• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    JENIIK: mrkni na drat, jestli moc nekolisa prumer, nejlepe suplerou, pripadne na driver motoru extruderu a kabelaz kdyz to zacne delat, ma motor extruderu se snahu tocit?, vubec to nemusi byt v hotendu, ale treba v prelamanych kabelech, nebo prehratym driveru
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    RAINBOF, JVCNC: Měl jsem to asi desetkrát rozebrané a nemyslím si, že by to bylo teplotou... Ale je mi jasné, že ta na to může mít podstatný vliv.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    JENIIK: tohle jsem taky zažl. měří ti to správně teplotu ?
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    nemuze to delat moc velka teplota nebo maly vykon topneho telesa? pri moc vysoke teplote by se mohl abs v trysce upect a pri nizkem vykonu abs zase ztuhne a taky nic neprotece
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    Tak jsem strávil celý den řešením problému s hotendem.

    To, že nefunguje Y endstop v Marlinu ale Sprinter si s ním poradí OK je podivné, ale to si nechám na jindy.

    Teď totiž nemůžu tisknout a zničil jsem zase hotend.

    Vyměnil jsem kola na extruderu a při kalibraci zjistil, že mi ABS prostě ne a ne prolízt hotendem. Takže jsem to několikrát dozebra, vyčistil, dotáhl trubku do onoho černýho co to drží nahoře, všecko možný jsem zkoušel a stejně to skončilo na tom, že to vytisklo max jednu vrstvu a přestalo extrudovat.

    Absolutně nechápu proč.

    Proč to prostě po vyčištění chvíli jede a pak se to sekne? Nenapadá někoho něco?
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    AXTHEB: je to problém u modelařiny, prostě některé věci tu plochu mít nemůžou ;-)

    Samozřejmě ideální by bylo nemuset to řešit, ale to bohužel není můj případ...
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Pust si to a precti si, co vsechny ty milion zalozek a miliardy tlacitek delaji. Nebo si stahni SFACT, to je trochu pofackovany skeinforge ktery by te mel odstartovat rychleji.
    (nejlepsi reseni je imho naucit se modelovat tak, abys ten support nepotreboval. Zvlast u technickych veco by to nemel byt takovy problem.)
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    AXTHEB: a existuje někde nějaký polopatický postup? Zatím jsem se díval jen na wiki a mám pocit, že moje představa toho, jak to funguje je dost mlhavá...
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Mám. Je to omrd.
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    Máte někdo zkušenosti s nastavováním Skeinforge? Lákají mě supporty, které umí generovat a obecně se mi líbí výsledky, které to umí generovat,a le absolutně zatím nemám šajnu o tom, jak to nastavit pro Wade Extruder s makergear 0.50mm hotendem...
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    A tady tuning uší:
    http://pastebin.com/ZHZ27Nws
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    AXTHEB: Promiň. Tady je link na věc:
    8-bit Shamrock Glasses by schmarty - Thingiverse
    http://www.thingiverse.com/thing:19305
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    GIOMIKY: Muzes prosim poslat odkaz na celou tu vec ne primo na scad?
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    AXTHEB: Super, beru to v černý. Ale jak si mám změřit obvod hlavy? Nějakou páskou nebo co přesně mám měřit? Nevíš?
    O.K. Postranice: http://www.thingiverse.com/download:61795
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    GIOMIKY: v milimetrech. Jeste teda to chce glasses-arm.scad, ať máš i postranice.
    V tuhle chvilí můžu nabídnout bílou, sytě červenou, syte zelenou, šmoulí milkshake (světle modrá) a černou.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Jenom mi jeste nejsou jasny ty jednotky, ale ja si kdyztak zmerim oblicej, at mi sedej.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Uz to mam, sorry za ingoraci predchozich postu. Mohl byste mi prosim nekdo vytisknout 8-bitovy brejle? To sou brejle pro me! Udelal jsem tam jenom malou zmenu, pac se mi nelibej ty cukrdlinky kolem kraju.
    http://pastebin.com/ZHZ27Nws
    Kdyby mel nekdo zajem nastartovat svuj RepRap a prividelat si nejakou tu Kacku, tak dejte prosim vedet. Nespecham na to, ale moc se tesim. Optimalni barva by byla cerna.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Chtel bych se zeptat.

    Kdyz mam neco takovyho. Je to tisknutelny?
    Jak bezbolestne zjistim, jestli se mi to vytiskne?
    A v jakej jednotkach se tam pohybujeme?
    To sou centimetry?

    Diky a dobrou noc

    // GLASSES
    // GNU GPL v3

    module glasses(){
    difference(){
    union(0){
    translate(v = [0,0,3.5]) cube([18,10,2.5], center=true);
    translate(v = [-9, 0, 0]) cylinder(r=6,h=4);
    translate(v = [9, 0, 0]) cylinder(r=6,h=4);
    }
    translate(v = [0.5, 5, -1]) cylinder(r=5,h=10);
    translate(v = [9, 0, -1]) cylinder(r=4,h=10);
    translate(v = [-9, 0, -1]) cylinder(r=4,h=10);
    }
    }

    glasses();
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Za návrh bych dal 500,- a za brýle max. 250,-. Kdybyste měl někdo zájem, dejte vědět.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Hlavně, aby to bylo originální.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam