• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    JENIIK: Nj. Řeší to tisk z jiného materiálu, no.
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    BIDAK: ne. Raft ti neřeší ten problém se stahováním.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    JENIIK: Nepomohlo by trochu tisknout to na raftu?
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    BIDAK: Ano, nefunguje, proto o tom mluvím.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    JENIIK: Zkoušel jsi ten pomalej tisk? Taky to moc nefunguje...
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    JENIIK: U mě doma má asi 1% smrštění, docela mazec. Nejvíc jsem dal bez kroucení 15 cm a i to bylo o prssa korejské ženy...
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    BIDAK: stejně se to poté, po ochlazení, začne vnitřně pnout a popraská, nebo zkroutí se to. JEdiné řešení je tisknout to fakt pomalu, aby se stihla zkrátit jen ta jedna linka, jenže to zas pak má velký pnutí mezi vrstvama... ABS je prostě v tomhle svině.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    AXTHEB: Jo, vyhřejvanej box to řeší, ale kdo to má? A teda kdo to potřebuje...
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Často stačí radikálně (třeba 5x) zpomalit rychlost tisku a držet tiskárnu v teple
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    312_FORREST: ABS má takovou sílu, že mi loupalo kusy skla z podložky. Na skle se to udrželo, ale ta síla byla moc na samotné sklo.

    Takže smula. Tepelná roztažnost ti to nedovolí.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    312_FORREST: S ABS nemáš šanci.
    KROCIK
    KROCIK --- ---
    312_FORREST: z jakyho materialu to tisknes? Predpokladam, ze ABS. Zkousel jsi uz PET-G? Ted uz z neho tisknu skoro vsechno a odlepovani uz neznam. Spis naopak. Nekdy to nejde sundat
    312_FORREST
    312_FORREST --- ---
    Ahoj. Nemůžu stále vyřešit u dlouhých dílů, které se tisknou úhlopříčně na podložce, aby jsem celý tisk udržel do konce tisku přichycený. Vždy se mi konce oddělí od podložky. Zkoušel jsem různé techniky, lak, lepidlo na papír, tisk na plochu buldtap. Různé teploty, až k teplotě, kdy se mi bortí spodní vrstvy.
    Tiskárna Rebel II HD od Zahradníka.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    TEAPACK: :) Kdysi jsem to zkoumal - vosk potřebuje jinou teplotu než parafin, myslím že na vosk jsem potřeboval 50°C. PAk byl krásně palstickej a skvěle se extrudoval.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    BIDAK: jo, už jsem si našel podobný =) jen s trochu větší stříkačkou, ale stejně jí potřebuju udělat vyhřívanou, abych - když už bych tisknul i čokoládu - nemusel tisknout jenom tekutý věci, ale i takový, který ztuhnou...
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    TEAPACK: Třeba tohle:
    Universal Paste Extruder for 3D printers by RichRap - Thingiverse
    http://www.thingiverse.com/thing:20733
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Hledej syringe extruder.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    TEAPACK: Hele, reseni jsou na thingiverse - ono se totiz stejne tiskne cokolada a cukrari to dost pouzivaj.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    BIDAK: =) jo, tak už vím, co bude další věc, kterou si zaleju do epoxidu =) stříkačka a kus odporovýho drátu...
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    TEAPACK: Vosk se tiskne z injekcni strikacky a ta musi bejt vyhrivana. Neni to uplne sranda.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam