• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    CHIX
    CHIX --- ---
    AXTHEB: pry je to in kreslit s tim jogem.. za ty prachy bych si radsi poridil wespu
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    CHIX: To je video z youtube, co mi prostalo v G+ kanale
    CHIX
    CHIX --- ---
    AXTHEB: to je tvoje pracpviste? zajima me ten kontroler..
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    GANDALFSEDY: Vnimej B+ jako bugfix na B, ono to melo dost velky naroky na napajeni a tak s tim byly prilis casto potize.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    SPM: tak taky to obcas omrknu na ebay ale zatim sem nejaky prodeje pouzitejch moc nevidel, uvidime jestli se ted neco zmeni, mam je 4 vcetne jednoho puvodniho made in china (256mb model) a nejak se je prodat nechystam asi sem extrem :)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    GANDALFSEDY: Ne slevnovat novy, ale lidi budou prodavat svoje stary, upgradovany
    SPM
    SPM --- ---
    GANDALFSEDY: asi plánovali dobře, stačil jsem asi 8 B+ koupit :) prostor bude imho u těch použitejch, co bude teď každej, co si myslel že tim nahradí desktop, prodávat :)
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    AXTHEB: sice nechapu jak to planovali ze vydaji b+ za stejnou cenu jako b, a hned vydaji "4x" rychlejsi 2 za stejnou cenu, nicmene nemyslim ze se budu slevnovat, spis se mrknout po cnskych kopiich tam se da mozna nejaka stovka usetrit nicmene uz je to tak levny ze zase tolk prostoru na levnejsi myslim neni
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Kdo nema alu desku, tak tam da tlustou preklizku.
    SPM
    SPM --- ---
    MEJLA77: Jo, to mě taky, akorát jí mám v práci a tam se pak blbě vypisuje výkaz, když na to celej den člověk čumí :-D

    Což mi připomíná - dá se někde normálně koupit ta kovová deska pod heat bedem? Už si pomalu tisknu díly, že si po dlouhých zimních večerech doma sestavím vlastní. Chtěl bych stavět rebelixe, jelikož už mám přístup k tomu funkčnímu (a něco funkčního se kopíruje daleko líp, než něco, co jsem ještě neviděl :) ). Co jsem koukal, tak v alupě se krom profilů dá ta deska koupit i s nařezáním na vhodný rozměr, akorát že ta deska se kupuje po 1x2m, což je asi tak 10x víc než co potřebuju :D
    PECA
    PECA --- ---
    PECA: Tak jsem na to mrknul. Jako zásadní vidím dualextruder a jeden jediný motor na ose Z. Nicméně to vypadá, že z Rebele II se dá udělat Rebel III vytištěním dílů (s trochu kratší Z, než bude u bežného R-III).
    No, tak já budu šetřit a uvidím, co z toho nakonec bude.
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    PECA: jo asi to bude stát o něco víc, na druhou stranu bych rád některé části zrecykloval z jiných vyřazených strojů, což by při troše štěstí mohlo cenu snížit :)
    PECA
    PECA --- ---
    MEJLA77: Tak já to chápu tak, že aby byl router/frézka dost tuhý, tak bude muset být masivnější konstrukce => víc hmoty => vetší zátěž pojezdů => mohutnější pojezdy => ještě víc hmoty => velká setrvačnost => silnější motory => celkově se to prodraží. Tedy pokud to má být svižné na 3D tisk. Frézovat se dá i pomalu, ale tisk dutin by asi nešel...
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    AXTHEB: tiskárna s větší tuhostí podle mě není problém... osobně se na podobný kombinovaný stroj (frézka + 3d tisk) taky chystám... ale začnu nejdříve s přípravou 3d modelu apromýšlením, stavba ještě nějakou dobu musí počkat...
    AXTHEB: no já jsem už asi před rokem dal dva litry jednomu známému s tím, že mi připraví hliníkové profily - chtěl jsem něco jako rebel jen větší... no ale stále nemám ty profily a M.Rouska už ani moc nepotkávám... tak snad ještě někdy něco z toho uvidím...
    PECA
    PECA --- ---
    AXTHEB: Áha, tak to děkuji za informaci. Na rychlost bych to vyloženě nestavěl, takže bych si pak asi nic moc nevytisknul... Tak já ještě chvíli pošetřím a zkusím toho Rebela :-)

    BTW, koukal jsem, že je ve vývoji Rebel III - v čem má být zásadní přínos? Jestli to má cenu řešit a počkat na dostupnost trojky, nebo vzít aktuální dvojku...
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    PECA: U CNC routeru potrebujes silu a tuhost zatimco u 3d tiskarny rychlost, takze bud to bude mizernej router, mizerna tiskarna nebo to bude drahy.
    Rebela si lidi chvalej.
    PECA
    PECA --- ---
    AXTHEB: Tak já ještě nemám ani ty profily, prozatím se na to dívám stále skrz diskuzáky :-)

    Ale aktuálně mě zaujala stavebnice Rebelu, která mi přijde velmi cenově dostupná. Akorát že bych skoro raději postavil CNC router - takovej modelářskej, hlavně na překližku a polystyrén. A myslím, že výměnou vřetene za extrudér by se na tom mělo dát tisknout, ne? tak mi potom přijde škoda investovat do samostatné 3D tiskárny, protože oboje budu používat spíš nárazově, než nějak pravidelně ve velkém...
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MEJLA77: Nebo, jako ja, se uz pul roku budes divat na hromadu profilu a dalsich dilu, pac se nemuzes dokopat k tomu tu dalsi tiskarnu dodelat:)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    PECA: ano, malina je misto PC. Takze octopi + arduino + ramps
    PECA
    PECA --- ---
    Blbý dotaz od studenta s poruchou pozornosti ( :-)
    Když je tiskárna s arduino + ramps a budu tam přidávat octopi, tak octopi se připojí namísto PC, ne? Takže to pak bude octopi + arduino + ramps, že? nebo se arduino zahodí a octopi bude řídit přímo ramps?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam