• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    BINARSTORM
    BINARSTORM --- ---
    Čau, poraďte mi prosím v čem nejrychleji a nejsnadněji namodeluji takové kolečko.. Umím trochu ve sketchupu..

    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    Máte někdo praktické zkušenosti s 3mm bowdenem? Zajímá mě jak navrhnout vedení od extruderu k hotendu. Jaký je nejmenší polomer ohybu bowdenu (90stupnu)aby to fungovalo? Přestavuju tiskárnu do krabice, chci použít bowden a nevím jak vysoko dát strop nad napojení do hotendu, ať si tam to vedení dobre sedne. Díky za postrehy
    VEVERAK
    VEVERAK --- ---
    Zdravim, doted jsem byl spokojeny a kupoval material od fillamentum pres postu... ovsem ted jsem zjistil ze PC obchod co mam dve ulice od baraku prodava 3d material! :D

    nemate nekdo nejake zkusnosti tedy s:
    Filamenty 3DW
    http://3d-world.cz/filamenty-3dw/

    ?
    SPM
    SPM --- ---
    tak jsem prostříkal izopropylem, nechal oschnout a při těch 160 se z toho kouří pořád :-/ Asi to vyvezu někam do nehořlavého prostředí a nechám to nějakou dobu nažhavené. Buď se to vypálí nebo shoří :-)
    SPM
    SPM --- ---
    AXTHEB: tak při nahřívání heatbedu jsem na chladiči mosfetu naměřil 73C, po tom co se heatbed nahřeje a jenom se udržuje teplota to o 10C spadne... takže hádám že je to takový, že to fungovat asi bude, ale existujou rozhodně lepší mosfety :-)

    GANDALFSEDY: ok, díky moc, jdu mýt isopropylem a pak zkusím další pokus :)
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    SPM: skus to proplachnout bez sundani trysky jen vyndej vsechny plastovy trubicky a tak ... nevimjestli se to zahriva, nekde sem vydel ze tam davali ptfe(nebo podobnou) pasku na utesneni
    SPM
    SPM --- ---
    GANDALFSEDY: jako teoreticky asi rozebrat můžu, ale ono to sundavání trysky bylo nějaký hardcore, ne? respektive mám za to, že se to muselo nějak utahovat/povolovat v zahřátym stavu nebo něco takovýho.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    SPM: muze to bejt zbytek nejakyho mazadla z obrabeni, jestli to muzes rozebrat do mrte skus to vytrit acetonem nebo isopropylem
    SPM
    SPM --- ---
    GANDALFSEDY: vysloveně spáleně to nesmrdí... je to takovej ten divnej pačuch, asi jako když jsem zapínal elektrický topení, na který se několik měsíců prášilo. Teď jsem zkusil, že to teda nechám nahřát víc a někde při 160C z trysky začal jít ven slabý bílý kouř... to se mi přestalo líbit víc, tak jsem to zas vypnul. Rozebral jsem to a viditelně nikde nic poškozeného není - ani část, kde je to chycený do plastu, ani nic přímo na tom j-headu. Tak nevím jestli při výrobě nějak zasrali něčím vnitřek tý trysky nebo co jsem to tam připálil...
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    SPM: bych rek ze pokud to je z toho z ceho to ma byt tak to je normalni ja mam na hot endu taky neco z plastu ale nikdy to nesmrdelo mozna ze smrdi necojinyho ... checkni jestli neni natavenej drzak ... tam kde se hot end dotyka abs/pla na tiskarne ...
    SPM
    SPM --- ---
    jinak co ten smrad? je to u novejch věcí normální a nic se neděje dokud to nezačne ukapávat nebo mám zpozornět?
    SPM
    SPM --- ---
    GANDALFSEDY: ok, díky, pohraju si :)
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    SPM: mrkni n zdrojaky da se tam zapnout podpora pidu/bang-bangu pak pomoci tech kodovych prikazu v protntrface nechas uelat profil a budes to skakani videt mnohem min
    SPM
    SPM --- ---
    GANDALFSEDY: aha, díky, povyzkoušim. Je možný, že to něco takovýho má - když jsem tam nechal nastavenejch 60, tak to chvíli lítalo, ale po pár minutách už zapínal tak, že to držel obstojně. Asi jsem nemohl čekat, že to na první zapnutí dá bezchybně :)
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    SPM: pid je ze si firmware udela profil a presne vy kdy ma s danym hw vypnout ohrivani aby se ta teplota drzela na tom kde chce a nelitala moc nad ani pod takovy chytry drzeni dane teploty ... skus gogle pokud chces presneji ,.. bang- bang ohreje vypne a nepocita s tim ze to jeste chvili bude ohrivat ani s tim ze kdyz to ohrivani vypne tak ve chvili kdyz ta p=tepolota spadne a on to zapne tak bude chvili trvat nez to zacne zase ohrivat tim padem to vic lita ...
    VEVERAK
    VEVERAK --- ---
    SPM: nezvlada to normalne fungovat pri tak nizkych teplotach :) rozhodne kouzset na vice nez 35C
    SPM
    SPM --- ---
    GANDALFSEDY: pid je co? jinak teď při pokusama s většíma teplotama to vypadá líp... už jsem si konečně všimnul LEDky na RAMPSech - on vypne nahřívání při dosažení teploty, akorát že u těch nižších teplot to vyleze ještě o dost výše...

    nicméně, jak moc má vypalování novýho hotendu smrdět? :) ten muj (PEAK) při přesáhnutí 100C celkem zavoněl po místnosti :-D
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    SPM: nejspis to vyleze protoze to nema udelanej pid nebo to pid nepouziva a jede bang-bang
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam