• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JYRKAElektronické knihy - tvorba a příprava
    Jak vytvořit elektronickou knihu, tipy / triky. Předávání zkušeností za účelem zlepšení kvality knih Ideální zdroj informací zde: http://www.digitalbookworld.com/resources-going-from-indesign-to-ebook/
    rozbalit záhlaví
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    FERRYH: to dodává albatros, coby majitel ereadingu.
    My ji neprodáváme, prodává to jen Alza. Ale my ji máme v administraci :-)
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    ty ji prodavas take? stejnej problemovej text? takze to zprasil nakladatel a ne ereading?
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    JYRKA: Nicméně jsem se kouknul na tu knihu a ty OCR chyby tam skutečně jsou.
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    FERRYH: Ferry, píšu: Ale tohle: "Securibeíí namísto Securibell a LTJLINY namísto Luliny" se vysvětlit jinak než OCR vysvětlit nedá.
    Nicméně pořád nechápu, proč knihu, kterou aktuálně vydávají, tak nemají v solidním tvaru.
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    JYRKA: Jyrko, bohuzel s tebou musim zasadne nesouhlasit! z popsaneho v tom clanku a na zaklade svych letitych zkusenosti, jak produkce ebooku pres OCR, tak praci s konverzi PDF a konverzi jinych formatu do ebooku, jednoznacne:
    Tohle JE ebook prohnany pres OCR - a s velice velice spatnym OCR - skoro bych rekl, ze jen s ocr pres funkci Adobe Readeru nebo jineho mene sofistikovaneho OCR, nez je nam znamy a asi stale nej- Abbyy Fr. 11...

    a mezi nama - nijak me to neudivilo! vim ze to delaji takto nakladatele i distribuce uz leta... a opravdu ta lepsi varianta (take OCR) - zminena tam v diskusi - je prevzit tzv. "piratsky", stary, nekolikrate procteny ebookarem OCR text z eboookarske komunity ... nez se o to snazit primitivne na "taky-profi-kolene" a "profi-amatersky" primo v nakladatelstvi ci distribuci ... vetsina tech lidi, co v te profi sfere zkusej OCR a delaji konverze, o tom OCR totiz vedi radove mene nez umi i jen trosku pokrocily pirat-ebookar :)) tim si jsme jistej... :)) preci jen to ta komunita uz dela vic jak desitku let a to je kolektivni zkusenost predavana mezi nima doslova k nezplaceni a to nemluvim o tak sofistikovanych ebookarskych proprietach sitych na miru na praci s OCR jako jsou Santiagovo makra ...
    MEMNON666
    MEMNON666 --- ---
    ERGOSUM: Citace z diskuze: "Pro zajímavost, situace je v některých případech tak smutná, že se pro tvorbu e-knihy raději použije OCR verze z warez fóra, protože je kvalitnější než originál, který má nakladatel." Tak todle je zábavné/smutné nehledě na to kolikrát po sobě to člověk přečte...
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    ERGOSUM: Tomu OCR se mi nechce věřit. Popsané chyby by byly v pohodě, dají se vysvětlit jinak. Ale tohle: "Securibeíí namísto Securibell a LTJLINY namísto Luliny" se vysvětlit jinak než OCR vysvětlit nedá. Fakt zajímavý.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Titulek mě rozhodně nešokoval
    » Šok: Oficiální e-knihy vznikají pomocí technologie OCR - Oskarův Weblog @root
    http://oskar.blog.root.cz/2014/04/01/sok-oficialni-e-knihy-vznikaji-pomoci-technologie-ocr/
    Víc mě překvapil obsah a komentáře. PDF(náhled) má skutečně textovou vrstvu i když jen úplně primitivní. Tomu OCR moc nevěřím. Existoval by pro to nějaký důvod?
    ARXIE
    ARXIE --- ---
    ERGOSUM: na neco podobnyho jsem narazil u prvniho dilu Mycelia, akorat ze tam je problem v tom, ze na KPW2 je text zobrazeny jakoby v mlze (spravnej kontrast pouze problikne nez vykresli finalni svetla podoba)... nepomuze zmena fontu, publisher font, proste nic ;). U druhyho dilu uz problem nebyl, takze jsem to pustil z halvy a ted jsi mi to pripomnel...
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Teď jsem narazil na:
    » Opravte si e-defekt svépomocí - Oskarův Weblog @root
    http://oskar.blog.root.cz/2014/03/06/opravte-si-e-defekt-svepomoci/
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    GALENIUS: To jsou metadata. Asi vyzkoušej Calibre
    GALENIUS
    GALENIUS --- ---
    JYRKA: Stále řeším to, o čem jsme se bavili v poště. Jedna věc je složit si název souboru tak, aby tam byl autor a série, pokud se to ale neprojeví v tom, co mi nabízí čtečka, je to zcela zbytečné.
    Tak řeším to, abych si mohl, když už si od vás koupím např. Dresdena, mohl ten epub zeditovat a dopsat si do něj, že je to např. 4. díl v té sérii.
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    GALENIUS: otázkou je, co myslíš těmi tagy.
    Pokud formátovací značky, tak Sigil. Pokud metadata, tak Sigil nebo Calibre.
    GALENIUS
    GALENIUS --- ---
    Vážení, je možné nějak editovat tagy v existujícím epubu, popřípadě mobi?
    Díky.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    MARECEK: Tak je pravda, že Calibre má spoutu voleb, které je možné nastavit špatně.
    azw3 jsem myslel jako šanci, že do něj možná převede dobře něco, co do mobi špatně.
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    ERGOSUM: ja spis myslim ze je to obecne problem nastaveni calibre a toho jak mi zpracovava ten text u kteryho se ho zrovna neprosim o jakykoliv zalamovani nebo reflow ktery neni v puvodnim formatu. to jestli je to do azw3 nebo mobi uz podle me takovou roli nehraje
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    MARECEK: mobi moc nepoužívám(čtečka umí epub a víc nástrojů mám také pro epub), ale co to zkusit přes AZW3?
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    JYRKA: ok dik.. dam tomu jeste sanci
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    MARECEK: tak nebyly validní. Funguje dobře, používáme to na všechny MOBI, co produkujeme.
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    JYRKA: no to je celkem dobra otazka a premejslim proc ho nepouzivam kdyz ho mam... myslim ze s par epubama si nebyl schopnej z nejakyho duvodu poradit....
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    MARECEK: Co nepoužívat Calibre, ale Kindlegen? Ten je přesnější a nevnáší do toho vlastní já.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam