• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HARALDKotlíkaření
    NELDE
    NELDE --- ---
    HARALD: Napsal jsem "časem" - je otázka nakolik by svět po nějakém pádu bych schopen něco produkovat (ale zásoba strun se může zachovat velmi velká). Třeba trubka nebo bubny jsou proti tomu věčné (-;
    HARALD
    HARALD --- ---
    NELDE: Struny můžeš dělat ze šlach a ze střev. Lidi, kteří jsou dnes zažraní do strunných nástrojů, by si nějaké řešení našli.
    NELDE
    NELDE --- ---
    Spíše řekni které písně a já je přinesu zvětšené a vícekrát. Plus ti ho na místě půjčím.
    Mimochodem, marně hledám eshop, kde by ty tištěné zpěvníky prodávali.
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    NELDE: To nevylučuju. A zpěvník bych ti klidně ukradla a oskenovala, pokud se ti s tím nechce dělat :)
    NELDE
    NELDE --- ---
    MLEKAR_STEIN: Klasika je to hlavně pro Haralda. A celá řada písniček jsou jen české texty na známé písně.
    NELDE
    NELDE --- ---
    PREBRAL: Cokoli akustického má šanci přežít. Jen u folku bude časem trochu problém se strunami, takže spíše přežijí dechovky. A samozřejmě rytmika všeho druhu.
    NELDE
    NELDE --- ---
    ZMYJKA: Pacifik bych nechal na další hraní. Ale můžu vzít jejich knižní zpěvník (i s notami), případně mohu některé písně zvětšit.
    PREBRAL
    PREBRAL --- ---
    PETRIUS: Pokud nepřežije zrovna komunita metalistů, klidně bych sázel na nějakou formu folku/odrhovaček, co zvládne jeden bard se strunným nástrojem. Každopádně tam musí být láska a smrt, to je nosné. S výjimkou "jede jede mašinka" tančeného kolem centrálního reaktoru vaultu...
    PETRIUS
    PETRIUS --- ---
    Lidičky řeším dvě takové věci. Jedno spíše teoretickou a druhou vyloženě fyzickou.

    1) na https://www.facebook.com/svetpopadu chci trochu rozvířit diskusi na téma "Jaká hudba by přežila apokalypsu"

    2) na jednom z dalších larpů co chci dělat bych rád zase měl nějakou PA kapelu. Problém je, že půlka kapely Gambrinus je zrovna v zahraničí (Kanada a Thajsko). Takže s tou se úplně moc počítat nedá. Zajímají mě jakékoliv talenty, které mají chuť experimentovat. Především pak lidi, kteří hrají na trochu neobvyklejší nástroje než je kytara (nic proti) - tzn. různé bicí, harmoniky, a jiné dechové nebo podivné nástroje...

    Poraďte mi nebo se rovnou hlašte! ;-)
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    ZMYJKA: Naprostý souhlas!!

    ZMYJKA: Já klidně povedu malou databázi not v několika různých tóninách, aby se nemuselo transponovat na fleku.
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    A víc od nich - vážně bych se za ně přimlouvala...
    Pacifik
    http://mj.ucw.cz/songs/db/pacifik/
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    NELDE: Jo!

    MLEKAR_STEIN: z toho si nic nedělaj, já to taky neznám a podle textů obsahujících odkazy na média typu Blesk to není žádná klasika, ale všivá moderna :D

    Tahle je klasika (ale hrát to teda nemusíme :D):
    - tradicionály - Stewball - Kdysi byl mojí láskou
    http://www.velkyzpevnik.cz/zpevnik/tradicionaly/stewball-kdysi-byl-moji-laskou

    A Pacifik bysme mohli dát, to je klasika:
    Studený slunce
    http://mj.ucw.cz/songs/db/pacifik/SSLUNCE
    MLEKAR_STEIN
    MLEKAR_STEIN --- ---
    NELDE: koukám další klasika, kreou jsem v životě neslyšel a ani o které sem neslyšel. ... :o((
    ale tak je to u mě asi skoro se vším, co všichni znají.
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    HARALD: Ale nemáš tam noty :) Takže ty pak dohledáváme z kdoví čeho a tam už to zpívatelné nebývá...
    NELDE
    NELDE --- ---
    HARALD
    HARALD --- ---
    ZMYJKA: Ve vsech zpevnicich, ktere zpracovavm, se o transpozici do zpivatlnych tonin snazim. :-)
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    Když případně při dělání zpěvníků narazíte na noty v tónině, ve které to chcete hrát, tak je prosím třeba hoďte sem nebo vytiskněte, vyhneme se tím sborům kastrátů nebo zoufalému transponování za chodu :)
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    NELDE: Přeložil je dost špatný termín, omlouvám se. Velice se inspiroval melodií a dal k ní úplně jiný text by bylo lepší. U epigonů BN je to ještě zřetelnější, když v tom není elektronika, zní to prakticky stejně. (Ale já nejsem žádný muzikant. Jen vždy, když slyším All for One, mám tendence si broukat Ev sistr 'ta laou rak... ;))
    Hakka verze mi sedne mnohem méně, než verze od Stivella , ale nejsilnější vztah mám samozřejmě k verzi od Branů, nejen ze sentimentálních důvodů... ;) V Čechách to pěkně zpívá i skupina s mosaznými údy, nebo jak si mám vyložit název Dick o'Brass. A kde kdo další, tahle bretonská pjácká je docela populární...
    HARALD
    HARALD --- ---
    NELDE: S Hakka Magies mám obecně problém. Zazpívat písničku tak špatně jako oni je velice těžké. :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam