• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    BIDAK: Nemáš v okolí někoho dobrého na pokovení? Imho by to vrstvička chromu pěkně zpevnila :)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    GOSHEWAN: Tohle právě vůbec není kovový filament, to je jenom PLA. Ty šrouby to prostě pokoví. Ale dost možná se to bude stírat.

    Kód postnu z domova.
    Usměrňovač: http://www.dx.com/p/jr-5-7-7w-led-constant-current-source-power-supply-driver-85-265v-186139
    PWM regulátor: http://www.dx.com/...8v-3a-motor-speed-control-reversible-switch-regulator-black-379675#.V4eJPPl96Uk
    Motor: http://www.dx.com/p/high-torque-120rpm-dc-geared-motor-silver-dc-6v-184869#.V4eJevl96Uk
    GOSHEWAN
    GOSHEWAN --- ---
    AXTHEB: To jsem cetl, ale nechtelo se mi tomu verit ((: Tim lepe, alespon ten filament nemusim resit (: Dik
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    GOSHEWAN: Nedbale čteš. Pokovil to těma šroubama ;)
    GOSHEWAN
    GOSHEWAN --- ---
    BIDAK: Postni prosim (: Ktery kovovy filament pouzivas?
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Mno, takže jsem si vytisknul malý jednoduchý tumbler na leštění malých PLA věciček. PWM motor drive a malý zpřevodovaný motorek. Zdrojáky v openSCAD a odkaz na součástky postnu na požádání.

    Funguje zcela nezajímavě a bez problémů. Jako pokusné brusivo jsem použi M3x10 šrouby.

    Po 24 hodinách došlo k částečnému obroušení a k mému překvapení k úplnému pokovení výtisků. Příště zkusím písek.



    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Tisk z parafínu nebo včelího vosku... Nemá někdo nějaké zkušenosti? Asi by to chtělo vyhřívanpu stříkačku, co?
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    BIDAK: :)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    GANDALFSEDY: No ten materiál je ve skutečnosti zadarmo. Většina ceny jsou náklady na práci + marže.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    BIDAK: ne jako tip, jen mi prislo zvlastni ze vetsina tech filamentu co zminujes stoji treba 5x tolik a stejne sou mezi nima rozdily v kvalite az mi to prislo ze nektery nejsou ani tak dobry jak nejlevnejsi cina ... tot vse
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    GANDALFSEDY: Pokud jsi v UK tak jasně. Ale k čemu to teda je jako tip to teda nevím.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    BIDAK: to bude tim ze ja to mam mistni doruceni, na ebaji podle ceny ho prodava aspon prvnich 50 prodejcu, za kteryma beztak sedi jeden warehouse :)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    GANDALFSEDY: excelvan má teda dost drahej shipping...
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    GANDALFSEDY: Jasně. Já taky tisknu většinou z toho nejlevnějšího. Ale když člověk potřebuje fakt dobrý detaily, žádnej oozing a prostě extrémní věci pak se vyplatí připlatit si.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    ja teda tisknu to nejlevnejsi co ebay dal, 1.75mm pla od excelvan od 7+liber/kg, a uplne v pohode, leze z toho to co ocekavam
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Tak po vyzkoušení bílé PLA od Plasty Mladeč, Filamentum a Verbatim hlásím že kvalita tisku stoupá v pořadí PM, Filamentum a Verbatim. Kupodivu filamentum není zas tak super, dost se žmoulá a tahá. PM zase hůř drží převisy.
    ANICZKA
    ANICZKA --- ---
    GANDALFSEDY: jo, napíšu, díky
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    ANICZKA: nejlepsi jim asi napsat a o takovych vecech se pripadne bavit primo s josefem
    ANICZKA
    ANICZKA --- ---
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    BIDAK: jeste freecad, tak hesky zapadne mezi open a ketchup :)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    ANICZKA: Koukni na openSCAD a Google Sketchup. Oba zadarmo a daj ti velmi mnoho moc. :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam