• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    Jako taky mi obcas motorek poposkoci, a kdyz na nej sahnu, tak je docela teplej (po delsim tisku)... Cim to je, ze se takhle ohriva? Nemel bych ho treba nejak chladit, nalepit na nej naky zebrovani nebo tak neco?
    MICA
    MICA --- ---
    Nějakej tip, kde v Praze sehnat Nema17 co nejrychleji? Neválí se někomu doma nějaká?
    MICA
    MICA --- ---
    THERIDANE: Hmm to by odpovídalo :)
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    MICA: jo stalo se mi, že to občas tisklo, občas ne a nakonec se začal jen cukat na místě, když jsem ho vyměnil, tiskne zase krásně...
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    THERIDANE: hm, a vypadá to, že k trvalé ztrátě síly dochází ještě daleko dřív (zdroj) - u neodymiových je to 80 °C a u feritových 250 °C
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    MICA: pokud se ti to povedlo upíct na a nebo blízko k Curieově teplotě (kolem 300-700 °C pro většinu běžných magentů), tak ano :)

    krokáč stačí i neodborně rozebrat - pohybem statoru kolem rotoru se to taky znatelně demagnetizuje
    MICA
    MICA --- ---
    Je možný, že by se teplem poškodil krokovej motor tak, že by sice fungoval, ale dával by nižší moment, než by měl?
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    velikonoční tisk z gifů tady na nyxu :)

    MICA
    MICA --- ---
    GANDALFSEDY: Jojo, akorát jsem potřeboval zvýšit teplotní limity, který má solidoodle nastavený nízko a měnil jsem termistor a vypadá to, že právě v termistoru, tak zkusim jak to bude fungovat, když se v Marlinu zvolí správnej termistor :)
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    MICA: ty jsi tam nahraval nejakou jinou verzi firmware? nejspis ti nesedi na kterym pinu ten thermistor ma hledat (teda v pripade ze je problem s ohrivanim) skus stahnout puvodni firmware k ty elektronice a porovnej jak sou prirazeny piny vs ten novej co tam davas
    MICA
    MICA --- ---
    AXTHEB: Uplně vyčištěňo, dotáhnuto podle instrukcí a stejně to netiskne, zdá se, že je asi nějak špatně termistor nastavenej ve Firmware :-/
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Co je tohle za blbost?
    3D Printing With a 2D Printer
    http://3dprint.com/55991/printder-2d-printer-3d/
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Tak když to špatně dotáhneš tak každym ohřátim/schlazenim to trošku povolí...
    MICA
    MICA --- ---
    AXTHEB: Bylo to špatně dotáhnutý, což nechápu vzhledem k tomu, že to půl dne tisklo docela ok
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MICA: Kolem zavitů vyteklý ABS? To to nějak zásadně špatně skládáš dokopy, protože tohle se normálně s e3d hotendem neděje.
    MICA
    MICA --- ---
    VEVERAK: http://e3d-online.com/E3D-v6/Metal-Only/v6-1.75mm-Universal-Metal-Only

    a teď koukám že kolem závitů je vyteklý ABS, takže jdu tenhle víkend už po stodvacátý šňupat aceton
    VEVERAK
    VEVERAK --- ---
    MICA: btw: co je to za trysku? jakou mas rychlost/acc ?
    MICA
    MICA --- ---
    VEVERAK: Čistil jsem to tolikrát, že další čištění asi bude kladivem
    VEVERAK
    VEVERAK --- ---
    MICA: ano, ja vesmes tisknu 10C nad teplotou pod kterou to teprve jde vytlacit (ikdyz jak kdy ze...) nicmene kdyz je moc velka tak to je problem eventualne :)

    cistil jsi hotend? CELY? mas poradne chlazeni ventilatorem hot endu? je krivka teploty relativne rovna a ne jako sinus? (aka nastaveny PID)
    MICA
    MICA --- ---
    Může způsobovat přiliš vysoká teplota tavení ABSka ucpávání hotendu? Chvilku jsem tisknul na 240°C, chvilku to šlo a už je to opět vpíči
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam