• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    poridil sem novou ... cca o pulku levneji nez tu prvni a umi toho vic (display, auto level, vodici srouby na ose Z, celohlinikova heat bed 27*21*20cm, mk7/8 extruder) fajn hracka za £280 (s dorucenim) :)

    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    GRAGAGROGOG: strasne rad bych prepnul na bowden :)
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    GANDALFSEDY: Je libo 2Kg extruder? :D http://richrap.blogspot.cz/2012/08/3-way-quick-fit-extruder-and-colour.html

    iGo3D - botObjects "ProDesk3D" 3D Printer in action - by igo3d.com
    https://www.youtube.com/watch?v=X86mo6BSQlg
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    PET taky neni úplně odolná vůči UV, i když to v nejhorším asi (??) jen trochu zežloutne... Pokud vím z běžně prodávaných filamentů je plně odolná proti UV jen ASA ( http://www.stratasys.com/materials/fdm/asa ). Ale dost to můžou ovlivnit přidaná barviva, teoreticky třeba v bílém ABS by mohlo být TiO2 což blokuje UV dost spolehlivě. Dostatečně tlustá a odolná barva by taky měla stačit. PLA bych nepoužil, lehce přes 60°C a už to nedrží tvar.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    JENIIK: Můžu zkusit.
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    To vytisknete z petu a je to nafurt...
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    ANASTAZIA: Zkusíme...
    ANASTAZIA
    ANASTAZIA --- ---
    BIDAK: Super! cca do tydne budu mit model tak se ozvu. Dik
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    GANDALFSEDY: Nejvíc bude záležet na aktivním povrchu.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    BIDAK: no oni to tam pisou ... nijak extremne rychle to nebude :) ... nejspis kvuli tomu co je tam primichany
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    GANDALFSEDY: Ne, já vím že PLA je biodegradabilní. Jde mi spíš o to jak rychle. :)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    QNEDLEEQ: To moc ne. Musí se dávat UV ochraný nátěry a tak... Dost pomáhá když je materiál intenzivně barevný (černý).
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    QNEDLEEQ: Jakmile jsou modely tak už je to pohoda. Plus já jsem mu to ještě vyleštil acetonem a ono to docela přidá pevnost a odolnost.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    QNEDLEEQ: Hele, já to dělal z ABS ale tohle je spotřebák. Trvanlivost tipuju na max dvě sezóny. Jenže při ceně tisku kolem 10 kč/kus není problém toho vytisknout zásobu.

    PLA mám taky venku v truhlíku a testuju kdy vyklíčí. :) Nemá náhodou být biodegrtadabilní/kompostovatelná?
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    ANASTAZIA: Tyjo. Teď jsem tohle dělal se středovou krytkou od kol Forda. To se nedá nascanovat, to je potřeba překreslit. Navíc tady to nebude úplně snadný, protože ta púlocha není úplně rovná. Alee když to uděláš (asi nejlíp SketchUp) a dodáš .stl soubory tak to klidně zkusím.
    ANASTAZIA
    ANASTAZIA --- ---
    AKA_THE_A: to chapu, pokud to dokaze nekdo prekreslit/upravit, tak aby to bylo tisknutelny/funkcni budu rad. Nicmene u stredoveho krouzku jen pruzina na uchytech a pri zacvaknuti se uchyty prohnou max o 2-3mm coz by to melo vydrzet. Jde mi spis o ten tvar aby to nebylo deformovany. Stejne to pujde do plnice a pod lak.
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    ANASTAZIA: tisknutej materiál zdaleka neni tak pevnej jako výlisek, součástka by se musela upravit aby se to nerozpadlo ;-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam