• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BOUCHIAutorské právo v 21. století
    BOUCHI
    BOUCHI --- ---
    FIN: Jen takova otazka jako od dablova advokata - dokazat tvurci pocin jiste muzes, ale kdo bude posuzovat tu kvalitu? Tvuj oponent tezko jako arbitra uzna nekoho koho navrhnes. (Respektive on asi tezko uzna hodnoceni od kohokoli v tomhle auditku.)
    KLDR
    KLDR --- ---
    FIN: a k čemu ti to je ??stěžuješ si že tě okradli ..mladší generace z tebe má srandu a ty neustále budeš trvat na tom že ty jsi dokázal více než nějakej klučina.to je sice možná pravda ,ale nic to neřeší jelikož tvuj i jeho názor mají stejnou hodnotu . každá generace si musí co 40-50 let vybojovat svoje svobody....je na čase se smířit s tím že mladý nám serou na tenhle system kdy za vše musíš platit i když je to vlastně šaškárna...vývoj nezastavíš..je lepší se s tím smířit ...před 20 lety delal kopie ten kdo mel kopírku ..dneska jí nikdo nepotřebuje ,vše je online .vítej v 21 století
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    FIN: tipl bych ze v tom ze.

    A osobne to citim taky tak. Ano, priznam se, jsem zly a osklivy a kopiruju. Na druhou stranu diky tomu taky vic kupuju knizky celkove, protoze jsem objevil nove autory a smery, ktere bych si z knihovny neprinesl.
    FIN
    FIN --- ---
    KLDR: protože já, narozdíl od second guye, to dokázat mohu, což je na tom to krásné. a ostatním se omlouvám.
    FIN
    FIN --- ---
    KLDR: nerad ti to říkám, ale takto: až tu second guy dokáže nějaký svůj lepší tvůrčí počin, slibuji ti, že ti naprosto přesně a fakticky dokáži totéž za sebe a budeš moci posoudit skóre - si? stačí?

    KLDR: viz [ FIN @ Autorské právo v 21. století ] - když chtějí, oni, proč ne. ale vy nemáte právo si vzít, když oni nechtějí. pořád totéž.
    BOUCHI
    BOUCHI --- ---
    Eh, chtel jsem napsat "prestoze licenci uz mas zaplacenou".
    BOUCHI
    BOUCHI --- ---
    SHINIGAMI: No to je prave ten schizofrenni ristup, kdy ti na jedne strane hudebne/filmove vydavatelska lobby tvrdi, ze platis za licenci k uzivani, ale na druhe strane kdyz se ti nosiuc poskodi, tak ti nedoda za vyrobni cenu novej, protoze licenci uz mas zaplacenou.
    (Tusim se v tomhle smeru seriozneji chovaly nektere softwarove firmy, kdyz se ti poskodilo instalacni medium, dostal jsi za rezijno polplatek nove.)
    THE_SECOND_GUY
    THE_SECOND_GUY --- ---
    no řikam, tady je to klub zahnilejch hulibrků, který se považujou za "autory" případně "umělce", ale nikdo jim neni ochotnej za ty jejich průjmy platit, tak maj tenhle druh názorů, jakože duševní vlastnictví je něco reálnýho a pod.....
    PIZI
    PIZI --- ---
    FIN: Pořád to hrotíš na verze, kdy majiteli tvým zásahem něčeho ubyde. To není případ vytvoření kopie.
    KLDR
    KLDR --- ---
    FIN: je dost autoru který priznavaj že někde prodavaj knhy jen proto že před tím tam nekdo pustil do sveta kopii černou na net ...takže zase klídek...ne všichni autoři to vidí jako ty
    THE_SECOND_GUY
    THE_SECOND_GUY --- ---
    FIN: hele, neúspěšnýho autora si asi nikdo nestáhne ani zadarmo, s tim nesouhlasíš?
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    Btw jak to je, kdyz si dotycnou vec koupim vickrat? Knizka me spadne do vany a namoci se, cd se odre, mam 5 jazykovych variant od jedne knihy atd. Je to OK, ze platim nekolikrat za to same? Jasne papir je potreba novej, ale to ostatni?
    KLDR
    KLDR --- ---
    FIN: copak človek musí být profesorem ,badatelem nebo bůhvíco aby mel nárok na názor?? at si SECOND ma nazor jaký chce ..dokud budeš psát takový kecy jako co tys dokazal že tu šíříš takový názory?? tak budeš branej furt je za ukřičenýho ukřivděnýho chudáka
    FIN
    FIN --- ---
    "úspěšný jsou ty, jejichž díla se stahujou zadarmo"
    - no tak tohle už vidím na léta čuchání ředidla, protože to leptá dokonale.
    FIN
    FIN --- ---
    SHINIGAMI: jenže háček spočívá v tom, že kopírování se svolením je to, co já vidím jako ok. buďme upřímní, pro spoustu nemainstreamových a rovněž začínajících tvůrců to může být prospěšné (když oni svolí, ofc). ovšem úspěšní tvůrci dobrých produktů mají právo se rozhodnout, že takovou propagaci nepotřebují, mají k tomu nakonec i dobrý logický důvod (jsou dobří, lidé jejich produkty chtějí) a že prostě chtějí za své produkty peníze. proč ne? jako kdokoliv jiný.

    můj postoj není radikální. nepůjdu k sousedovi přes plot a neklepnu mu a nesežeru králíka s tím, že jich má hodně, víc než zvládne - ty ano? nevloupám se vinaři do sklepa a nevychlastám mu baterii lahví s tím, že potřebuje, aby někdo šířil jeho slávu - ty ano? atd. tak kde se u všech všudy bere, mně naprosto nepochopitelná, představa, že by se tak mělo zacházet s díly tvůrců?
    KLDR
    KLDR --- ---
    kopírování není krádež .....a nikdy nebude ... jde prostě jen o to že dotyčný se cítí poškozen protože i když stale dílo vlastní tak mu nekdo nezaplatil za to že si to přečetl.to já zase můžu říci na co kupovat knihu když nevím jestli mi neco vůbec dá ??od rohlíku v krame vím co čekat . tady si nekdo imaginarne stanovuje cenu za vsechno možný a ve výsledku to může bejt panflet . když koupim neco v krame mam zaruku ze kdyz to bude šmejd muzu to vratit do zaruční doby..knihu koupim a po 10 stranach ji zahodím ze je nuda...ale zaplatit ji musím celou ....takže bych to tu opravdu moc nerozmazal
    THE_SECOND_GUY
    THE_SECOND_GUY --- ---
    FIN: haha, "tys to označil" jako úspěšný tvůrce....
    a o tom právě mluvim... úspěšný jsou ty, jejichž díla se stahujou zadarmo, ale jakmile jsou placený, tak se na ně lidi vyserou....

    já osobně nemam důvod něco tvořit, proč bych to dělal? tenhle tvuj argument a požadavek je fakt zcestnej....
    FIN
    FIN --- ---
    (omluva, samozřejmě nic a nic neukáže a já už nebudu krmit.)
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    FIN: nikdo ti nic zakazovat nechce. Chapu ze te kopirovani stve, i kdyz tvuj pristup je radikalni a pochybuju ze ty sam jsi nikdy nic nezkopiroval. Na druhou stranu kopirovani tu je a bude a rada zdroju ukazuje, ze ma i pozitivni vlivy, i kdyz ty ses rozhodl videt na tom jen to spatne. To o cem mluvim ja je zpusob, jak z te sede zony dostat penize, ktere by z ni jinak proste nevypadly. Ve prospech vsech zucastnenych. Ale samozrejme jsou i jine, me by treba nevadilo moct si knizku predplatit, takze autor a dalsi by meli sve jiste/jistejsi a je rada dalsich moznosti.
    FIN
    FIN --- ---
    THE_SECOND_GUY: prozatím, ty nulo, jsi zde za pisálky označil několik lidí, které já znám jako úspěšné tvůrce a překladatele, někdy nejnáročnějších současných děl. cos vytvořil ty? alespoň jeden kousek prosím...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam