• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HARALDKotlíkaření
    Vítejte v klubu, který je věnován pravidelnému hraní a zpívání. Dříve jsme se scházeli v knihkupectví Krakatit, dnes v komunitním centru na Kampě. Tenhle klub slouží k domlouvání srazů, případně témat, atd. Obecně platí, že pokud se známe, tak jste srdečně zváni. Hosté v rozumném počtu jsou vítáni, zejména pokud dokáží slušně zahrát na nějaký hudební nástroj. :-)

    Tuhle akci v pozvánkách nazývám "Kotlíkařením". Berte to se značnou rezervou, hraje se všechno podle toho, ci chtějí hrát ti, kdo dorazili. Témata vyhlašovaná se hrají hlavně na začátku, pak už vybírá kdo chce co chce. PDF s nejčastěji hranými písničkami je ke stažení ZDE.

    Jackův smích - Hulíkův záznam písničky z 6. kotlíkaření 23.8.2012
    rozbalit záhlaví
    MLEKAR_STEIN
    MLEKAR_STEIN --- ---
    HARALD:
    nezmary moc neznam a neberou mě


    HARALD:
    zahraju akorát somrkrálku :-)


    HARALD:
    lobuji za V dobrým i zlým :-)
    HARALD
    HARALD --- ---

    Co zařadit do Velkého zpěvníku 2 od Nezmarů?

    41 hlasy od 10 respondentů

      HARALD
      HARALD --- ---

      Co zařadit do Velkého zpěvníku 2 od Nohavicy?

      159 hlasy od 14 respondentů

        VILDAZ
        VILDAZ --- ---
        NELDE: Já mám takový ten jeho černý, ale je žel bezsólový. Melodie nějak odfláknout dokážu :)
        HARALD
        HARALD --- ---
        Než si začneme dohadovat další termín, rozhodl jsem se, že ze zpevníků vzniklých od prvního velkého zpěvníku udělám Velký zpěvník dvojku. Výrazně tím snížím množství zpěvníků, které musím tahat. Chci tam mít písničky, které jsme zpívali a které jsme dokázali zahrát. Některé jsou jasné, jiné nadhodím hlasu lidu.
        HARALD
        HARALD --- ---
        NELDE: Zrovna ty sóla tam nejsou. Na druhou stranu, už jsem si je dokázal pomalu dát na mandolínu, tak velká věda to není...
        NELDE
        NELDE --- ---
        VILDAZ: Pokud by stačila jen melodie, tak Harald má velký zpěvník Nohavicy.
        MLEKAR_STEIN
        MLEKAR_STEIN --- ---
        GENEVIEVE: super. :-) to pak dáme něco čtyřručně :-)
        GENEVIEVE
        GENEVIEVE --- ---
        me by vůbec potěšil notový zápis všeho :-) az nebudu mit ortezy na obou rukách, tak budu oživovat svoje klavírní fu :-)
        VILDAZ
        VILDAZ --- ---
        Mimochodem, čirou náhodou by někdo neměl notový zápis Petěrburgu? Konkrétně sóla, z odposlechu to nedávám a moje google fu selhalo *blush*
        VILDAZ
        VILDAZ --- ---
        Pokud stále platí čtvrtek/pátek, tak jsem pro čtvrtek. V dubnu víceméně jedno kdy (zatím :) ) A tentokrát bych snad už konečně mohl zůstat až do konce.
        GENEVIEVE
        GENEVIEVE --- ---
        bylo to skvělý, děkuju moc! a moc se těším na příště, navrhuji začít řešit datum teď, duben je dost narvaný :-)
        ADITU
        ADITU --- ---
        Včera to bylo fajn, díky všem :)
        Omlouvám se, že jsem odcházela tak narychlo - příště zůstanu dýl a pomůžu s úklidem.
        NELDE
        NELDE --- ---
        Dobré to bylo. Ani jsem nečekal, že fakt půjde všech 19 písniček od Klíče.
        RENFRI
        RENFRI --- ---
        Napect jsem nestihla, neco koupim po ceste, ale zato stiham prijit, coz bylo taky v ohrozeni.. ;-)
        IORETH
        IORETH --- ---
        Nepravděpodobný výlet do Vinoře se nakonec podařil, takže večer beru dva výtisky od každého originálního zpěvníku, kde jsou i noty.
        NELDE
        NELDE --- ---
        Jsem v práci autem, tak kdyby někdo jel z Chodova, tak můžeme jet spolu.
        IORETH
        IORETH --- ---
        Nakonec jsem z těch volných listů udělala jakýsi druhý díl zpěvníku.
        Obsahuje: Gobelín, Jen jednu noc, Krajina slepců, Lokaj, Malý rytíř, Quijote, Tržiště, Vdova, Ztracená země.
        Čtyři kopie vezmu s sebou vytištěné. K nahlédnutí a stažení je to zde:
        https://i.nyx.cz/...309e4c8ed3a8fc2f02.pdf?name=Zp%C4%9Bvn%C3%ADkKl%C3%AD%C4%8D_v%C3%BDb%C4%9Br2.pdf
        NELDE
        NELDE --- ---
        IORETH
        IORETH --- ---
        A pokusím se i získat pár písniček z toho karnevalového zpěvníku - Gobelín, Lokaj, Malý rytíř a zejména vypalovačku Vdova (bude super, pokud poskládáme druhý hlas :)
        IORETH
        IORETH --- ---
        Hurá, mohu dorazit, s kytarou a dvěma zpěvníky (Větrné mlýny, Omnia vincit amor). Karneval canzonett nemůžu zaboha najít, ale ještě to úplně nevzdávám.
        Zazpívat můžu ty písníčky všechny, většinu i laicky doprovodit na kytaru.

        Jelikož jdu s křížkem po funuse co se týče zpěvníku, napíšu a vytisknu ještě několik písniček na volné listy: Tržiště, Quijote, Ztracená země a Jen jednu noc.
        Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam