• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    BIDAK: můžeš opatrně (vrstva kovu půjde asi snadno propíchnout) multimetrem zkusit jestli a jak moc je to vodivý? :D
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Po hlazení přes víkend. Obrousilo se to poměrně výrazně. Ale budu chtít lepší brusivo. Korund?

    JENIIK
    JENIIK --- ---
    BIDAK: Tak pouzivej to na co jsi zvyklej...
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Tak jsem nainstaloval Blender a Freecad. Musim rict ze po programech na ktery jsem byl zvyklej mi tohle prijde jako vcelku uzivatelsky malo intuitivni.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Takže jedna sova se přes noc brousila pískem (mořský, jemný) a druhá zůstala venku. Zdá se že ten povlak je otěruvzdorný. Ten písek to jenom zmatoval. Vpravoopískovaný výtisk, vlevojenom šrouby.

    JENIIK
    JENIIK --- ---
    SPM: Ani timto zpusobem. Pochybuju, ze je ten kov zceleny...
    SPM
    SPM --- ---
    BIDAK: tak nepokovíš to s nima... :-))
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SPM: Jo, fungovalo. Ale proč, když to můžeš vyleštit acetonovejma párama?
    SPM
    SPM --- ---
    Fungovalo by to broušení i na ABS nebo na to je to blbej materiál?
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Tak, tady jsou ty zdrojáky, je to lehce prasecky napsané ale koho to zajímá.

    BIDAK
    BIDAK --- ---
    A jinak pokud někdo má nápad na brusivo tak sem s ním.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    AXTHEB: Jako proč ne, pokovit se to nechat dá. Ale upřímě řečeno to fixne lak na vlasy a pokud jsi labužník, tak bezbarvá matná disperze.
    Ale teď jsem to vzal a dal tumblit do písku. Uvidíme zítra jak moc se to setře.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    BIDAK: Nemáš v okolí někoho dobrého na pokovení? Imho by to vrstvička chromu pěkně zpevnila :)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    GOSHEWAN: Tohle právě vůbec není kovový filament, to je jenom PLA. Ty šrouby to prostě pokoví. Ale dost možná se to bude stírat.

    Kód postnu z domova.
    Usměrňovač: http://www.dx.com/p/jr-5-7-7w-led-constant-current-source-power-supply-driver-85-265v-186139
    PWM regulátor: http://www.dx.com/...8v-3a-motor-speed-control-reversible-switch-regulator-black-379675#.V4eJPPl96Uk
    Motor: http://www.dx.com/p/high-torque-120rpm-dc-geared-motor-silver-dc-6v-184869#.V4eJevl96Uk
    GOSHEWAN
    GOSHEWAN --- ---
    AXTHEB: To jsem cetl, ale nechtelo se mi tomu verit ((: Tim lepe, alespon ten filament nemusim resit (: Dik
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    GOSHEWAN: Nedbale čteš. Pokovil to těma šroubama ;)
    GOSHEWAN
    GOSHEWAN --- ---
    BIDAK: Postni prosim (: Ktery kovovy filament pouzivas?
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Mno, takže jsem si vytisknul malý jednoduchý tumbler na leštění malých PLA věciček. PWM motor drive a malý zpřevodovaný motorek. Zdrojáky v openSCAD a odkaz na součástky postnu na požádání.

    Funguje zcela nezajímavě a bez problémů. Jako pokusné brusivo jsem použi M3x10 šrouby.

    Po 24 hodinách došlo k částečnému obroušení a k mému překvapení k úplnému pokovení výtisků. Příště zkusím písek.



    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Tisk z parafínu nebo včelího vosku... Nemá někdo nějaké zkušenosti? Asi by to chtělo vyhřívanpu stříkačku, co?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam