• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    KARYSLAV: povidej...
    KARYSLAV
    KARYSLAV --- ---
    Zdarec ve spolek, mám dotaz - je tu někdo z Brna? Potřeboval bych vytisknout jednu mřížku, kdyby se někomu chtělo tak to vysvětlím a dohodnem se jestli se vám s tím chce patlat :) odměna jistá.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MICA: Jak dojebanej? Standardne se hotendy cistej tak, ze ho zahrejes na 110 stupnu, vtazis tam PLA filament a hned vyndas. Pokud mas po ruce 0.35mm vrtak, tak ho tam po zahrati vraz drikem napred
    MICA
    MICA --- ---
    tak to vypadá, že hotend na mojí tiskárně je hodně dojebanej, přemejšlim jestli nezkusit koupit 0.4mm vrták a hotend zkusit provrtat na soustruhu. Máte s tim někdo zkušenosti? Bylo by lepší 0.4mm nozzle vzít spíš 0.35mm vrtákem nebo tak něco?
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    Kdyz jsem delal s abs, tak nejlepsi zpuso. Byl nechat to vykoupT v acetonu a pak profouknout.
    MICA
    MICA --- ---
    GANDALFSEDY: fajn, nakonec stačilo zatlačit tenkym šroubovákem a jede to zas dobře, ď :)
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    MICA: do studenyho … vrtak mensiho prumeru a budto to vyskrabat nebo vyrezat tim vrtakem, pripadne tam strc neco jako vrtak kdyz to bude mit pracovni teplotu pak teplotu snizit na 110 a zkus vytahnout
    MICA
    MICA --- ---
    Zkoušel jsem extruder rozebrat abych mohl cpát ručně filament přímo do hot endu a téměř to nejde i když je hot end na pracovní teplotě :-/
    MICA
    MICA --- ---
    Nemáte nějakej tip jak opravit přicpanej hot end? Vůbec nestíhá tavit filament a krokáč extrudéru díky tomu akorát přeskakuje místo toho aby filament posunoval
    MICA
    MICA --- ---
    VEVERAK: Hmm, brim moc rád nemám, nebaví mě ho vořezávat. Nakonec pomohlo udělat díry do těch ploch po stranách
    VEVERAK
    VEVERAK --- ---
    MICA: pouzi "brim" (teda pokud mas slic3r) ja osobne ho mam az na 5mm, ale uznavam ze to muze byt prestrelene :)
    MICA
    MICA --- ---
    Nemáte tip čím potlačit prohýbání na hranách mého výrobku z ABSka (viz foto)? Bylo by to možné nějakou úpravou mojí součástky? (je to mutace tohodle http://www.thingiverse.com/thing:101024 )
    Teplota heatbedu je 105°C a pro zvýšení bych musel přeflashovat firmware v RAMPS do čehož se mi moc nechce.
    Měl bych zkusit sklo + ABSko rozpuštěné v acetonu? Momentálně používám jednu vrstvu kaptonu + kancelářské lepidlo.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    MAJKLOVEC
    MAJKLOVEC --- ---
    GREGI
    GREGI --- ---
    prodlouzili kapman tak kdo vaha tak nevahejte;D

    http://igg.me/at/newmatter/x/7724538
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Ekocycle 3D printer uses recycled plastic bottles as component in filament cartridges
    http://phys.org/news/2014-07-ekocycle-3d-printer-recycled-plastic.html
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Aha, ja behal kolem 60
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    AXTHEB: to by mohlo souviset s rychlosti tisku? ja to zatim nemuzu poustet rychleji nez 26mm/s mozna pri vyssi rychlosti se to tak muze projevit?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    GANDALFSEDY: Ja co sem mel na mendelovi civku pridelanou nahore tak sem pozoroval ze se vyrazne vic klepe do stran.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam