• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    GIOMIKY: Tyhle http://www.thingiverse.com/thing:5544 tak něco mezi pade a stovkou, skla si musis zaridit sam:)
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    A ještě bych oslovil nějakého návrháře, aby to mělo formu.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Já bych do toho šel. Kdybych na to ovšem měl. Potřebuju aspoň přibližně vědět, zda-li na to mám peníze. Třeba bych vám koupil materiál v BrmLabu nebo tak.
    TOM
    TOM --- ---
    GIOMIKY: dobrej nápad, v práci máme 3D scanner - mohl bych si oscanovat xicht a vymodelovat dokonale přiléhající brýle! akorát nevím, co se sklíčkama (drážky bych tam nechtěl .))
    leda vyloupnout už z nějakých existujících, oscanovat, a udělat na ně v cadu kapsy..
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    GIOMIKY: Máš objekt?
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Kolik by stálo vytisknout sluneční brýle? Léto se blíží...
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    PROFOR: rychlejsi urcite ne, pokud te cas netrapi tak 3d tisk je jednoznacne lepsi. u slozitejsich tvaru je ale vyroba modelu jednoduzsi nez jeho zaformovani do pisku, pokud to potrebujes lejt nejak presne, coz asi neni potreba, takze i 3d tisk bude dostatecny a netreba pocitat ani se smrstenim hliniku po vychladnuti.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Myslím že využití 3D-tištěných modelů sem patří. Koneckonců postavit si reprap umí každej, to je dneska složitostí na úrovni auta z merkuru... Co dál je větší otázka:)
    PROFOR
    PROFOR --- ---
    JVCNC: Ja vim k cemu je metoda ztraceneho vosku. Jak rikam - jsem strojar... Jinak ja chci formovat do pisku. Proste se chci vyhnout vyrobe dreveneho modelu, coz neni trivialni. Samozrejme odlitek planuji obrabet... To je snad samozrejme.
    Jinak: rychlejsi nez delat dreveny model nebo frezovat voskovy model jednoucelovy mi prijde vytisknout plastovy model a zaformovat jej.
    Ale to uz jsme asi offtopic, tak mne kdyztak smazte.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    AXTHEB: od firmy kde pracuju
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    JVCNC: btw. od nas znamena od koho?:)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    JVCNC: Ma to asi 5x5 cm, a byla to prvni vec co mne na thingiversu zaujala pri brouzdanim nahodnejma modelama;)
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    AXTHEB: ja bych to vyfrezoval primo do vosku,nevim jak je to velke, ale asi by to slo i rychlejs, tu pul hodinu jsem uvazoval i s pripravou, ale zda se ze je to celkem mrnave a zrovna tohle odlejt z hliniku jinak nez tlakove bych rekl ze nepujde, pac ten hlinik nezatece vsude

    k cemu ten dil vlastne je?

    na tzhle drobne a mensi veci je vhodnejsi spis stereolitografie
    napr tu, znam je osobne (kupovali od nas krokac na posuv do jejich tiskarny) a vytisky vypadaj velmi fajnove, vrstvy maj 0,05mm
    3D tisk
    http://3dtisk.blogspot.com/
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    JVCNC: Ja si to popravdě nedokážu představit, s těma pružícíma tentononc. Já bych to s 0.15mm vrstvama tiskl hodinu.

    S tim že se mi jich na plochu vejde 9, takže to muzu dát tisknout, jít chlastat a druhej den si to vyzvednout.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    AXTHEB: maximalne pul hodiny


    PROFOR: to je prave omyl, liti na ztracenej vosk se pouziva na presne liti a delaj se tak treba prave tela modelarskych motoru, navic pokud budes chtit tech kusu vice a budes to formovat do sadry a ne do pisku a tedy o ten model prijdes tak to se docela nacekas nez natisknes dalsi.

    a na stirling bych telo spis frezoval nez lil pokud to nebude nejak moc velke, bez obrobeni funkcnich a dosedacich ploch ti ten odlitek stejne nebude moc platnej
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    PROFOR: Jojo, k nam do brmlabu.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    JVCNC: Jak dlouho budeš modelovat z vosku něco jako www.thingiverse.com/thing:6589
    PROFOR
    PROFOR --- ---
    JVCNC: Tak si predstav odlitek treba u takoveho stirlingova motoru. Odlit samo o sobe je trivialni. Problem je udelat rozumny model. Je jedno, jestli ze dreva nebo z vosku. A to mi 3d tiskarna resi. Jasne, ze pokud si chci udelat z vosku nejaky jednoduchy a ne moc presny tvar, tak to je asi rychlejsi udelat tak. Ale u slozitejsich tvaru imho 3d tisk vede.
    Pamatuju si, ze u nas ve fabrice (kdyz jsem jeste delal strojarinu) byla modelarina dost cenena profese.

    AXTHEB: Kluci z brmlabu a linux.cz mne na Vltavskou tahaji docela dlouho, tak snad se tam nekdy stavim... Teda jestli jsi myslel tam. :)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    JVCNC: i s vymodelovanim?
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    AXTHEB: akorat nez to vytisknes, ja uz budu mit odlito
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam