• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    GRAGAGROGOG: No třeba aby slicer uděla správně dráhy. A až to bude umět, tak aby ty dráhy uděla aspoň trochu optimálně - aby extruder nejezdil zbytečně. A až to bude umět aby si sám nastavil rychlost a většinu parametrů. A aby to fungovalo... ty algoritmy jsou zatím hodně syrový. Jako... ono to funguje dokud po tom nechceš něco zvláštního nebo nestandartního.
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    BIDAK: Lol? Co bys prosimtě chtěl pro singl extruder?
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    AXTHEB: Zajímavé, díky!
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    AXTHEB: Jo. Podle mě ano. Ten sw je obecně suboptimální a potřebuje ještě docela dost vyzrát.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    BIDAK: Jako že pro single extruder je prd podpora v software?
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    AXTHEB: Jako to má pravdu, ale to platí i o single extruder. :)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    BIDAK: On furt mrmlá, že je na to na prd soft podpora. Technicky to není problém, ale zatím to nechce prodávat. Nová verze má trapézy místo závitovek, jinou větší podložku a komplet jiný tištěný díly.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    MIKE_211: Ten Průša má dvojítej extruder?
    MIKE_211
    MIKE_211 --- ---
    Tak to bylo ve skutecnosti dost zajimavy, potkal jsem vsechny co v cz v tisku neco chtej dokazat. Prusa ukazal novou tiskarnu s vetsi tiskovou plochou a auto kalibraci. Pro me byl nejzajimavejsi objev nylon a super meky gumovy materialy. mate zkusenosti, jak stim tisknete?
    MIKE_211
    MIKE_211 --- ---
    Někdo na 3 d expo? Dnes to končí, jdu se mrknout
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    BIDAK: Jn :D
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SPM: On je hlavně coldpull podle mě docela zbytečná věc.
    SPM
    SPM --- ---
    Já zkoušel polykarbonát. Bohužel u moje hotendu made in china je nejspíš kdesi dole rozšířené místo, takže PC se tam rozteče, udělá kuličku a nahoru ho už nikdy nikdo nedostane :-)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    GRAGAGROGOG: Ježiš ta fotka ale vypadá na první mrknutí hrozně sprostě. :D

    Já zkoušel PLA a prd. Naštěstí jsem to ale nikdy vlastně nepotřeboval a to tím za půl toku proteklo no... 10kg materiálu.
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    BIDAK: Nevím, ale s ABS to prý nejde, PLA je na to trošku lepší a podle netu je na to ideální nylon. Já to zkusil úplně za studena s gumou a la voilà.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    BIDAK: S některým hotendem je, s jiným od stejného výrobce ne. Nedělej si z toho hlavu
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    GRAGAGROGOG: To jsem zkoušel a pokud tam nemáš vyloženě popel a ardioaktivní spad taks e to blemcá a he to k ničemu. Coldpull se mi v životě nepoved, jsem divnej?
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    BIDAK: ...ještě to jde znásilnit ocelovým drátem správného průměru. Jinak je imo dobré mít před extrudérem stěrač prachu a občas udělat coldpull (ideálně s TPE při pokojové teplotě).
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Ja teda zkousel vsechno a nefunguje nic. Trysku jsem vycistil az varem v DMSO pri 180°C. 0.4 mm.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam