• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    ZALI
    ZALI --- ---
    SPM: Neboj, nejseš první :-D Matky jsem brousil a pod šroubama mám všude o jednu podložku víc, protože jsem tu danou délku nesehnal :-)
    SPM
    SPM --- ---
    GANDALFSEDY: svépomocí... stavim (resp. pokouším) rebelix podle návodu z reprap4you. Hlavní přednost byla to, že mám přístup k jednomu rebelixu už postavenýmu, takže je to odkud okoukávat :)
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    SPM: a to mas z kitu nebo svepomoci, sem byl nejak presvedcenej ze treba ty kity sedi takze to s tema matkama a delkama sroubu se nemuze stat ...
    SPM
    SPM --- ---
    GANDALFSEDY: no, mám asi všechny ruce volšový :) první zádrhel nastal v tom, že ty límcový matky jsou přesností někde na hraně toho, co se vejde do profilu, takže některý jdou lehce, některý tam rvu brutálnim násilim. 2mm na délce šroubu se ukázaly taky jako zásadní; pilovat pilníkem 20 šroubů jsem nechtěl, tak jsem musel dojet pro vícero podložek. Pak jsem samozřejmě já ichtyl tu druhou půlku profilů k sobě sešrouboval obráceně, takže jsem měl gumové nožičky z obou stran :-) Následně nastala peripetie s přišroubováním plastových součástek - moje výkres STL maj o kousíček menší díru na zapuštění hlavy šroubu než moje šrouby. Použil jsem násilý a y motor holder mi rupnul, takže zase šup aceton :) Takže po 4 hodinách jsem akorát sešrouboval 4 profily k sobě a mám toho plný zuby :-D
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    SPM: no chce to presny dily, poradne si to merit uz od prvniho dotazeni, a skladat to na vodorovne podlozce, brnkacka ;-)
    SPM
    SPM --- ---
    mi tady řikejte, že postavit tiskárnu je na chvilku, oser je kalibrace... jenom ten spodní rám už tu mrcasim celej večer :) Jestli mi to půjde stejně rychle, tak s kalibrací začnu na Vánoce... přespříští
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    GANDALFSEDY: Já už nějakou dobu používám PEI podložku a s ABS nemam jediný problém s odlepováním a to mi stačí akorát občas přejet hadrem s čistým acetonem nebo lihem. Taky spodek modelu je pak hladký a nemá na sobě nabalený srajdy...

    ZELENY_CAJ: http://www.ebay.com/sch/3d-industries/m.html?_nkw=&_armrs=1&_ipg=&_from=
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Ahoj, už jsem se tady ptal před 3-mi lety, ale nějak to nedopadlo. Nenašel by se někdo, kdo by mi vytisknul tohle: http://www.thingiverse.com/thing:19305
    Nechci tisk zadarmo.
    SPM
    SPM --- ---
    ZELENY_CAJ: hele, jen tak čistě ze zvědavosti, jak se to dá utavit? :D lama jsem taky, tiskárnu jsem měl v pazourách zatím jenom složenou, ale nenapadá mě, co by jí to mohlo udělat, tak jenom čeho se mám vyvarovat :-D
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    GANDALFSEDY: není to držala vetraku ale chladic hotendu. Plastovy kus ve kterém je nasroubovany konec hotendu, který topí.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    abs uz snad jen na uhu kdyz teda na sklo, uz zadnej juice viz treba http://e3d-online.com/UHU-Stic
    jinde pisou ze pretty much cokoliv zalozeny na pva funguje stejne dobre
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    SPM: Muj subjektivni rozdil proti sklu je ten, ze se sklem jsem se desne sral a presto to casto nefungovalo, CF jsem nainstaloval a zatim mam 100% uspesnost. Samozrejme, mozna to jen se sklem neumim. Mozna mam zatim jen kliku. YMMV.
    SPM
    SPM --- ---
    REDGUY: hmm a jakej je pak rozdíl oproti sklu? to jsem taky potíral akorát ABS rozpuštěnym v acetonu a drželo to... i se to odlepovalo dobře, akorát mi ten bordel zůstaval na výtisku (měl jsem rozpuštěnej bílej plast a tisknul barevnej)
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    REDGUY: Jo, a hotbed na 110C
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    MICA: https://www.reprapsource.com/shop/show/6832

    Samozrejme, pred kazdym tiskem to pretru ABSkem rozpustenym v ... toluenu? Acetonu? Ted nevim. Ale to je trivialni.
    MICA
    MICA --- ---
    REDGUY: Link? Já už mám z odlepování ABSka noční můry.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    ZELENY_CAJ: rozpustil to myslis ten kousek plastiku co tam drzi vetrak? jestli jo tak to snad ani nepotrebujes, vezmi kousek dratu cokoliv co udrzi tvar, a vytvaruj si drzak vetraku z toho, nez si vytisknes novej plastovej tak to postaci, mozna i potom
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    zdravim, po nejake dobe jsem taktez ozivil prusu i3 a okamzite jsem rozpustil plastovy chladic hotendu:] potrebuju novy chladic, pripadne cely hotend, ale jak se tak divam vsichni prodavaji 1,75mm. Mate tip kde koupit 3mm hotend?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam