• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    RAINBOF: jo stare skenery a tiskarny je vybornej zdrroj matrose

    jeste jsem si vzpomel ze jeste vybornej zdroj tyci jsou pistni tyce z plynovych vzper a par jich tu mam na sebe nasyslenejch na nejake to bastleni.

    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    JVCNC: ferona, vybrakovaný scannery a tiskárny :) (až budeš brakovat tak si nezapomeň vzít i ty mosazný kroužky :))
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    AKA_THE_A: jestli najdes nekoho kdo ve stejne toleranci ty tyce zakali a nabrousi levneji jak za 330kc/m tak dej vedet, mel bych pro nej hromadu prace :D
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    i kdyz me tak napada ze co jsem tam kupoval hlinikove profily tak ty celkem sly, ale zase byl celkem lol s rozmerem, ten co jsem potreboval nemely, tak jsem vzal nejblizsi vetsi, zmerim a byl to presne ten kterej sem potreboval
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    JENIIK: cim po ni jezdis? nejak dal opracovana? hlazenka se blbe brousi a ve ferone mivaj vsechno neuveritelne krive, bezproblemu i 1mm/m a to mi prijde daleko za pouzitelnosti, na rovnani jsem nikdy nemel trpelivost, zase by se nemela uplne tak moc brzo vymackat
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    JVCNC: mají tam hlazenky, jsou celkem v pohodě. Bral jsem to jako nouzové řešení, nevěřil jsem kvalitě, ale vypadá to OK.
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    AKA_THE_A: samo zvenku, je to klasický bezdotykový teploměr a měřil jsem to na konci, tam kde vychází špička z izolace a to jak v momentě, kdy to šlo, tak v momentě, kdy to nešlo a rozdíl byl asi 4 stupně, což je imho jen odchylka měření a to si ještě fandím ;-)

    A žhavené je to nichrom spirálou, takže pokud by došlo k jejímu poškození, vypadne to celé...
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    no i kdyz vzhledem k pristupu ferony k z zakaznikum radeji budu dal kupovat jinde, teda pokud se neco nezmenilo a nevymenili zamestnance
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    AKA_THE_A: ja nepouzil vyhledavac ale vlastni pamet :p

    JENIIK: ve ferone maj kalene brousene kalibrovane rovne tyce nebo jako vodici tyce jsi pouzil ten jejich krivej mekej a ohnutej hutak
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    JENIIK: em, jaký přesněji? (rozměr, typ, matroš...)
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    AKA_THE_A: Ferona
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    JVCNC: cnc shop je poněkud přepečenej, na Repstrap nepotřebuju tyče za 330,-/m a Teatechnik mě s objenávkou na míň než 2m pošle někam...
    btw - Vyhledávač umim použít taky...

    Z čeho stavěli místní?
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    JENIIK: z jaký strany tu teplotu měříš? Důležitý je co se děje uvnitř, na venkovní straně je ti teplota buřt...

    btw menší dotaz - kde se daj sehnat vodící tyče za rozumnou cenu?
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    JVCNC: hele prokluzuje přímo šroub, kola extruderu se samozřejmě točí. Zkoušel jsem to rukou a je tam fakt cítit bloknutí. A teplotu jsem ověřoval modelářským teploměrem a byla OK...
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    JENIIK: mrkni na drat, jestli moc nekolisa prumer, nejlepe suplerou, pripadne na driver motoru extruderu a kabelaz kdyz to zacne delat, ma motor extruderu se snahu tocit?, vubec to nemusi byt v hotendu, ale treba v prelamanych kabelech, nebo prehratym driveru
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    RAINBOF, JVCNC: Měl jsem to asi desetkrát rozebrané a nemyslím si, že by to bylo teplotou... Ale je mi jasné, že ta na to může mít podstatný vliv.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    JENIIK: tohle jsem taky zažl. měří ti to správně teplotu ?
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    nemuze to delat moc velka teplota nebo maly vykon topneho telesa? pri moc vysoke teplote by se mohl abs v trysce upect a pri nizkem vykonu abs zase ztuhne a taky nic neprotece
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    Tak jsem strávil celý den řešením problému s hotendem.

    To, že nefunguje Y endstop v Marlinu ale Sprinter si s ním poradí OK je podivné, ale to si nechám na jindy.

    Teď totiž nemůžu tisknout a zničil jsem zase hotend.

    Vyměnil jsem kola na extruderu a při kalibraci zjistil, že mi ABS prostě ne a ne prolízt hotendem. Takže jsem to několikrát dozebra, vyčistil, dotáhl trubku do onoho černýho co to drží nahoře, všecko možný jsem zkoušel a stejně to skončilo na tom, že to vytisklo max jednu vrstvu a přestalo extrudovat.

    Absolutně nechápu proč.

    Proč to prostě po vyčištění chvíli jede a pak se to sekne? Nenapadá někoho něco?
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    AXTHEB: je to problém u modelařiny, prostě některé věci tu plochu mít nemůžou ;-)

    Samozřejmě ideální by bylo nemuset to řešit, ale to bohužel není můj případ...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam