• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    H2O
    H2O --- ---
    TEAPACK: ha... To nemyslím. Jaký jsou na to nároky na extruder?
    H2O
    H2O --- ---
    PECA: tyjo... Z hlavy nevím. Nejlepší bude, zeptat se kluků na přímo.


    Můžete nám kdykoliv zavolat nebo napsat na email: info@reprapobchod.cz a zeptat se na cokoliv, co Vás zajímá.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    H2O: a dá se na tom tisknout i z vosku?
    PECA
    PECA --- ---
    PECA: Jo, a jakej to používá firmware?
    PECA
    PECA --- ---
    H2O: Prosím tě, čím je to řízený (deska, shield, drivery) a jaký je stoupání toho trapézu na Z? Hodně mi to připomíná rebela, ale počítám, že tyhle profilové konstrukce budou dost podobný i bez opisování.
    H2O
    H2O --- ---
    ANICZKA: mám Poseidona duo a zatím spokojenost. Kluci sikovny
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    TEAPACK: njn, zálohujou jenom béčka. Za frajery zálohuje zbytek internetu.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    a uz tu nasu mate nekdo celou zmirorovanou? ;) jen pro jistotu kdyby to zase stahli
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    REDGUY: tak teď už zbývá jen prokecnout, že v NASA uměli 3D tisk už v 60. letech a už se nikdy nezbaví konspiračních teoretiků =D

    a Curiosity Rover taky přidán do TODO listu.. =D
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    omg omg omg omg

    NASA Puts its 3D Models Up on GitHub | Hackaday
    http://hackaday.com/2016/11/08/nasa-puts-its-3d-models-up-on-github/

    Uz tisknu Curiosity 8)
    ANICZKA
    ANICZKA --- ---
    Vlasníte tu někdo Poseidon duo nebo máte zkušenost s ní? Ještě si na tiskárnu budu muset ušetřit a původně jsem si myslela na Prusu, než jsem objevila tuhle, která je zajímavá cenově, dvoubarevnym tiskem, i konstrukcí, ale nemám moc infa o její funkčnosti...
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    THERIDANE: SUPER! Diky, to je presne co jsem potreboval.
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    REDGUY: blender, importuješ, necháš opravit normály a pak zvětšíš podél normál (Alt+S)... samozřejmě čím hnusnější mesh, tím hnusnější výsledek :)

    BIDAK
    BIDAK --- ---
    REDGUY: .stl je hrozně pitomej formát na editaci, něco jako pdf. Podobnou věc už jsem řešil. Buďto se ti to podaří importovat do OpenSCADu, nebo máš podle mě smůlu a můžeš si to laskavě namodelovat...
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    Dotaz: predstavte si, ze mate 3d model v .stl formatu a potrebujete ho "zvetsit" ne ve smyslu "kazdej rozmer krat dva" ale spis jako "obalit materialem": "vezmu ten model a opatlam ho plastelinou aby na celym povrchu byla 2mm tlusta vrstva". Jak to nejlip udelat? Moje motivace je, ze mam .stl model a potrebuju k nemu udelat trochu volny "pouzdro", do kteryho zapadne, ale ne uplne na tesno. Napada nekoho, jak a v cem to udelat? Zjevne v necem, co je k dispozici zadarmo nebo za malo penez.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    TEAPACK: Dej fotku z vetsi vzdalenosti, myslim ze ti svizne najdu model ktery to spolehlive nahradi.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    TEAPACK: Nee, já mám originál MK1 a je to tam jinak. Viz tady http://www.prusa3d.cz/tisknutelna-vylepseni-tiskarny/
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    BIDAK: tohle stavěl Průša sám... ale asi je to nějaký prototyp, protože máme ještě stojan kolem Z z překližky...
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    BIDAK: proč to tam je netuším... ale na fotkách MK2 už to vidět není, protože to je ze všech stran zadeklovaný... Možná je to uložení už předělaný, ale já si novej kus jentak nevytisknu, ale možná by vyšlo líp, kdybych si ho vyfrézoval z hliníku O:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam