• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    VINC
    VINC --- ---
    ahoj, potřebujeme udělat model větší serverovny (model bude cca 1m složený z menších částí), doporučíte mi někoho? Případně nechcete nám to někdo vytvořit? Mám 3D model v cinemě 4D... Podrobnosti když tak PM. díky
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SLL_QUY: Jojo, na fdm tohle moc neni.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Nascanovat tohle v detailu neni problem, tisk bude horsi, jsou tam previsy. Jak rikam nejlip rozpulit a slepit.
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    díky za info, poptám to v tom brně.

    jinak jde o něco takovýhohle:

    (s tím, že to má rovnou základnu - stojí to samo)
    a napdá mě, jestli vlastně v tom zmenšení na cca 8cm výšky tam budou ještě zachovány nějaké detaily - jde mi o to, že by z té zmenšeniny mělo jít poznat rysy konkrétní osoby...
    KRAKI
    KRAKI --- ---
    ZUZU: scan ideálně provést v Brně na FAVU ( http://3dstudio.ffa.vutbr.cz/ ) mají se skenováním soch zkušenosti. Určitě Ti i odhadnou cenu...

    Následně tisk buď na FAVU ( ale dražší ), nebo pokud ti to někdo vytiskne na např. Průšovi tak bych typoval cenu cca. 100 Kč v materiálu, ale to ti místní pokud budeš mít data spočítají přesně..
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    ZUZU: kdyby slo o jednotky tisic, tak je to nad moje limity, leda, ze by nejaka firma na tom chtela charitativne se ucastnit, jelikoz jde o nekomercni zakazku (vice v poste)
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    SLL_QUY: no rozpocet nemam moentalne zadny. jsem ohledne teto technologie naprosto neznaly, a teprve sonduju, zda vubec je to realizovatelne. vubec netusim, zda by jeden takovy predmet v destinasobne serii vysel na 200, 500, 1000 nebo vice korun, a potreboval bych radu/indicii, v jakych cenovych kategoriich vubec lze premyslet...
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    ZUZU: Když dodáš .stl tak to můžem zkusit, asi z PLA.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SLL_QUY: Nebo to prostě 8x vytisknout. Asi by se to muselo rozpůlit a slepit.
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    vedle jsem byl doporučen sem, tak to repostuju

    ahoj, mám sochu - kamennou bustu - hlava s krkem a stojankem v realne (lidské) velikosti a potřeboval bych z toho vyrobit deset zmenšených kopií (tak cca 8 cm na výšku). napadá mě 3d skener a pak 3d tisk. máte tucha kolik by to tak stálo? (Praha a okoli.) nebo tip na jinou technologii (použity materiál i jeho barva je celkem jedno, jen by to nemělo být úplně měkké)?
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Algoritmicky je to zajimavy. Technologicky bezna vec.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    TEAPACK: Nevyčarujou. Podívej se jak to vypadá když dělaj tu velkou krabici, vrazej to tam zespodu, vytáhnou z toho vzduch a hotovo.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    AXTHEB: spíš jsem z toho nepochopil, jak tam vyčarujou to kopyto... navíc tohle je nepoužitelný pro většinu věcí, který si dneska lidi tiskou - držáky, konstrukční prvky jinejch strojů apod...
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    TEAPACK: mnoho povyku pro nic, dalo by se říci. vezmeš fólii, natiskneš na ni obrázek, a pak jí vytvaruješ podle kopyta. Zajímavý na tom je, ten tisk se při tvarování různě natahuje, takže ho předtím musíš obráceně zdeformovat.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    GIOMIKY: O.o What kind of sorcery is this?! o.O
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Trochu jina metoda 3d tisku

    New Disney Technology Takes 3D-Printing Up A Notch [video] - Newsblock
    https://newsblock.io/v/bevAWCUDJpY
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    Caute, potrebuju se zbavit 3mm filamentu. Ruzne barvy, odhadem 90% je abs, jinak jsou tam jeste dve civky pla-sede a bile. Presel sem na 1.6mm hotend a uz to mam nejakou doma pod posteli a musi to pryc.. vyuzijete nekdo? Ten material je podle me v klidu. Je toho asi 4.5kg, cenu nabidnete. Sorry za velkou fotku. Lahvac v pravo je tam jako reference kolik toho je :)

    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    BIDAK: tak zkus :D
    max. desítky ohm/cm, jinak bude proud hodně malej a tim pádem by elektrolytický pokovení trvalo hrozně dlouho...
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    AKA_THE_A: Tváří se to dost nevodivě, ale myslím, ře bych byl schopnej vyrobit vodivej povlak.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    AKA_THE_A: A kolik potřebuješ vodivost?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam