• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    AXTHEB: já hlavně foukám zboku, to je imho blbě. A ne a ne si nakreslit hezký megafuker na hotend... ;-)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    JENIIK: Málo foukáš? PLA bez větráku je problém.
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    AXTHEB: v porovnani s abs ne.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    JENIIK: Taha ti to hezky mosty?
    MICA
    MICA --- ---
    VISOPIMUS: Výborně, do další objednávky na Farnellu přihodim jedno Píčko tedy :)
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    MICA: a ani nemusis kupovat tu jejich rpi kameru, fakt staci obyc pres usb (ja tam mam nakou creativku, co jsem doma vyhrabal)
    MICA
    MICA --- ---
    VISOPIMUS: Ok, super, Webcameru jsem na Solidoodle chtěl taky hodit :)
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    MICA: jo, octoprint mam na rpi a uplne vpohode, staci stahnout ten sd image a uz to bezi samo, a kdyz tam pichnes webkameru, tak to i streamuje obraz :)
    MICA
    MICA --- ---
    Používáte někdo OctoPrint? Už mě nebaví mít u tiskárny furt notebook a uvažuju, že bych přikůpil Rapsberry Pi. Nebo teď letí už něco jiného? :)
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    BTW: Tisknu tohle ve velikosti 110%: http://www.thingiverse.com/thing:57043
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    AXTHEB: to je trošku moc práce a navíc titěrnosti podepřené mohutnýma supportama takynejsou úplně to nej...

    Ale teď jsem zahodil nastavení komplet, začal to štelovat na trošku jiný čísla a asi to bude OK.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    JENIIK: Si udelej masinu s dvema extruderama a ten 0.25 pouzivej jenom na perimetry. Problem solved.
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    AXTHEB: no tam se chybky ztrácej, to je fakt, asi tu 0.25 zahodim a bude klid ;-)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    JENIIK: 0.5
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    AXTHEB: a tryska klasika 0.4?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    JENIIK: Nic specialniho sem nenastavoval, proste sem ubral 5 stupnu, zapnul support a nastavil rectilinear
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    AXTHEB: s jaký nastavení? nechceš mi poslat konfig?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Docela jo. PLA se supportama tisknu na mensi teplotu a rectilinear supportem
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    Raft bych asi i oželel, i když dávat supporty přímo na bed mi přijde dost psycho. Snažím se tisknout z PLA a to je problém i jen naladit tak, aby fungovalo bez supportů, proto je potřebuju s trošku víc matrošem, než je běžné u ABS (90% šířky čáry), jenže... Jenže von mi to obalí a pak se to vůbec nemá šanci pustit toho objektu. Nehledě na to, že to jeho zabalování se dost často nechytne na supporty a díky tomu mám pak celý objekt oblemcaný sračkama...

    Možná na to jdu z druhý strany, pak ale asi potřebuju už fakt kopnout do hlavy ;-)

    Tobě se podařily supporty z PLA?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Mno tak to zabaluje supporty povazuju za zasadni plus, krasne se to pak oddeluje vcelku. Ani pillars support ti nevyhovuje?

    Rafr sem nepouzil asi 4 roky, takze nevim v cem ti nabizeny raft nevyhovuje.
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    AXTHEB: z čeho, z abs? Proč to uzavírá dokola jako kretén ty supporty? Proč neumí raft? Já jsem z toho fakt nešťastnej, ten gcode, co mi vygeneroval se prostě nedá snad ani pochopit. Já se snažím vytisknout to, co zvládla skeinforge levou zadní a zuřím tady jak malý tank. Úplně by mi stačilo, kdyby jako debil nezabaloval ty supporty dohromady, to fakt nemá smysl.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam