• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    RAJCHE: mazec :)

    RAJCHE: jsem se koukal na filamentum stranky, a maj jenom malej prumer struny. Nevis, jestli planujou 3mm?
    GREGI
    GREGI --- ---
    RAJCHE: sem na to hooodne zvedavej:)) naslo by se u me dost uplatneni... cenove to bude jak cca vite?
    RAJCHE
    RAJCHE --- ---
    GREGI: Material je úplně nový a my ho ve spolupráci s Fillamentum testujeme.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    ten XY stul se mi tez vubec nelibi, ma to oproti remenum a tycim jiste vyhody, ale to jenom proto, ze klasicke konstrukce jsou vetsinou dost odflaknute z konstrukcniho hlediska, sice to je levnejsi, ale ne lepsi.

    zase je tam pekny to, ze je tam vlozeny remenovy prevod, ktery tomu rozhodne prospeje a taky tam nejspis nejsou krokace ale vypada to na DC serva, takze chod bude rozhodne plynulejsi a rovnomernejsi, sem zvedavej jak si poradej s elektronikou k tem servum (pokud to serva budou)
    GREGI
    GREGI --- ---
    VISOPIMUS: no doufam ze to budou mit ozkouseny a promysleny;) za ty prachy... nejak nutne to nepotrebuju ale bude se urcite na neco hodit
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    GREGI: mi prijde, ze to je spis o softu sharovacim pro ajpedy a o nakym customizeru (proste jejich thingiverse)... spis jak easy tam bude dat vlastni stl. kazdopadne ty motorky XY vypadaj dost forove :D bych se bal, ze ta podlozka bude preskakovat :) A tak uvidis, zejo, za rok ji mas doma... :D
    GREGI
    GREGI --- ---
    AKA_THE_A: na 1:40 je to rozlozeny... sou tam dlouhe ozubene tyce ktere s tim hejbou;)
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    GREGI: Je někde popis toho mechanismu XY stolu?
    GREGI
    GREGI --- ---
    doufam je ze bude v pohode:) ale vypada to dost dobre

    Introducing the New Matter MOD-t 3D Printer
    https://www.youtube.com/watch?v=CGfLxACv3Qs#t=100
    GREGI
    GREGI --- ---
    RAJCHE: ja prave delam se drevem no a rikal sem si ze je to dobry ze to narozdil od vetsiny ostatnich predmetu bude dlouho netisknutelny;D ted jeste aby to zacalo delat i kresbu a budu v prdeli;D
    ale uz se tesim az mi prijde ta tiskarna umozni mi to delat ruzne "vnitrnosti" a "stroje" na vyrobu.... uz se fakt tesim
    RAJCHE
    RAJCHE --- ---
    GREGI: Jeste to tam nemaji :) Uprimne, taky to nechapu a taky me to zaskocilo.
    Resi to s nima kolega, ja delam design .... on prototypovku.
    GREGI
    GREGI --- ---
    RAJCHE: nejak to nemuzu najit.... a nejak mi neleze do hlavy jak se da tisknout ze 100% dreva:D
    RAJCHE
    RAJCHE --- ---
    GREGI: Takze sorry, neni to Laywood.......oprava......je to Timberfill od www.Fillamentum.com, coz je 100% drevo. Nezanasi tolik trysku a je proste top! Z jinych matrosu se nam to proste pokazdy zapeklo.
    GREGI
    GREGI --- ---
    btw dneska sem si koupil https://www.indiegogo.com/projects/new-matter-mod-t-3d-printing-for-everyone/x/7724538

    tak sem na to zvedavej... za 5k i s postou parada
    GREGI
    GREGI --- ---
    RAJCHE: a ja si rikal ze se ze dreva jen tak tisknout nebude;D
    RAJCHE
    RAJCHE --- ---
    VISOPIMUS: no ono to zevnitr neni uplne idealni, jelikoz ve vrcholu te klenby (kde se to jakoby spojuje) je mensi propad.
    Ale to je zhruba jedna vrstva. Zbytek a vnejsi vrtsvy jsou naprosto ok.
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    RAJCHE: to se docela divim, ze to ten vrsek udelalo bez supportu. ja kdyz tisknul pulku kruznice (vrsek takovy truhlicky), tak jsem se bez supportu neobesel :)
    RAJCHE
    RAJCHE --- ---
    RAJCHE
    RAJCHE --- ---
    VISOPIMUS: bez supportu...presne cislo zjistim. Nekde to mame poznamenane.
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    RAJCHE: kolik to sezralo materialu? Se supportem to muselo bejt docela dost, co... Jinak very nice!
    RAJCHE
    RAJCHE --- ---
    Snad se bude libit - prvni ozvucnice na svete tistena z laywoodu - nenasli jsme nikoho, kdo by to pred nama tisknul ze "dreva". Takze svetova premiera!!!
    3D model a navod na stavbu nabizime zadarmo. Vic info posta.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    3D Printers and Drones — The Best Mash-up Since Peanut Butter and Chocolate? | Singularity Hub
    http://singularityhub.com/2014/05/24/with-3d-printers-aboard-drones-could-do-more/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam