• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    BINARSTORM: Odkud ten hluk vychazi? :) Jestli z motoru, tak prenastav driver a zaexperimentuj s jinou rychlosti posuvu. Jesli od matek tak muze pomoct namazat.
    GHORMOON
    GHORMOON --- ---
    BINARSTORM: i3 sme staveli ve skole, byly docela fajn, ze by byla extremne hlucna mi neprisla, nebo co se ptas?
    BINARSTORM
    BINARSTORM --- ---
    Zdravím, má někdo zkušenosti s RepRap i3 ? Zrovna jsem dostavěl A602 a i po vylazení jsou strašně hlučné Z osy, přitom se nezdá, že by šli rukou nějak těžce.. asi víceméně strojařská záležitost a budu to muset vypiplat na přesňounko..

    Druhá věc je větší problém, Repetier se připojí, načte data z tiskárny, ale pak když chci třeba manuálně ovládat z PC tak se příkazy jen hromadí ve frontě a tiskárna nic nedělá. Když se připojím přes bluetooth s telefonem (tiskárna má Bluetooth přijímač, i když prasácky napájený do plošnáku) tak přes Borlee3d posílám přikazy a tiskárna poslouchá a jezdí... ? Zkusím dnes jinej driver na FTDI (USB - Serial), ale divné, že se k tiskárně připojí...
    MICA
    MICA --- ---
    AXTHEB: Po vyčištění trysky (byla zasraná od experimentování před vyladěním PIDčka) už to jede jak zamlada :) Díky za help
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MICA: Tak co, pomohlo to s ucpavanim?
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    GHORMOON: Delta je zavisla na tom, ze nemas vule v kloubech. Klasika ne. Zbytecna kombinace a technologicka prekazka.
    GHORMOON
    GHORMOON --- ---
    AXTHEB: mno uvidime, co z toho vyleze, prinejhorsim si na tom vytisknu dily na kartezskou :D
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    GHORMOON: Nevim. Asi to zavisi na motorech
    GHORMOON
    GHORMOON --- ---
    AXTHEB: a na cem to zavisi? resp. u jakych je a u jakych ne?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    GHORMOON: Zalezi. U nekterych delt neni vubec, u nekterych hodne.
    GHORMOON
    GHORMOON --- ---
    AXTHEB: moire sem si musel googlit, sem neznal, je to fakt tak znatelny? a u ty delty mi prijde, ze ji naskaluju levnejc, no :) (ja vim, pouzivat cenu jako argument, kdyz sem si usmyslel, ze tam vrazim krakena je zcestny, ale i tak :D)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Koneckoncu ani i3 se neskaluje hur nez deltaprintr
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    GHORMOON: CoreXY a tiskarny zalozene na Ultimakeru se skaluji jeste lepe, nemaji promenne rozliseni se vzdalenosti od stredu, nemaji problemy s moire, maji build prostor ve tvaru kvadru a nemaji problemy s tezsimi extrudery.

    Heatbed pores pomoci silikonove vyhrivaci podlozky z aliexpressu
    GHORMOON
    GHORMOON --- ---
    JENIIK: vypadaj lip a lip se skalujou :) chcu zkusit trosku vetsi tiskovy objem, blby je, ze dokud nevyresim heatbed, tak tim pujde tisknout jen PLA :-/ resp. nejspis doprostred vrazim mk II a ABS proste bude mit limit 20cm ...
    mas nakej konkretni duvod, proc je delta spatne? ja osobne dotd zadnej padnej argument nevidel, tak se necham poucit :)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    KAZATELL: Rychlejší postup je nakreslit si držák, k němu rovnou v CADu udělat i formu a tu si nechat upéct ze silikonu v gumárně... Pokud si můžeš tu formu na silikon udělat sám, tak tě to vyjde na hubičku...
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    KAZATELL: v tom případě si myslím, že 123d není ideální cesta
    KAZATELL
    KAZATELL --- ---
    MEJLA77: No vyloženě o to abych se dostal pod cenu mi ani tolik nejde. Spíš bych tam chtěl změnit některé prvky něco málo přidat a celkově to prostě udělat po svém.
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    KAZATELL: 123d je free pro nekomerční užití tuším... modely z fotek můžou být zbytečně složité, ale je to zase pohodlné a poměrně rychlé...
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    KAZATELL: průmyslově vyráběné věci mají většinou už cenu zefektivizovanou - celý proces je maximálně efektivní (až asi na některé obchodníky), tak dostat se pod cenu na trhu je docela složité, na rozdíl od originálních kusů, kde se prostě s vyšší cenou počítá...
    KAZATELL
    KAZATELL --- ---
    MEJLA77: A nemáte nějaké reference k 123d design od autedesku... Zrovna to stahují do iPadu i PC protože to doporučeju příručka k 3D tisku od J. Průši
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    KAZATELL: cad by ti mohl stačit :) potřebuješ stl, takže vlastně jakýkoliv 3d soft, který to umí, osobně používám blender3d, open source a podle mě nejlepší open source kousek - jenom to učení je na déle, pokud nemáš zkušenosti s modelováním atd. jinak většina lidí okolo reprapu používá tuším openSCAD, tam se to tuším řeší příkazy, já jsem více grafik, tak je mi bližší blender - případně můžu nabídnout zaškolení :)
    KAZATELL
    KAZATELL --- ---
    Ještě se zeptám v jakém programu modely děláte? A naučím se s nimi snadno? Grafiku nedělám a jedinou podobnou zkušenost mám s programy pro stavebnictví
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam