• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    KAZATELL: Rychlejší postup je nakreslit si držák, k němu rovnou v CADu udělat i formu a tu si nechat upéct ze silikonu v gumárně... Pokud si můžeš tu formu na silikon udělat sám, tak tě to vyjde na hubičku...
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    KAZATELL: průmyslově vyráběné věci mají většinou už cenu zefektivizovanou - celý proces je maximálně efektivní (až asi na některé obchodníky), tak dostat se pod cenu na trhu je docela složité, na rozdíl od originálních kusů, kde se prostě s vyšší cenou počítá...
    KAZATELL
    KAZATELL --- ---
    MEJLA77: Takže postup by nakonec byl: nakreslit v PC, vytisknout na 3D tiskárně, udělat negativ (formu) ze silikonu a nakonec udělat originál z vhodného materiálu
    Tak jak si to tak po sobě přečítám tak asi bude jednodušší koupit si originál a spokojit se jen se dvěma sáňkama a cenou
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    KAZATELL: vehementně mi byl doporučován silikon - silikonová forma na třeba vytištěný model a on je ten silikon natolik pružný, že by měl jít sundat jen s jedním nebo několika řezy...
    KAZATELL
    KAZATELL --- ---
    MEJLA77: No možná se zkusim zeptat v auditku CNC a zkusim udělat nějakou formu ani nemám tušení jaký materiál bych na výrobu formy použil aby se do toho dobře řezalo, dalo se to snadno pilovat a pak by se z toho dal snadno udělat negativ
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    KAZATELL: tak třeba vytisknout a pak ji nějak zrušit - chemicky nebo fyzikálně, mám vyzkoušené lití do formy, která se pak stala součástí součásti, oddělit ABS od toho licího PU se odděluje hodně špatně, ale tam jsem to ani neplánoval, tam jsem rád, že drží... používá se tuším nějaký olej, kterým se ta forma vymaže nebo se dá udělat silikonová a ta jde pak sundat...
    KAZATELL
    KAZATELL --- ---
    MEJLA77: I tohle už mě napadlo, akorát udělat formu nebude taky vůbec jednoduché aby to za něco stálo
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    KAZATELL: možná by stálo za to udělat formu a vylít, mám doma i licí polystyrén.)
    KAZATELL
    KAZATELL --- ---
    JENIIK: Proto sem se právě ptal. Zatím nemám v podstatě žádné znalosti v 3D tisku
    Jinak by to mělo pak vypadat asi takhle:


    JENIIK
    JENIIK --- ---
    JENIIK: Prd tezke, krehke to bude :-)
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    KAZATELL: To ti reknu rovnou: je to moc velke na abs a z pla to bude prilis tezke. Nehlede na to, ze mi to neprijde jako super napad ;-)

    Hodlam zaexperimentovat s pet, to by mohlo celou vec vyresit, ale vysledky nebudou driv, nez za mesic...
    KAZATELL
    KAZATELL --- ---
    JENIIK: No teď zrovna nic konkrétního... Teda vlastně jo ale zatím přemýšlím o provedení jak to udělat. Ale ptal jsem se tak celkově abych kdyžtak věděl na koho se obrátit a jestli se to vůbec vyplatí

    Jedna z věcí co sem si chtěl nechat udělat je obal pro ipad na ke kterému by se dal připojit stativ, světlo, mikrofon a objektiv. Je to podle existujícího obalu akorát nevím jestli je to vůbec pomocí 3D tisku vhodné
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    JENIIK: Hezky se na to kouka, je to docela svizny a ma to sexy moire:)
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    KAZATELL: co bys potřeboval?
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    Já nevim, co na těch deltaprinterech lidi viděj...

    Jinak na e3d tisknu na dost vysokých teplotách, ABS klidně 260. Ale mám tam 0.25 trysku, tak možná proto to chce víc zahřát...

    Jinak mi se ucpával hotend PLAčkem, prostě to přestalo tisknout, nebo z toho vyletěla černá sračka. Ale dělal to jen jeden druh PLA, kterej jsem prostě proklel a zahodil ;-)

    A filamenty skladuju jen tak na polici při pokojové teplotě, klidně několik let a problémy nejsou. A to je barák docela vlhkej.
    GHORMOON
    GHORMOON --- ---
    AXTHEB: tak jenom ta hlava stoji docela dost, k tomu vic motoru, elektronika co je zvladne ... :)) ale zas by to bylo fajn mit doma
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    GHORMOON: che che che.
    GHORMOON
    GHORMOON --- ---
    AXTHEB: jeste to nemam uplne dokresleny, tak to mozna zkusim vzit v uvahu, akorat je teda docela drahej, no :) tos mi nemel ukazovat, zas budu utracet za blbosti :D
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    GHORMOON: co ja vim tak byl kraken vyvijenej na nejakym deltaprintru, asi zalezi jak to mas dimenzovany. S deltama nemam zkusenosti.
    GHORMOON
    GHORMOON --- ---
    AXTHEB: na to koukam, ten kraken vypada epicky, asi si budu muset postavit nakyho kartezana a zkusit to (aktualne mam v planu modofikaci rostocka, ale prijde mi, ze vrazit tam takhle tezkou hlavu by byla sebevrazda)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MICA: Vida. A dost mozna ze tim skonci i to ucpavani hotendu
    MICA
    MICA --- ---
    AXTHEB: Mno joooo, to už je jiná panečku :) Díky za pomoc

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam