• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    MICA
    MICA --- ---
    AXTHEB: 0.4
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    S perimeter 0.5 mi to naslicovalo docela pekne.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Kolik mas nozzle diameter?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MICA: Tak to ani nezkousej, 200% nebude fungovat.
    MICA
    MICA --- ---
    AXTHEB: Mám na nule, zkusim 200%
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Je to mozny.
    Jinak to co se ti spatne tiskne nejsou mosty, dyt je to zespoda podepreny. Co mas v Print settings - Advanced - Extrusion width - Perimteres ? resp. pokud tam nemas nulu, skus tam dat nulu, pokud tam mas nulu skus tam dat 200%

    Pak jeste muzes skusit zmensit layer height na 0.15 a zvednout Print settings - Infill - Combine infill every na 2.
    MICA
    MICA --- ---
    AXTHEB: Joudové od Solidoodle použivaj 0.6 :)) Filament mám změřenej přesně a zkoušel jsem hodnoty od 0.7 až 1 a dávalo to příliš mnoho matroše.
    Že by nastavením extrusion_multiplier kompenzovali špatný nastavení ve firmware?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    extrusion_multiplier ma byt 1
    bud mas spatne zmerenou tloustku filamentu, nebo ti tiskarna podava moc materialu.
    MICA
    MICA --- ---
    No už se fakt blížim ideálu :) teď infill funguje tak jak má, ale zas se objevil problém s tisknutím mostů.
    Zkusím snížit tloušťku z 0.3 na 0.2 mm a trochu přidat extrusion multiplier z 0.6 na 0.65. Nebo to bude něčim jinym?



    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Mno, ve skutecnosti moc nechces 100% infill, je to plejtvani materialem a pokud ti to dava byt i jen o trosku vic materialu nez by melo tak to casto skonci velkym fiaskem. Jinak rectilinear infill by mel pri 100% opravdu davat 100% vypln, ostatni se muzou chovat divne.

    Jestli mas pocit, ze mas malo materialu kolem sroubu tak pridej perimetry (a priadne solid layers). A pokud sis slic3r neprepl do advanced modu, tak to udelej:)

    Ja standardne pouzivam vrstvy 0.2 vysoky, 3 perimetry, solid layers 5 nahore 4 dole, 20% honeycomb infill a snesou ty dily hodne (rozhodne vic nez jen vozit lehounkej vetracek).
    MICA
    MICA --- ---
    Hmm Slic3r 1.0.0 podává mnohem lepší výsledky než 9.9.whatever co je v balíku softu, kterej má na webovkách Solidoodle
    MICA
    MICA --- ---
    Jestli von nebude prostě jen debilní ten Slic3r :) Kouzlením s konstantama jsem toho dost vylepšil,
    ale pořád se mi nedaří Slic3r donutit k tomu, aby vyrobil solid infill. Konkrétrně u tohodle dílu
    http://www.thingiverse.com/thing:164352 udělá solid jen spodek, všechno kolem šroubů dělá tudé
    což je dost na prd. Zkoušel jsem ruzný hodnoty Fill density a různý druhy infillu, ale Slic3r to prostě
    ignoruje. Používáte Slic3r nebo existuje něco lepšího?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    AXTHEB: Po vrstvach se pohybujes svislym scrollbarem, vodorovnym zobrazujes jednotlivy pohyby extruderu
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MICA: Mno, ja bych se mrkl do toho souboru jestli tam sou spravny cisla :) pripadne to nacpu do http://gcode.ws, zapni si "mm extrusion per mm move" a zkontroluj barvy.
    Pak ne mozny ze mas nejakou vuli na extruderu
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    aha. no a neskvaris ze zacatku model na desce nejakou silenou teplotou ktera ti postupne klesne protoze mas slabej zdroj :D
    MICA
    MICA --- ---
    RAINBOF: Chlazení extruderu musim dodělat :(
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    MICA: hadam mala teplota extruderu ventilátor zapni az po zahájení tisku
    MICA
    MICA --- ---
    AXTHEB: Vypozoroval jsem, že to vzniká hned na začátku u prvního obvodové lajny
    (nenakreslí se celá, material se začne extrudovat asi tak za 3 cm) a dále je to pozorovatelné u hodně
    krátkých vektorů (nevyextruduje se žádný material) a u vektorů, které jsou "ve vzduchu" (I když jsou
    krátké, tak se stejně extruduje velmi málo materiálu. Zvláštní je, že dlouhé vektory se tisknout naprosto
    bez problému už od začátku vektoru.
    MICA
    MICA --- ---
    Zkusim ještě nějaký testovací objekty, na kterejch to bude líp vidět
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MICA: Podrobnej popis
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam