• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    JENIIK: Si udelej masinu s dvema extruderama a ten 0.25 pouzivej jenom na perimetry. Problem solved.
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    AXTHEB: no tam se chybky ztrácej, to je fakt, asi tu 0.25 zahodim a bude klid ;-)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    JENIIK: 0.5
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    AXTHEB: a tryska klasika 0.4?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    JENIIK: Nic specialniho sem nenastavoval, proste sem ubral 5 stupnu, zapnul support a nastavil rectilinear
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    AXTHEB: s jaký nastavení? nechceš mi poslat konfig?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Docela jo. PLA se supportama tisknu na mensi teplotu a rectilinear supportem
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    Raft bych asi i oželel, i když dávat supporty přímo na bed mi přijde dost psycho. Snažím se tisknout z PLA a to je problém i jen naladit tak, aby fungovalo bez supportů, proto je potřebuju s trošku víc matrošem, než je běžné u ABS (90% šířky čáry), jenže... Jenže von mi to obalí a pak se to vůbec nemá šanci pustit toho objektu. Nehledě na to, že to jeho zabalování se dost často nechytne na supporty a díky tomu mám pak celý objekt oblemcaný sračkama...

    Možná na to jdu z druhý strany, pak ale asi potřebuju už fakt kopnout do hlavy ;-)

    Tobě se podařily supporty z PLA?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Mno tak to zabaluje supporty povazuju za zasadni plus, krasne se to pak oddeluje vcelku. Ani pillars support ti nevyhovuje?

    Rafr sem nepouzil asi 4 roky, takze nevim v cem ti nabizeny raft nevyhovuje.
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    AXTHEB: z čeho, z abs? Proč to uzavírá dokola jako kretén ty supporty? Proč neumí raft? Já jsem z toho fakt nešťastnej, ten gcode, co mi vygeneroval se prostě nedá snad ani pochopit. Já se snažím vytisknout to, co zvládla skeinforge levou zadní a zuřím tady jak malý tank. Úplně by mi stačilo, kdyby jako debil nezabaloval ty supporty dohromady, to fakt nemá smysl.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    JENIIK: Mno, ja ted se Slic3rem 1.1.7 tiskl fakt hodne se supportama a problemy sem fakt nemel.
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    Už mě to ale fakt jako s.re! To fakt neexistuje slicer, který by alespoň z dálky uměl supporty stejně dobře jako obstarožní Skeinforge? Proč třeba Slic3r nejen že neumí raft, ale hlavně supporty proplantává jako kretén všechny dohromady tak, aby nešly oddělit? Proč Kisslicer pro jistotu nenabízí udělat supporty z tenčích vláken, ale jen z betonu? To u toho fakt ti kluci neuvažujou, nebo jsem blbej já? ;-)
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    KARYSLAV: povidej...
    KARYSLAV
    KARYSLAV --- ---
    Zdarec ve spolek, mám dotaz - je tu někdo z Brna? Potřeboval bych vytisknout jednu mřížku, kdyby se někomu chtělo tak to vysvětlím a dohodnem se jestli se vám s tím chce patlat :) odměna jistá.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MICA: Jak dojebanej? Standardne se hotendy cistej tak, ze ho zahrejes na 110 stupnu, vtazis tam PLA filament a hned vyndas. Pokud mas po ruce 0.35mm vrtak, tak ho tam po zahrati vraz drikem napred
    MICA
    MICA --- ---
    tak to vypadá, že hotend na mojí tiskárně je hodně dojebanej, přemejšlim jestli nezkusit koupit 0.4mm vrták a hotend zkusit provrtat na soustruhu. Máte s tim někdo zkušenosti? Bylo by lepší 0.4mm nozzle vzít spíš 0.35mm vrtákem nebo tak něco?
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    Kdyz jsem delal s abs, tak nejlepsi zpuso. Byl nechat to vykoupT v acetonu a pak profouknout.
    MICA
    MICA --- ---
    GANDALFSEDY: fajn, nakonec stačilo zatlačit tenkym šroubovákem a jede to zas dobře, ď :)
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    MICA: do studenyho … vrtak mensiho prumeru a budto to vyskrabat nebo vyrezat tim vrtakem, pripadne tam strc neco jako vrtak kdyz to bude mit pracovni teplotu pak teplotu snizit na 110 a zkus vytahnout
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam