• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KAIRRApeklo v interiérech
    AIJA
    AIJA --- ---
    GEISHA:
    S koupí pozemku bych chvíli počkala. Dělá se teď nová pozemková mapa, kde jsou úplně jiné hranice stávajících pozemků. Mohlo by se stát, že koupíš pozemek a ve finále bude kus patřit někomu jinému. Zvlášť teda v chatových oblastech je to dost strašidelný.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    GEISHA: podle me je to tim, ze v chatovejch koloniich sou nebo byly naky regule, kdy si muzes postavit novou stavbu v ramci predeslejch zakladu, nebo v nakejch specifickejch rozmerech, ktery nesmej prekrocit urcity metry cteverecny, aby se to dalo zkolaudovat. atypicky deleny stavby muzou mozna nakym chytrym L usporadanim udelat v tom Lku treba krytou terasu, ktera muze obyvatelny prostor zvetsit na ukor 'nezastaveny' casti... treba
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    TRISSIE: takhle vzniklo například podloubí - daň se počítala z přízemí, ale první patro a zbytek domu se smělo zadarmo vystrčit co to šlo.
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    TRISSIE: presne, ve stredoveku bylo spoustu zvlastnich dani, i kdyz si nepamatuju ze by v cechach byla nejaka atypicka dan. V anglii to byla treba tebou zminovana dan za okna nebo dan za cihly. Kvuli dani za cihly zacala narustat velikost cihel :)
    GREW
    GREW --- ---
    Plus jeste casto pristup k necemu. U chatovych kolinii u reky je to treba pristup k rece.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    77WHITE: plus do toho mohly vstupovat různé daňové důvody - nevybavím si, jak dalece to bylo v českých zemích, ale leckde se minimálně po určitou dobu uplatňovaly výpočty daně z nemovitostí podle šířky uliční části domu a/nebo počtu oken do ulice.
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    GEISHA: a u chatovych kolonii je to samozrejme podobny - uzky pozemek = co nejmensi mnozstvi dopravnich komunikaci a trubek a vedeni.
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    GEISHA: Je to dano historickym vyvojem - na uzky pozemek casto navazovalo pole, co bylo take podobne uzke, aby kazdy dum mel pristup na svuj hospodarsky pozemek. Proto byva casto na zakovem pozemku dlouhy dum (8x 20-25 m), kde je prvni cast navazujici na ulici pro bydleni a zbytek je hospodarsky, casto jeste s dalsi nezavislou stodolou na krmivo.

    Dnes je to patrne na katastralnich mapach zejmena mensich mest ci vesnic. Ackoliv se hospodarske pozemky po znarodnovani zcelovaly, stavebni pozemky casto zustavaly stejne. Podobne je to ve mestech, kde zase nejvetsi hodnotu predstavoval pristup ke komunikaci, tzn jen nejbohatsi meli dlouhou ulicni fasadu. Usporadani byvalo podobne, takze do ulice byl kram a do hloubky pozemku pak byla obytna cast (ta take casto byla nad kramem do patra) nebo provozni a hospodarske budovy, podle toho co se prodavalo.
    ENDER
    ENDER --- ---
    DEVIL: jj, bydlim nedaleko a ma to jeste par skvelych vlastnosti:
    - je tam misty strasnej bordel z dalnice (je pod dronem z ktereho je fotka)
    - ty obchody tam nejsou kvuli tomu, ze tam proste vubec nepostavili nebytovy prostory v suterenech (jsou tam garaze)
    - kamarad se tam asi pred 10 lety sel podivat na byt a zjistil, ze to ma zdi snad z papiru a slysis vse od sousedu
    - cesta pesky k metru (asi 15 minut pesky) opravdu vede krovim

    Ve sve dobe vzniku to byly nejlevnejsi byty v praze, ale to je fakt za trest..
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    PLOMBDENTIST: to je fakt lol. ale jestli si videl ty baraky nazivo, tak to je fakt novodobej panelak, prej 'pro rusaky dobry'. a v tech kyjich je to fakt psycho. zadnej chodnik vedouci mimo zastavbu, dve diry do zeme kolem silnice, zadnej kseft, jakakoliv vybavenost, skolka, krom zastavky busu fakt nic. barevny panelaky uprostred poli... sice sem sel kolem trochu vyjetej, ale i tak sem tam z toho byl v soku!
    https://www.ekospol.cz/assets/ekospol/panorama_kyje_viii/Kyje_let_situace_popis.jpg
    ADAMBERNAU
    ADAMBERNAU --- ---
    87HIGHFLYER: Do dvou tydnu to nebude v inzerci.
    ENDER
    ENDER --- ---
    87HIGHFLYER: 7 mega za 53 metru v panelaku, ty voe to chces... to je fakt masakr
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    TERRYNKA: tvl...slusna cena:D
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    TERRYNKA: ty výstavky lahví na kuchyňské lince. Loni jsem si na Silvestra dopřáli Bohemku a chcem si to ještě 5 let připomínat.
    CERNAAMODRA
    CERNAAMODRA --- ---
    TERRYNKA: obyvak orientovan zapadne a pokoje orientovamy VÝHODNĚ :-)
    SEDELAVLOKALE
    SEDELAVLOKALE --- ---
    NAVRY: tak to je husty...takovy prace, jednotlivy casti fakt zajimavy, ale vysledek je fakt silenej.
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    NAVRY: děkuji, tak zle už mi z něčeho dlouho nebylo... a mají té kvalitní epoxy stolové produkce docela dost...
    DOBYTEK
    DOBYTEK --- ---
    NAVRY: Nejdřív mi to přišlo jako nafukovací madračka do bazénu a jestli nejsi příliš přísný...
    NAVRY
    NAVRY --- ---
    ruskej vkus se nezapře
    Eggs in Epoxy! Amazing Table of Epoxy, Eggs and Beech! Стол из Эпоксидки, Яиц и Бука!
    https://youtu.be/3IuoU7DMU6k?t=825
    GECKO
    GECKO --- ---
    ETERNITY: tvl... kdyby to aspoň bylo rovnoběžně se sklonem střechy, ale takhle mi jdou oči šejdrem, jen se na to podívám
    ETERNITY
    ETERNITY --- ---
    A protoze to - uznavam - neni uplne interier, tak tady jedna kolinska Marie Terezie

    Sreality.cz • reality a nemovitosti z celé ČR
    https://www.sreality.cz/detail/prodej/byt/3+1/barchovice-barchovice-/2316696412#img=2&fullscreen=false
    ETERNITY
    ETERNITY --- ---
    Okno:)
    TERRYNKA
    TERRYNKA --- ---
    PLOMBDENTIST
    PLOMBDENTIST --- ---
    neni to v interieru, ale tenhle napis (na kazdem baraku co postavi) je peklo

    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    MAKII: drogy jsou spatne, aaano.
    JASMINOVA
    JASMINOVA --- ---
    BLOWUP: To je spíš do vegety. BTW, fotka je z pozemku jednoho příbuzného a našeho.
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    JASMINOVA: ok, to je trochu darwin metoda. Ono to jde teda i legalne, vlastne. Muj bejvalej barak, kde ted bydli ex je takovej pripad. Soused nad nama ve svahu si chtel kdysi davno postavit opernou zed aby mel kus zahrady rovnej, a aby se vyhnul nejakejm diskusim, tak si tu zed postavil s pomerne velkym odstupem od nasi hranice na svym pozemku, tim nam dal k uzivani asi 60m2 svy zahrady. Zed je jenom nizka, od ni je udelanej pomerne plochej nasep takze nakonec ty rovny plochy ani tolik neziskal.

    Ted to ma pokracovani - ten dum koupil nekdo jinej, zboural ho, postavil na jeho miste ten samej (jo, nedava to smysl, ale tak se to stalo) a potom prisel za moji ex jestli by si mohl tu rovnou plochu trochu zvetsit. Na to jsou pomerne prisny predpisy a hlavne je nutnej souhlas souseda. Ta o nic takovyho nestala, takze mu doporucila at se obrati na me ze mu udelam projekt kterej bude jim obema vyhovovat. Takze jsem mu navrhl at proste zed necha stat tam kde je v puvodni vysce, ale at ten nasep udela mirne strmejsi. Ziska tim asi 100m2 dalsi rovny plochy, u my ex se nic nezmeni a za odmenu ze s tim souhlasi ji venuje tech 60m2 zahrady kterou uz stejne uziva.
    JASMINOVA
    JASMINOVA --- ---
    BLOWUP: vytržený geodetický bod ;)
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    JASMINOVA: co presne na te fotce vidim?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam