• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    BIDAK: proč to tam je netuším... ale na fotkách MK2 už to vidět není, protože to je ze všech stran zadeklovaný... Možná je to uložení už předělaný, ale já si novej kus jentak nevytisknu, ale možná by vyšlo líp, kdybych si ho vyfrézoval z hliníku O:)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    TEAPACK: Prusa original to tam nemá.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    TEAPACK: Sorry a dík za vysvětlení. Proč to tam je? To aby si fakt člověk vytisknul něco jiného.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    BIDAK: ale já nemluvím o řemenu... já mluvím o vlnovci mezi tyčema...

    BIDAK
    BIDAK --- ---
    BIDAK: Jakože já mám takovej napínák myslím rovnou zabudovanej ale eště jsem to nepotřeboval.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    TEAPACK: Nepotřebuješ něco takovýhodle? https://www.youtube.com/watch?v=0K3A8wpP3LI
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    TEAPACK: Nee, to se povolí a posune. To se občas musí udělat. Zkusím ti na to najít tutorial na yt.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    BIDAK: O.o jak ho chceš napnout? vytisknout vyšší sloupky na Ztku? Spíš si říkám, jestli to vypadá na MK2 stejně, jestli by nepomohlo vytisknout nový tělo kolem extruderu a vyměnit to...
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    TEAPACK: No a nestačilo by ten vlnovec normálně napnout?
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    BIDAK: Lineáry vypadaj v pohodě, ale ten vlnovec mezi tím dělá bordel... když se při tisku extruder pohybuje v Y, tak mi to s ním hýbe... X je celkem v pohodě.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    TEAPACK: Ahaa. To máš špatný lineární ložiska. To se nesmí ani hnout.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    BIDAK: tam není co utahovat... kýve se to v pouzdrech na tyčích, je mezi nimi "vlnovec"...

    BIDAK
    BIDAK --- ---
    TEAPACK: To si děláš srandu! Máš dotažený šrouby? Já tisknu +-50 mikronů jak je ve specifikaci. 50 mm/min.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    BIDAK: tak mám asi špatnej kus, ale hrot extruderu se mi kýve o +-2mm, takže buď musím tisknout velmi pomalu, nebo počítat s tím, že rohy budou zdeformovaný... =( a tuhle neplechu to dělá při výchozím nastavení...
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    TEAPACK: Největší nevýhoda bowdenu je to že to slintá a nicmoc s tím neuděláš. To že konnstrukce Průši není pevná je takový oblíbený mýtus. Tam jde jenom o tu hybnost extruderu.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    BIDAK: nj, ale ten jeho multi extruder už bowdeny má a máš 4 serva pověšený nahoře na hrazdičce...

    A kolik je těch nevýhod? napadá mě akorát jedna - musíš dát větší reverz při přejezdu když netiskneš a pak to zase dotlačit, ale pokud máš bowden s vnitřním průměrem 2mm, tak to moc nebude...
    Hlavní výhoda ale je, že se míň kroutí konstrukce při změnách směru pohybu, takže to tiskne přesněji. i3 nemá konstrukci na rychlý tisk... to raději Rebela II, který má i lépe uchycený stolek a celkově mi připadá ta konstrukce tužší...
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    BTW máte někdo zkušenostu s tiskem PVA? Hrozně mi to nitkuje.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    TEAPACK: No to si vozi i Mk2 a z dobrejch duvodu. Bowdeny maj svoje jasny nevyhody a Prusa proste neni delana pro rychlej tisk.
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    TEAPACK: Myslim ze o mejch narocich na kvalitu tisku a tim i potrebe upgradu svedci i to, ze vubec netusim proc by servo podavace na extruderu melo bejt problem 8) Ja si tisknu v podstate jen krabicky na svoje arduino a raspi bastly, navic ne nejak extra casto, takze me kvalita zas tak moc netrapi.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    REDGUY: ale původní i3 si ještě vozí servo podavače na extrudéru ne? já bych upgradoval hlavně kvůli tomuhle...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam