• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    BIDAK: můžeš opatrně (vrstva kovu půjde asi snadno propíchnout) multimetrem zkusit jestli a jak moc je to vodivý? :D
    GOSHEWAN
    GOSHEWAN --- ---
    BIDAK: Postni prosim (: Ktery kovovy filament pouzivas?
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Mno, takže jsem si vytisknul malý jednoduchý tumbler na leštění malých PLA věciček. PWM motor drive a malý zpřevodovaný motorek. Zdrojáky v openSCAD a odkaz na součástky postnu na požádání.

    Funguje zcela nezajímavě a bez problémů. Jako pokusné brusivo jsem použi M3x10 šrouby.

    Po 24 hodinách došlo k částečnému obroušení a k mému překvapení k úplnému pokovení výtisků. Příště zkusím písek.



    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Tisk z parafínu nebo včelího vosku... Nemá někdo nějaké zkušenosti? Asi by to chtělo vyhřívanpu stříkačku, co?
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    BIDAK: :)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    GANDALFSEDY: No ten materiál je ve skutečnosti zadarmo. Většina ceny jsou náklady na práci + marže.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    BIDAK: ne jako tip, jen mi prislo zvlastni ze vetsina tech filamentu co zminujes stoji treba 5x tolik a stejne sou mezi nima rozdily v kvalite az mi to prislo ze nektery nejsou ani tak dobry jak nejlevnejsi cina ... tot vse
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    GANDALFSEDY: Pokud jsi v UK tak jasně. Ale k čemu to teda je jako tip to teda nevím.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    BIDAK: to bude tim ze ja to mam mistni doruceni, na ebaji podle ceny ho prodava aspon prvnich 50 prodejcu, za kteryma beztak sedi jeden warehouse :)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    GANDALFSEDY: excelvan má teda dost drahej shipping...
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    GANDALFSEDY: Jasně. Já taky tisknu většinou z toho nejlevnějšího. Ale když člověk potřebuje fakt dobrý detaily, žádnej oozing a prostě extrémní věci pak se vyplatí připlatit si.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    ja teda tisknu to nejlevnejsi co ebay dal, 1.75mm pla od excelvan od 7+liber/kg, a uplne v pohode, leze z toho to co ocekavam
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Tak po vyzkoušení bílé PLA od Plasty Mladeč, Filamentum a Verbatim hlásím že kvalita tisku stoupá v pořadí PM, Filamentum a Verbatim. Kupodivu filamentum není zas tak super, dost se žmoulá a tahá. PM zase hůř drží převisy.
    ANICZKA
    ANICZKA --- ---
    GANDALFSEDY: jo, napíšu, díky
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    ANICZKA: nejlepsi jim asi napsat a o takovych vecech se pripadne bavit primo s josefem
    ANICZKA
    ANICZKA --- ---
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    BIDAK: jeste freecad, tak hesky zapadne mezi open a ketchup :)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    ANICZKA: Koukni na openSCAD a Google Sketchup. Oba zadarmo a daj ti velmi mnoho moc. :)
    ANICZKA
    ANICZKA --- ---
    AKA_THE_A: úplně ne, kdysi jsem něco zkoušela v maxu apod. Se sousedem plánuju, že se na nějaký CAD programy podíváme. Nemám ale teda představu kolik času na to potřebuju, o prázdninách bude naštěstí snad času víc než jen na ten kurz. Teď hlavně řeším jestli je to pro mne vůbec správná cesta
    ANICZKA
    ANICZKA --- ---
    GANDALFSEDY: díky, to vypadá dost dobře, pozice 3d tiskař :-)

    A tak to by mne třeba zrovna zajímalo, jak to tam vypadá platově... Nepracujete tam někdo? ...takové info by opravdu stačilo do pošty ;-)
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    ANICZKA: pokud jsi nikdy předtim s CAD programem nedělala, jsou i 3 týdny dost málo, kurz tě buď nepřipraví na profesionální 3D tisk nebo to bude strašná vražda na zvládnutí.
    Pokud nebude místo dotovaný, silně pochybuju že by jim stačilo jen tohle, čekal bych požadavek na praxi. Chyby v přípravě tisku znamenaj vyhozený peníze, dle použitý technologie a doby tisku i celkem dost peněz.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam