• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    SPM
    SPM --- ---
    Dá se TPE něčím naleptat a slepit k sobě? Tedy něco co funguje podobně jako aceton na ABS. Chtěl bych z toho vyrobit obal na klíček a jinak, než to vytisknout na dvě půlky a slepit k sobě to asi nedám.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    MEJLA77: Já svojí práci mám, SCAD je jenom koníček.
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    BIDAK: osobně se v CAD aplikacích nevyznám, ale pokud bys některou z nich ovládl, tak si myslím, že po lidech s CADem je v průmyslu docela poptávka... nicméně nevím, co přesně bys rád dělal... mně trvalo asi 8 roků, než jsem dostal nabídku práce v blenderu na HPP, nakonec dělám i nějaké 2D (loga, weby, tiskoviny, v blenderu je zhruba polovina produkce
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    MEJLA77: Jsi šťastnej člověk. Já teď tak leda skriptuju v OpenSCADu. Zadarmo.
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    BIDAK: já mám čas na blender i mi za práci v něm platí - optimální řešení :)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    MEJLA77: Nejenom Blender. Ale kdo na to má mít čas...
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    PECA: blender umí i generované krajiny... :)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    PECA: Hory, no hory. Ono na thingiversu je dost kartogrfie, takže by se to možná ani nemuselo modelovat. Ale kdyby byly modely, bylo by to samo lepší. Napiš mi do pošty a něco vymyslíme.
    PECA
    PECA --- ---
    Troufl by si někdo namodelovat a vytisknout ty 3D hory?
    The Foundry Community :: Forums :: modo in the production pipeline
    http://community.thefoundry.co.uk/discussion/topic.aspx?f=8&t=45783
    https://images-cdn.fantasyflightgames.com/ffg_content/media/RP_examples/RW_render.jpg
    https://images-cdn.fantasyflightgames.com/ffg_content/media/RP_examples/RW_prototypes.jpg
    Model nemám a o možnosti jeho získání dost pochybuju, ačkoli optání by nic nestálo...

    Nicméně hra bez hor nemá ten správný vzhled. Potřeboval bych to do rozšíření, které vyšlo již bez hor, jenom s grafikou na hraně mapového dílu. Konkrétní typ a počet hor bych upřesnil po prozkoumání herního materiálu.

    Moje představa je do 500,- Kč. Tak jestli mám v něco takového doufat, nebo to nechat, až si možná někdy 3d tisk pořídím domů.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Další dotaz: Jak nejlíp vyleštit brassfill? Máte někdo zkušenost?

    KROCIK: Tyjo, tak to bylo nízkou teplotou. Při 210 to normálně tiskne.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    KROCIK: OK, dík. To jsem si myslel.
    KROCIK
    KROCIK --- ---
    Mala
    BIDAK: mala tryska.. myslim ze minimum je 0.5
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    BTW včera jsem poprvé tisknul timberfill a prokluzovalo mi to jako prase. Skoro to netisklo. 0.4 mm tryska. Nějaké tipy co s tím?
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    JENIIK: Co jsem nepoužil jsem viděl detailně použitý na yt. Všechno je to to samý. Já vím, že nalezení optimální dráhy je NP kompletní problém (aspoň myslím, možná jenom NP) ale aspoň to nemusí bejt takhle k breku.
    Sám určovat rychlost si to musí, pokud z toho má být masově používaná záležitost. Vývojářům sw to naštěstí na rozdíl od tebe dochází, takže třeba slic3r už to v sobě má, ale jako experimentální věc. Zdaleka to není hotové. Lidi se nechtějí zabývat nastavením, lidi chtějí tisknout.
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    BIDAK: Kolik sliceru jsi pouzil? Jak by si mel urcovat sam rychlosti, kdyz to zalezi na vysledku a pozadovane kvalite?
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    GRAGAGROGOG: No třeba aby slicer uděla správně dráhy. A až to bude umět, tak aby ty dráhy uděla aspoň trochu optimálně - aby extruder nejezdil zbytečně. A až to bude umět aby si sám nastavil rychlost a většinu parametrů. A aby to fungovalo... ty algoritmy jsou zatím hodně syrový. Jako... ono to funguje dokud po tom nechceš něco zvláštního nebo nestandartního.
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    BIDAK: Lol? Co bys prosimtě chtěl pro singl extruder?
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    AXTHEB: Zajímavé, díky!
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    AXTHEB: Jo. Podle mě ano. Ten sw je obecně suboptimální a potřebuje ještě docela dost vyzrát.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    BIDAK: Jako že pro single extruder je prd podpora v software?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam