• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    GHORMOON: Nevim. Asi to zavisi na motorech
    GHORMOON
    GHORMOON --- ---
    AXTHEB: a na cem to zavisi? resp. u jakych je a u jakych ne?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    GHORMOON: Zalezi. U nekterych delt neni vubec, u nekterych hodne.
    GHORMOON
    GHORMOON --- ---
    AXTHEB: moire sem si musel googlit, sem neznal, je to fakt tak znatelny? a u ty delty mi prijde, ze ji naskaluju levnejc, no :) (ja vim, pouzivat cenu jako argument, kdyz sem si usmyslel, ze tam vrazim krakena je zcestny, ale i tak :D)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Koneckoncu ani i3 se neskaluje hur nez deltaprintr
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    GHORMOON: CoreXY a tiskarny zalozene na Ultimakeru se skaluji jeste lepe, nemaji promenne rozliseni se vzdalenosti od stredu, nemaji problemy s moire, maji build prostor ve tvaru kvadru a nemaji problemy s tezsimi extrudery.

    Heatbed pores pomoci silikonove vyhrivaci podlozky z aliexpressu
    GHORMOON
    GHORMOON --- ---
    JENIIK: vypadaj lip a lip se skalujou :) chcu zkusit trosku vetsi tiskovy objem, blby je, ze dokud nevyresim heatbed, tak tim pujde tisknout jen PLA :-/ resp. nejspis doprostred vrazim mk II a ABS proste bude mit limit 20cm ...
    mas nakej konkretni duvod, proc je delta spatne? ja osobne dotd zadnej padnej argument nevidel, tak se necham poucit :)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    KAZATELL: Rychlejší postup je nakreslit si držák, k němu rovnou v CADu udělat i formu a tu si nechat upéct ze silikonu v gumárně... Pokud si můžeš tu formu na silikon udělat sám, tak tě to vyjde na hubičku...
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    KAZATELL: v tom případě si myslím, že 123d není ideální cesta
    KAZATELL
    KAZATELL --- ---
    MEJLA77: No vyloženě o to abych se dostal pod cenu mi ani tolik nejde. Spíš bych tam chtěl změnit některé prvky něco málo přidat a celkově to prostě udělat po svém.
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    KAZATELL: 123d je free pro nekomerční užití tuším... modely z fotek můžou být zbytečně složité, ale je to zase pohodlné a poměrně rychlé...
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    KAZATELL: průmyslově vyráběné věci mají většinou už cenu zefektivizovanou - celý proces je maximálně efektivní (až asi na některé obchodníky), tak dostat se pod cenu na trhu je docela složité, na rozdíl od originálních kusů, kde se prostě s vyšší cenou počítá...
    KAZATELL
    KAZATELL --- ---
    MEJLA77: A nemáte nějaké reference k 123d design od autedesku... Zrovna to stahují do iPadu i PC protože to doporučeju příručka k 3D tisku od J. Průši
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    KAZATELL: cad by ti mohl stačit :) potřebuješ stl, takže vlastně jakýkoliv 3d soft, který to umí, osobně používám blender3d, open source a podle mě nejlepší open source kousek - jenom to učení je na déle, pokud nemáš zkušenosti s modelováním atd. jinak většina lidí okolo reprapu používá tuším openSCAD, tam se to tuším řeší příkazy, já jsem více grafik, tak je mi bližší blender - případně můžu nabídnout zaškolení :)
    KAZATELL
    KAZATELL --- ---
    Ještě se zeptám v jakém programu modely děláte? A naučím se s nimi snadno? Grafiku nedělám a jedinou podobnou zkušenost mám s programy pro stavebnictví
    KAZATELL
    KAZATELL --- ---
    MEJLA77: Takže postup by nakonec byl: nakreslit v PC, vytisknout na 3D tiskárně, udělat negativ (formu) ze silikonu a nakonec udělat originál z vhodného materiálu
    Tak jak si to tak po sobě přečítám tak asi bude jednodušší koupit si originál a spokojit se jen se dvěma sáňkama a cenou
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    KAZATELL: vehementně mi byl doporučován silikon - silikonová forma na třeba vytištěný model a on je ten silikon natolik pružný, že by měl jít sundat jen s jedním nebo několika řezy...
    KAZATELL
    KAZATELL --- ---
    MEJLA77: No možná se zkusim zeptat v auditku CNC a zkusim udělat nějakou formu ani nemám tušení jaký materiál bych na výrobu formy použil aby se do toho dobře řezalo, dalo se to snadno pilovat a pak by se z toho dal snadno udělat negativ
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    KAZATELL: tak třeba vytisknout a pak ji nějak zrušit - chemicky nebo fyzikálně, mám vyzkoušené lití do formy, která se pak stala součástí součásti, oddělit ABS od toho licího PU se odděluje hodně špatně, ale tam jsem to ani neplánoval, tam jsem rád, že drží... používá se tuším nějaký olej, kterým se ta forma vymaže nebo se dá udělat silikonová a ta jde pak sundat...
    KAZATELL
    KAZATELL --- ---
    MEJLA77: I tohle už mě napadlo, akorát udělat formu nebude taky vůbec jednoduché aby to za něco stálo
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    KAZATELL: možná by stálo za to udělat formu a vylít, mám doma i licí polystyrén.)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam