• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    Nainstaloval jsem si OctoPi na normalni Raspberry Pi a funguje pekne, akorat je neprijemne pomalej - upload trva dlouho a potom jeste nejaky "saving" taky dost dlouho, na to ze to jsou par megovy gcody. Je to proto, ze je proste Raspberry pomaly, nebo proto ze mam pomalou SD kartu a kdyz poridim rychlejsi, tak se to zlepsi?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    MICA: funguje normálně používali jsme ho na tisky i 12h
    MICA
    MICA --- ---
    Asi to bude chtít začít tisknout z SD karty
    MICA
    MICA --- ---
    Konkrétně když tisknu velké objekty, tak cca po 3 hodinách tisku se kouse. Semtam nejde zapnout topení extruderu a heatbedu (pomůže jen vypnout/zapnout jak Repetier tak Solidoodle), dále to vyhazuje neošetřené vyjímky při vypínání.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    MICA: repetier mi fungoval v klidu, ale pouzivam octoprint na raspberry..
    MICA
    MICA --- ---
    Je Repetier-Host Windows 0.95F zabugovanej křáp nebo je to tim, že ho provozuju na Asus EEE 901 s Windows XP? Používáté někdo nějaké jiné softy pro provádění gkódu?
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    AXTHEB: dik, mrknu
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Nebo davas pri bridgovani moc materialu. Ve Slic3ru Print settings -> Advanced -> Bridge flow ratio
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    AXTHEB: To jsem nevedel :) BTW: kdyz jsme u tech matrosu, jenom takovej rychlodotaz: kdyz mi to chce pri tisku spatne "bridgovat" tj, ze ten matros pada dolu, tak asi moc vysoka teplota, coz + chladit extruder vetrackem?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    VISOPIMUS: Hodne zalezi na teplote, na ktery je to extrudovany. A na aditivech, nektery cerny ABSka sou hodne leskly
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    MICA: ABS je takovy matny prave... to by se ti nelesklo na fotkach jak psi koule :) ABS je treba tohleto, co jsem delal kamosovi k narozkam: http://milestorm.net/temp/krabka1.jpg
    MICA
    MICA --- ---
    VISOPIMUS: Já myslel, že je to všechno z ABS. No každopádně hodlám většinu dílů postupně předělat na dural.
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    MICA: koukam, ze tisknuty casti jsou z PLA.. to se nedivim, ze se ti tam neco teplem ohlo :)
    MICA
    MICA --- ---
    AXTHEB: Totok?







    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MICA: Nafot prosim druhej konec osy s vozikem.
    MICA
    MICA --- ---
    AKA_THE_A: Ložiska jsou asi v americe tabu. Nakonec jsem náhodným povolováním a utahováním dosáhnul vůle +-0.1 mm. Což je asi celkem ok.
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    MICA: na čem drží ložiska (pokud tam vůbec nějaký jsou :P) který napínaj ten řemen?
    Tipuju že jeden bod je motor samotnej, jak vypadá ten druhej?
    MICA
    MICA --- ---
    JENIIK: Nic neprokluzuje.

    Zvláštni je, že když jsem řemeny povolil (nejsou napnuté jak struna), tak šišojdovost je výrazně nižší (ještě nemám dotisknuto abych to změřil).
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    MICA: tak to ti asi prokluzuje rolna, nicht wahr?
    MICA
    MICA --- ---
    AXTHEB: Nemají o co. Vůle nemizí, i když jsou napnutý jak struna :(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam