• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HARALDKotlíkaření
    Vítejte v klubu, který je věnován pravidelnému hraní a zpívání. Dříve jsme se scházeli v knihkupectví Krakatit, dnes v komunitním centru na Kampě. Tenhle klub slouží k domlouvání srazů, případně témat, atd. Obecně platí, že pokud se známe, tak jste srdečně zváni. Hosté v rozumném počtu jsou vítáni, zejména pokud dokáží slušně zahrát na nějaký hudební nástroj. :-)

    Tuhle akci v pozvánkách nazývám "Kotlíkařením". Berte to se značnou rezervou, hraje se všechno podle toho, ci chtějí hrát ti, kdo dorazili. Témata vyhlašovaná se hrají hlavně na začátku, pak už vybírá kdo chce co chce. PDF s nejčastěji hranými písničkami je ke stažení ZDE.

    Jackův smích - Hulíkův záznam písničky z 6. kotlíkaření 23.8.2012
    rozbalit záhlaví
    NELDE
    NELDE --- ---
    HARALD: Já bych to neřekl ani o Rose na kolejích. Ale nebráním se zúžení. Nicméně Mávej, Nouze, Hudson a další jsou zase hodně zpívatelné.

    A Pacifik mám rád a klidně ho dejme. Jen je to s Hoboes hodně podobné. A taky se mi líbil námět U 2 Wabi.
    HARALD
    HARALD --- ---
    NELDE: A myslíš, že takové papírové řetězy nebo ročník 47 jsou písničky, které by se zpívaly hromadně? Mě právě vyšlo, že WD má vtšinu písniček, které se k zpěvu ve více lidech nehodí. Celkem tak půlku těch, co jsi vyjmenoval.
    NELDE
    NELDE --- ---
    Ad W. Daněk - v tom linku, co jsem posílal, je celá řada hodně známých písní.
    Bílá vrána, Co dál, brácho, Čím větší bloud, tím tvrdší pád, Fotky, Fram, Hejkal, Hudsonský šífy, Mávej, Na cestě, Nevadí, Outsider Waltz, Písen, co mě učil listopad, Pořekadla (Nouze), Pranice, Papírové řetězy, Rosa na kolejích, Ročník 47, Stromy, Tonka, Vítr,
    Takže něco z toho jsme schopni, něco jsme i posledně hráli (-;
    NELDE
    NELDE --- ---
    HARALD: Pacific nevytvářej, mám doma knižní zpěvník i s notama, mohu to mírně zvětšit. Co se týče Hobes, chtělo by to knižní zpěvník, nemohu ho ale nikde na internetu najít - nevíte někdo o nějaké prodejně - resp. jaký je osud té na Smíchově u nádraží.
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    já na tohle hraní bohužel nedorazím, mrzí mě to :-(
    doufám, že mi vyjde to další :-)
    HARALD
    HARALD --- ---
    ZMYJKA: Máš nějaký slušný zdroj písniček s notama? Měl bych rozhodně zájem. :-)

    MLEKAR_STEIN: Nic si z toho nedělej. Humbuk ve skutečnosti není klasika, ale matfyzácká skupina (pravda, 2/3 té skupiny hraje/hrála i v Asonanci), kterou znají jenom skalní příznivci katedry matematické analýzy. :-))
    HARALD
    HARALD --- ---
    Jinak, přehrávám si tu i Wabiho Daňka a mám pocit, že já bych si to sice užil, ale naprostá většina písniček bude pro většinu přítomných neznámá. Zaobírám se myšlenkou pro toto hraní vyměnit Wabiho Daňka třeba za ten Pacifik, pro který tu lobbuje Zmyjka. Co vy na to?
    HARALD
    HARALD --- ---
    Blíží se nám další kotlíkaření, tak v rámci přípravy předhazuju snad v pořádku zpěvník Hoboes. Do toho jsem zahrnul i těch pár písniček, které bratři Ryvolové zpívali samostatně, kdo to má rozlišovat. :-))



    Hoboes.doc (93184 B)
    NELDE
    NELDE --- ---
    ZMYJKA: Tak které písně mám namnožit?
    NELDE
    NELDE --- ---
    HARALD: Napsal jsem "časem" - je otázka nakolik by svět po nějakém pádu bych schopen něco produkovat (ale zásoba strun se může zachovat velmi velká). Třeba trubka nebo bubny jsou proti tomu věčné (-;
    HARALD
    HARALD --- ---
    NELDE: Struny můžeš dělat ze šlach a ze střev. Lidi, kteří jsou dnes zažraní do strunných nástrojů, by si nějaké řešení našli.
    NELDE
    NELDE --- ---
    Spíše řekni které písně a já je přinesu zvětšené a vícekrát. Plus ti ho na místě půjčím.
    Mimochodem, marně hledám eshop, kde by ty tištěné zpěvníky prodávali.
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    NELDE: To nevylučuju. A zpěvník bych ti klidně ukradla a oskenovala, pokud se ti s tím nechce dělat :)
    NELDE
    NELDE --- ---
    MLEKAR_STEIN: Klasika je to hlavně pro Haralda. A celá řada písniček jsou jen české texty na známé písně.
    NELDE
    NELDE --- ---
    PREBRAL: Cokoli akustického má šanci přežít. Jen u folku bude časem trochu problém se strunami, takže spíše přežijí dechovky. A samozřejmě rytmika všeho druhu.
    NELDE
    NELDE --- ---
    ZMYJKA: Pacifik bych nechal na další hraní. Ale můžu vzít jejich knižní zpěvník (i s notami), případně mohu některé písně zvětšit.
    PREBRAL
    PREBRAL --- ---
    PETRIUS: Pokud nepřežije zrovna komunita metalistů, klidně bych sázel na nějakou formu folku/odrhovaček, co zvládne jeden bard se strunným nástrojem. Každopádně tam musí být láska a smrt, to je nosné. S výjimkou "jede jede mašinka" tančeného kolem centrálního reaktoru vaultu...
    PETRIUS
    PETRIUS --- ---
    Lidičky řeším dvě takové věci. Jedno spíše teoretickou a druhou vyloženě fyzickou.

    1) na https://www.facebook.com/svetpopadu chci trochu rozvířit diskusi na téma "Jaká hudba by přežila apokalypsu"

    2) na jednom z dalších larpů co chci dělat bych rád zase měl nějakou PA kapelu. Problém je, že půlka kapely Gambrinus je zrovna v zahraničí (Kanada a Thajsko). Takže s tou se úplně moc počítat nedá. Zajímají mě jakékoliv talenty, které mají chuť experimentovat. Především pak lidi, kteří hrají na trochu neobvyklejší nástroje než je kytara (nic proti) - tzn. různé bicí, harmoniky, a jiné dechové nebo podivné nástroje...

    Poraďte mi nebo se rovnou hlašte! ;-)
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    ZMYJKA: Naprostý souhlas!!

    ZMYJKA: Já klidně povedu malou databázi not v několika různých tóninách, aby se nemuselo transponovat na fleku.
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    A víc od nich - vážně bych se za ně přimlouvala...
    Pacifik
    http://mj.ucw.cz/songs/db/pacifik/
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    NELDE: Jo!

    MLEKAR_STEIN: z toho si nic nedělaj, já to taky neznám a podle textů obsahujících odkazy na média typu Blesk to není žádná klasika, ale všivá moderna :D

    Tahle je klasika (ale hrát to teda nemusíme :D):
    - tradicionály - Stewball - Kdysi byl mojí láskou
    http://www.velkyzpevnik.cz/zpevnik/tradicionaly/stewball-kdysi-byl-moji-laskou

    A Pacifik bysme mohli dát, to je klasika:
    Studený slunce
    http://mj.ucw.cz/songs/db/pacifik/SSLUNCE
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam