• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    AXTHEB: Neoptimální dráhy - přejíždí zbytečně moc a nesmyslně. Nezvládá například pokud chci tisknout 60 ks stejného malého modelu.
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    BIDAK: ja treba pouzivam kisslicer
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    BIDAK: Čemu říkáš neoptimální dráhy? Jaké modely nezvládá?
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Co je lepšího než slic3r? Produkuje mi vysoce neoptimální dráhy a nezvládá hodně modelů.
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    AXTHEB: vidis, to me nenapadlo... to by chtelo tak z trojky plechu, aby to neco vydrzelo :D
    Prozatim to asi rozeberu, to prdly slepim acetonovym lepidlem, dam zpatky a vytisknu novej rozsirenej o 5-10mm, aby to chvili vydrzelo.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    VISOPIMUS: Jestli můžeš, udělej to plechový
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    VISOPIMUS: Tak jsem nasel na githubu ty soucastky a vubec se divim, ze to vydrzelo tak dlouho. IMHO je to docela dost tenky:



    Tak si to asi v scadu upravim, aby to vydrzelo pak vic...
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    Nebo bych mu to moh jeste hodit na hlavu, kdyz to mam (snad) jeste v zaruce... Ale spis bych si to vytisk, dokavad to neni uplne rozesrany... Nehlede na to, buhvi jak dlouho by mu to trvalo vyreklamovat
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    Ted jsem zjistil, ze mi prdla naka cast u extruderu (bila cast, horizontalni prasklina) a ten se pri tisku vic tlaci ke sklu, nez je zdravo. Nemate nekdo STL na Prusa i3? Mam nejspis tu prvni verzi. STL co jsou u prusi na netu jsou z naky novejsi, a nechce se mi prekopavat celej extruder... :(

    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    VISOPIMUS: Můžeš ještě zkusit "tlumič" z ABS/PLA, něco jako http://www.thingiverse.com/thing:91720 já používam něco podobnýho, akorát na spodku mam ještě přilepenou nastříhanou gumovou podložku pod myš protože ten tlumič samotný mi ujížděl po stole...
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    Tak supr :) Dik za info ;)
    ZALI
    ZALI --- ---
    VISOPIMUS: minimalně 110°C jsem topil a sklo neremcalo :-)
    SPM
    SPM --- ---
    VISOPIMUS: Nevím jak moc jsem referenční vzorek, ale na svý mám obyčejné gumové nožičky (takový to, co se lepí na všechno, jenom větší velikost) a jede to v pohodě. Na druhou stranu nemám tiskárnu na stole, ale 80kg trezoru, kterej se přece jenom rozklepává dost blbě :-) Jinak mám obyčejné nejlevnější sklo od sklenáře a při 100C žádný problém. V práci (kde předpokládám taky nebylo nějaké lepší sklo) jsme zkoušeli i 110 a taky nic (jenom jednou jedno sklo se odlomilo, ale to byla vada spíš toho kusu).
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    SNIPERCZE: a to mas naky specialni nebo proste naky gumovy nozicky na tiskarne? :)

    Jinak obecnej dotaz: Jakou teplotu vydrzi obyc sklo jako podlozka? PLA s tim tisknout asi nebude problem, ale ABS? Vydrzi 100°C?
    SNIPERCZE
    SNIPERCZE --- ---
    VISOPIMUS: silentbloky
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    Co byste doporucili na odhlucneni tiskarny od stolku? Prijde mi, ze mu ten stolek hrozne rezonuje... Naky gumovy cosi nebo tak neco? Jak to mate vy? ;)
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    Kolik stojí pošta (kdybych bral třeba 5kg) z filamentum z holandska a jak rychle to dojde?
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    AXTHEB: Dík. Průša je teď dost vyprodanej, ale OK.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    BIDAK: Přímo od Průši, případně filamentum
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    AXTHEB: Dík. A prosímtě, zady pro začátečníka (mám teď pár dní Prusa) - kde bereš struny?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam