• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JYRKAElektronické knihy - tvorba a příprava
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    Calibre je venku ve verzi 2.0. Co je největší změna - přibyl editor knih ve formátu ePUB a AZW - takže náhrada Sigilu je na světě. Určitě to stojí za zkoušku!
    MARTY63
    MARTY63 --- ---
    Všem bych chtěl poděkovat za rady a porady. Pepákovo řešení je pro mne nejpřívětivější.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    AbiWord v3.0.0 Release Notes
    http://abisource.com/release-notes/3.0.0.phtml
    Já používám.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    PISKVOR: Ale tak. Když ho to baví. Program na převod do HTML, program na editaci HTML a když to bude editovat v MS Ofice, vždycky se to HTML rozbije. :-)
    Jinak to vypadá, když máš zdrojáky už v HTML, nebo v něm máš všechno ostatní a nechceš udržovat dva formáty. Jinak je postup, který používá PEPAK velmi podobný mému. Mj. proto, že jsem od něj něco převzal ;-).
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    MARTY63: "Mam kladivo, a potrebuju s nim uriznout kus prkna." "Pouzij pilu." "Nechci dalsi nastroj, uz mam to kladivo!"
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    MARTY63: Nejde? Z vlastního formátu MS do otevřeného dokumentovaného? Když to OOo i LO umí?
    MARTY63
    MARTY63 --- ---
    Nepřišel jsem na to jak. A když Pepak si na to napsal program, tak to asi nejde.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    MARTY63: A ten neumí slušně hromadnou konverzi do ODT?
    MARTY63
    MARTY63 --- ---
    Já už nechci instalovat další balík, když mám MS Office.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    MARTY63: A proč tak složitě? V LibreOfice uděláš hromadný převod do ODT a v Calibre v příkazové řádce hromadný převod do epub. Výhodou je, že použiješ stejný program pro převod i pro korektury. Já s tím mám dobré zkušenosti. Ale HTML také není špatné řešení. Jen to pak komplikují obrázky, číslování stran a tak.
    MARTY63
    MARTY63 --- ---
    Pro nenáročné použití dobré. Už jsem ale zjistil, že někde to blbě interpretuje formátování, což u toho html nebylo.
    MARTY63
    MARTY63 --- ---
    Vidíš, na to jsem zapomněl. Zkusil jsem to a je to dost čitelné. Díky.
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    MARTY63: A proč to převádíš, když PocketBook čte rovnou Word?
    MARTY63
    MARTY63 --- ---
    Teď převádím 400 dílů Jasona Darka a nechávám to v html - to je na jedno přečtení, ale na dovču paráda. Jinak zatím jsem do formátování nepronikl. Na to používám Calibre, který je už v základním nastavení použitelný - měním jenom některé položky. Takže pro mne asi ne, ale ostatní, praví ebookáři, ti urvou ruce.
    PEPAK
    PEPAK --- ---
    Btw., když už děláš konverzi DOC -> HTML -> EPUB: mám připravenou velmi ranou apha verzi nástroje pro čištění HTML knih. Víceméně to funguje tak, že to zobrazí seznam HTML tagů a dovolí to s nimi dělat opičárny, třeba je nahrazovat jinými tagy (takže můžeš všechny ty [p style="..."], které MS Word miluje, převést jedním kliknutím na obyčejné [p]) nebo je smazat - včetně obsahu, nebo tak, že obsah zůstane (to se zase hodí proti také Wordem velmi preferovaným [span style="..."]). Plus rychlé vyhledávání výskytů tagů (abych se mohl podívat, jestli je to případ "nahradit", případ "smazat" nebo případ "smazat, ale obsah nechat"), nějaké základní přeformátování HTML a tak. Možná bych to také mohl zvážit k uvolnění?
    MARTY63
    MARTY63 --- ---
    No, já jsem se stal šťastným majitelem PB 614 Basic2 a přicházím na to, že opravdu na 6" displeji PDF není to pravé. A navíc ta čtečka epub i Html zobrazuje naprosto korektně i když na PC to vypadá hrozně. Zajímavé. Takže moje averze vůči epubu skončila - pokud se bude používat na čtečce.
    PEPAK
    PEPAK --- ---
    MARTY63: Ne, jen líný programátor. Takže než abych někde hodinu ručně klikal, tak si radši na dva dny sednu a napíšu si na to program, který to udělá za mě :-)
    MARTY63
    MARTY63 --- ---
    PEPAK:
    Pepaku to je ono, co jsem hledal. Moc díky, že jsi se podělil. Jseš bůh. :-)
    PEPAK
    PEPAK --- ---
    MARTY63: Napsal jsem si na to nástroj, který to dělá. Potřebuje ale MS Office, protože to běží přes Word Automation. Není to nijak user-friendly, ale mělo by to fungovat.
    http://tmp.pepak.net/doc2html.exe.zip
    Stáhni, rozbal do nějakého adresáře, přikopíruj k tomu knížky a spusť. Případně můžeš z příkazové řádky říct, ve kterém adresáři má hledat knížky: doc2html.exe c:\knihy\todo
    Pracuje s .doc a .docx a taky dělá nějaké jednoduché úpravy výsledného html.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    MARTY63: No a? Oboji jsou zdarma dostupne nastroje, neni povinny kvuli tomu je zacit pouzivat i interaktivne ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam