• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    AKA_THE_A: Takže radši místo toho, abys pohyboval 200g plošinou která bude mít na konci tisku max. tak 300-350g, budeš rovnou ve dvou osách pohybovat 500g+ extrudérem.
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    AKA_THE_A: když chceš přidat, dáš tam větší motor. ;-)

    Mi to ztrácí kroky s NEMA 17 někde kolem 240mm/s ;-)
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    JENIIK: stejnej problém jako RepRap, pohybuje se plošinou, jejíž váha se zvětšuje...dokud to jede pomalu, fajn, žádnej problém, ale když chceš přidat...

    Osobně bych právě chtěl zkusit nechat hlavu pohybovat XY, a Z nechat pro plošinu (na výrobek), rám z ocelovejch/hlinkovejch profilů (nebo "stavebnici" kdyby to šlo koupit za rozumný peníze)...
    Nějak takhle... http://bothacker.com/2010/06/21/t-rep-photos/
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    AKA_THE_A: Mechanická konstrukce reprapu je na reprap zcela dostačující řešení.

    Já chápu, že člověk kterej má zkušenosti s CNC frézou má proti RR miliardu výhrad, internet je plnej lidí co reprap nemaj, zato maj plnou hlavu nápadů jak ho udělat lepší - vím o třech, kterým to vydrželo i potom, co si reprap udělali - Josef Průša (autor současné iterace RR), nophead (http://hydraraptor.blogspot.com/2012/02/mendel90-finishing-touches.html ) a Maxbots ( http://mendelmax.com )
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    AKA_THE_A: nechat si hlazenku o délce víc, než 30cm poslat poštou znamená, že ti stejně přijde křivá, tak co s tím.

    Pokud to chceš stavět větší, tak se koukni na Mendel 90. My jsme postavili tohle: http://hydraraptor.blogspot.com/2012/02/mendel90-finishing-touches.html a až na pár drobností mi to přijde jako dobrej nápad. Máme to z 1cm plexi ten základní rám...
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    AXTHEB: jenže já to chci dělat jinak a trochu...větší... :P
    Mechanická konstrukce RepRapu v současný podobě neni zrovna šťastný řešení, profesionální technika to řeší poněkud jinak, byť to neni tak "prostorově efektivní"...

    btw na ebay nabízej hlazenky za ceny, jaký bych si představoval, ale doprava sem stojí víc než ty tyče... so samý s odřezkama hliníkovejch stavebnicovejch profilů...
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    JVCNC: lineár je v tištěných částech tiskárny, takže je v podstatě pružně uložený. Nemám kde brousit na setiny, takže holt hlazenka a ložiska a hotovo. Kuličková ložiska...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    JVCNC: to nevim kde bych vykuchal.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    JENIIK: kluzna nebo kulickova? na hlazence bez brouseni bych kulickova asi nekurvil, o presnosti hlazenky se neda moc mluvit, kulickova linerani loziska uzavrena maji predepsane predpeti a presny prumer do ktereho se maji zalisovat a max uchylku tyce po ktere jezdi a to hlazenka splnovat nebude, ale pouzit se to tak da taky, kdyz se nebude lisovat do pouzdra a bude tam vule tak by ta hlazenka tomu nemela nejak vadit
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    RAINBOF: jo stare skenery a tiskarny je vybornej zdrroj matrose

    jeste jsem si vzpomel ze jeste vybornej zdroj tyci jsou pistni tyce z plynovych vzper a par jich tu mam na sebe nasyslenejch na nejake to bastleni.

    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Navíc na reprap přes dva metry použiješ - na Z je 2x350mm a na zbylý osy potřebuješ 4x406mm
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    AKA_THE_A: No hele pokud chces aby ten reprap behal dobre a hezky, tak na tycich zhruba za 300/metr stejne skoncis.
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    JVCNC: hlazenka se neupravuje, to je z definice "přesná tvrdá tyč". Jezdím po tom obyč lieárníma ložiskama...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    JVCNC: ferona, vybrakovaný scannery a tiskárny :) (až budeš brakovat tak si nezapomeň vzít i ty mosazný kroužky :))
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    AKA_THE_A: jestli najdes nekoho kdo ve stejne toleranci ty tyce zakali a nabrousi levneji jak za 330kc/m tak dej vedet, mel bych pro nej hromadu prace :D
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    i kdyz me tak napada ze co jsem tam kupoval hlinikove profily tak ty celkem sly, ale zase byl celkem lol s rozmerem, ten co jsem potreboval nemely, tak jsem vzal nejblizsi vetsi, zmerim a byl to presne ten kterej sem potreboval
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    JENIIK: cim po ni jezdis? nejak dal opracovana? hlazenka se blbe brousi a ve ferone mivaj vsechno neuveritelne krive, bezproblemu i 1mm/m a to mi prijde daleko za pouzitelnosti, na rovnani jsem nikdy nemel trpelivost, zase by se nemela uplne tak moc brzo vymackat
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    JVCNC: mají tam hlazenky, jsou celkem v pohodě. Bral jsem to jako nouzové řešení, nevěřil jsem kvalitě, ale vypadá to OK.
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    AKA_THE_A: samo zvenku, je to klasický bezdotykový teploměr a měřil jsem to na konci, tam kde vychází špička z izolace a to jak v momentě, kdy to šlo, tak v momentě, kdy to nešlo a rozdíl byl asi 4 stupně, což je imho jen odchylka měření a to si ještě fandím ;-)

    A žhavené je to nichrom spirálou, takže pokud by došlo k jejímu poškození, vypadne to celé...
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    no i kdyz vzhledem k pristupu ferony k z zakaznikum radeji budu dal kupovat jinde, teda pokud se neco nezmenilo a nevymenili zamestnance
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam