• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    BIDAK: Nevím, ale s ABS to prý nejde, PLA je na to trošku lepší a podle netu je na to ideální nylon. Já to zkusil úplně za studena s gumou a la voilà.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    BIDAK: S některým hotendem je, s jiným od stejného výrobce ne. Nedělej si z toho hlavu
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    GRAGAGROGOG: To jsem zkoušel a pokud tam nemáš vyloženě popel a ardioaktivní spad taks e to blemcá a he to k ničemu. Coldpull se mi v životě nepoved, jsem divnej?
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    BIDAK: ...ještě to jde znásilnit ocelovým drátem správného průměru. Jinak je imo dobré mít před extrudérem stěrač prachu a občas udělat coldpull (ideálně s TPE při pokojové teplotě).
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Ja teda zkousel vsechno a nefunguje nic. Trysku jsem vycistil az varem v DMSO pri 180°C. 0.4 mm.
    KROCIK
    KROCIK --- ---
    nedávno jsem našel perfektní radu.. Ečko z kytary ;-)
    jinak by mělo fungovat propálení nad sporákem nebo louhování v acetonu. A potom samozřejmě to prošťouchnutí
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    MIKE_211: a nekoho kdo ma cukrovku znas? 31G jehla 0.25mm, pripadne skus lekarnu jinak carbidove vrtacky z ebay/aliexpress jen na to si pockas
    MIKE_211
    MIKE_211 --- ---
    GANDALFSEDY: nejdřív sem tisknul PLA a pak jsem tam vrazil ABS to potřebuje větší teplotu a zřejmě zkarbonizovalo trochu toho pla v trysce. Nemam ani takovou jehlu, natož vrtacek ☺️
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    MIKE_211: ucpal cim? kdyz to jinak nejde tak vrtackem spravneho prumeru
    MIKE_211
    MIKE_211 --- ---
    Ucpal jsem trysku, z Číny objednal fůru náhradních, ale stejně sem se stavil u prusi pro jednu novou. Čím to cistite? Ať ji nemusím vyhodit
    GOSHEWAN
    GOSHEWAN --- ---
    Kazdy si najde sve (: Ja jsem nadseny ze ta cinska kopie funguje jak ma, cena byla ani ne tretinova (:
    PECA
    PECA --- ---
    GOZER1: To já to chápu. Hned první den po smontování tisknul. Bez týdenního laborování, o kterým jsem se toho dost načetl na fórech, je to paráda. Že odešel displej? To stát může, ale jeden ocení rychlou reklamaci bez keců... :)
    Jako 17 litrů není úplně málo, ale zase asi pohoda. Já koukám na Rebela II, v JRC cca za 12, nebo tak nějak. Ale co jsem četl, tak jakkoliv jsou v JRC vstřícní a fórum funguje, tak si každý musí projít svou trnitou cestu k úspěšnému tisku...
    GOZER1
    GOZER1 --- ---
    MIKE_211: Po týdnu odešel display a seš nadšenej? Já tě asi nechápu... :)
    MIKE_211
    MIKE_211 --- ---
    mam asi mesic stavebnici prusi a sem nadsenej, tisknul sem hned prvni den. Po tydnu odesel displej, vymena kus za kus a jede se dal. Tisknu pres octoprint, nejvetsi brzda sem ja v modelovani.
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    GOSHEWAN: všechno jde.

    A možná ze startu pro tebe bude lepší vyzkoušet CURA slicer. Přijde mi víc blbuvzdornej.
    GOSHEWAN
    GOSHEWAN --- ---
    Trochu lip jsem si vyrovnal podlozku a pohral si s rychlostmi a hned to je lepsi. Dik za tipy.

    Jeste jsem si vsimnul, ze Slic3r mi generuje prvni vrstvu "uzsi" - tedy pokud tisknu kostku 1*1*1 cm, tak prvni vrstvu udela cca 0.95cm sirokou/dlouhou (a vysku podle toho, jak mu nastavim, konkretne 0.4mm). Je pro to nejaky duvod? Ceka, ze se vic "rozplizne"? Jde to nejak overridnout?
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    SPM: Ostré úhly a možná i nižší teplota a míň přitlačená první vrstva.
    SPM
    SPM --- ---
    GANDALFSEDY: jo, modrou mám taky a ten rozdíl nechápu... Když jsem na tom tisknul květináč, tak jsem ho z toho nemohl servat :-) Když jsem tisknul krabičku, tak se to furt zvedalo a zvedalo... Pravda, obojí bylo na jiný tiskárně (krabičky jsem dělal v práci), nicméně páska použitá úplně stejná...
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    SPM: modra malirska a nikdy se mi to neodlepilo spis parkrat to drzelo tak fest ze musel smirgl :)
    SPM
    SPM --- ---
    malířská u PLA mi drží jak na co. Když to nemá ostré rohy, tak super, jinak se mi to z ní zvedá. Začal jsem potom tyhle problémové věci z PLA tisknout na kores; když se trefí dobře Z endstop, tak to drží jak helvetská víra.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam