• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SPM: Ano, ale lepší je flaška s zábrusem, třeba z http://www.p-lab.cz/ .
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    SPM: ja mam par takovych sklenenych nadob od nejakych vitaminu ty maj odolny vicko (plastik bez tesneni) na tohle idealni ...
    SPM
    SPM --- ---
    Otázka pro chemiky - je nádoba z polypropylenu safe pro ukládání acetonu (resp. ABS juicu...)? Zavařovací sklenice, ve který to mám teď, mě začíná krkat (furt to cmrndám a dovnitř se mi rozpouští to gumové těsnění) a teď tu mám tuhle sympatickou flaštičku z polypropylenu od nějakého odlakovače. Podle wikipedie mi to přijde, že by to rozpouštět nemělo, ale z chemie si pamatuju kulový a přece jenom bych nerad ráno našel abs juice na stole a flašku nikde :-)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    GRAGAGROGOG: Děkuji.
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    BIDAK: Já poslední dobou používám CraftWare, ale jestli je to lepší... těžko říct, něco to má navíc, něco tomu chybí (oproti slic3r). V čem to ale naprosto vede je vizualizace G kódu.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    AXTHEB: Díky.

    AXTHEB: No ano. Ale mě zajímá jenom výsledek tisku. :)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    (fašistická poznámka o tom, že kisslicer je closed source a tutíž inherentně špatný:))
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Cura je taky dobrá
    Cura 3D Printing Slicing Software
    https://ultimaker.com/en/products/cura-software

    BIDAK
    BIDAK --- ---
    VISOPIMUS: Děkuji.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    AXTHEB: Neoptimální dráhy - přejíždí zbytečně moc a nesmyslně. Nezvládá například pokud chci tisknout 60 ks stejného malého modelu.
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    BIDAK: ja treba pouzivam kisslicer
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    BIDAK: Čemu říkáš neoptimální dráhy? Jaké modely nezvládá?
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Co je lepšího než slic3r? Produkuje mi vysoce neoptimální dráhy a nezvládá hodně modelů.
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    AXTHEB: vidis, to me nenapadlo... to by chtelo tak z trojky plechu, aby to neco vydrzelo :D
    Prozatim to asi rozeberu, to prdly slepim acetonovym lepidlem, dam zpatky a vytisknu novej rozsirenej o 5-10mm, aby to chvili vydrzelo.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    VISOPIMUS: Jestli můžeš, udělej to plechový
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    VISOPIMUS: Tak jsem nasel na githubu ty soucastky a vubec se divim, ze to vydrzelo tak dlouho. IMHO je to docela dost tenky:



    Tak si to asi v scadu upravim, aby to vydrzelo pak vic...
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    Nebo bych mu to moh jeste hodit na hlavu, kdyz to mam (snad) jeste v zaruce... Ale spis bych si to vytisk, dokavad to neni uplne rozesrany... Nehlede na to, buhvi jak dlouho by mu to trvalo vyreklamovat
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    Ted jsem zjistil, ze mi prdla naka cast u extruderu (bila cast, horizontalni prasklina) a ten se pri tisku vic tlaci ke sklu, nez je zdravo. Nemate nekdo STL na Prusa i3? Mam nejspis tu prvni verzi. STL co jsou u prusi na netu jsou z naky novejsi, a nechce se mi prekopavat celej extruder... :(

    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    VISOPIMUS: Můžeš ještě zkusit "tlumič" z ABS/PLA, něco jako http://www.thingiverse.com/thing:91720 já používam něco podobnýho, akorát na spodku mam ještě přilepenou nastříhanou gumovou podložku pod myš protože ten tlumič samotný mi ujížděl po stole...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam