• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    JVCNC: a když už se teda konečně dostaneš na řadu, tak ti čípek oznámí "jó to tady nemáme, to si musíš stoupnout do fronty támhle"
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    TLAMPACZ: nic neprozari den slunickovosti vic, nez stat pul hodiny ve fronte navic kuli nekomu kdo neni schopnej si zjistit oznaceni toho co vlastne chce, jeste predtim nez to jde koupit :D
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    JENIIK: hmm toho jsem se bál :)

    To si těch čidel radši objednám víc než 5..
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    A nutno podotknout, že 90 stupňů na skle je kolem 110 stupňů na čidle pod heated bedem.
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    THEODORT: sklo kolem 90 celsia, napatlaný acetonem s troškou rozpuštěného ABS, hotend mezi 230 - 270 podle typu a umístění teplotního čidla.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    Dik, on tenhle je pomerne specifickej a nechce se mi prozatim vrtat ve firmware, takze tentokrat Farnell :)

    btw, jak tisknete ABS.. vyhrivanej stul/ nevyhrivany sklo, teploty aj.?
    MICA
    MICA --- ---
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    THEODORT: GES? GM electronic?
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    Kde berete nahradni dily? Se mi nekam ztratily udaje pro prihlaseni do Farnellu a potreboval bych termoodpor do hot-endu.. like this one http://cz.farnell.com/epcos/b57560g104f/thermistor-ntc/dp/3878697
    PULP121
    PULP121 --- ---
    AKA_THE_A: vidíš! to mě vůbec nenapadlo.
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    PULP121: jestli máš funkční plastovej model kterej nevadí obětovat, můžeš se poptat jestli by někde neudělali odlitek na ztracenou formu ;-)
    PULP121
    PULP121 --- ---
    PULP121: resp. rád bych se vešel někde kolem pěti, šesti stovek. tolik ty praporky stávaly dřív nový. v roce 95...
    PULP121
    PULP121 --- ---
    PULP121: tak pán z innomie mi řekl, že to je sice hezký že se 3d tisk tak medializuje a že když jsem si někde přečetl že domácí tiskárna stojí třicet a že jeho stála dvanáct mega atd atd. prostě chtěl pět tisíc? trochu přepal..:-) vytisknul jsem je v absku ve vrstvě 0.2 mm a po zabroušení šlapou líp než originál. akorát z plastu jsou mi k ničemu. tak jestli máte někdo tip nebo známého u 3d tisku kovem a mohl by to jen vysintrovat a třeba přihodit k nějaké zakázce, byl by to luxus. jinak samozřejmě uvítám jakékoliv další tipy. cnc centrum a pod. díky!
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    ZELENY_CAJ: nene, ve sliceru máš možnost ještě přidat meteriál bokem, nevím teď které menu, ale to si najdeš.

    Šířku lajny řeš až jako druhej krok.
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    JENIIK: Jo, pridanim materialu sem pochopil zvetsit sirku linky..? Mel sem tam default, takze kdyz mam trysku 0.4 a nastavim extrusion width na 0.8, melo by to davat vic materialu, je to tak? nebo je to defaultne nastavene na 2*sirka trysky a mel bych timpadem nastavit vic, treba 0.9? zkusim ted tisk s 0.8 a uvidim.
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    ZELENY_CAJ: přidej tomu hlavně materiál...
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    mam tam default, nastavim teda 0.8 a uvidim. Diky vsem za rady:)
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    ZELENY_CAJ: tak mu přidej matroš... Jakou tam máš nastavenou šířku linky? Měla by být kolem dvojnásobku šířky trysky...
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    JENIIK: slicer verze 1.0.0
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    ZELENY_CAJ: pokud dobře vidím, tak tam máš málo materiálu. Velikostí modelu nic nezměníš. Čím připravuješ gcode? Delaminace je oddělování jednotlivých vrstev.

    Jinak takovýhle objekt by to mělo dát bez problémů.
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    JENIIK: Co to znamena delaminovat? prikladam fotku te vrstvy po odlomeni, pseudosipkou jsem tam vyznacil misto, kde se oddelilo jakoby i jedno vlakno. Resenim by tedy mohlo byt predelat model tak, aby tloustka steny valce byla o trosku mensi nez je nasobek tloustky cary, a tisknout pomaleji, pripadne vice predmetu najednou?

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam