• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    a kdyz chces sklo uplne cisty a neplytvat chemii tak zavolej http://allwaytools.com/wp-content/uploads/2012/07/GTS.jpg
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    AXTHEB: Haha, vyhráls. :)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SPM: Hele, trik - nastříkáš na to ABS juice a když už tam nechceš přidávat tak vezmeš kapesník namočený v acetonu a jenom to tim přetřeš. Udělá to kvalitní vr
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Tak ho tolik nepřidávej, když už tam jujce je tak to často jen stačí přetáhnout acetonem
    SPM
    SPM --- ---
    BIDAK: možná je to tim, že jsem línej to sklo často čistit :-) Když připravím nové sklo, tak je to většinou ok... ale jak je používané a pořád přidávám další juice, tak postupně tam toho bordelu je víc a víc :)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SPM: To je divný. Mě se vždycky odlepí všechno i to co bylo na skle.
    SPM
    SPM --- ---
    BIDAK: Po něm se to leskne jak psí kulky a pokud se zrovna toho blivajzu ze skla odlouplo nějak víc, tak se to stejně pořádně nevyčistí...
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SPM: Si neumíš koupit aceton? Když už ti jde opravdu o 100% dolů? Nebo jedno sklo na ABS a druhé na kores?
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    SPM: Tloušťka, teplota a rychlost první vrstvy... případně lze jemným šmirglem upravit povrch...
    SPM
    SPM --- ---
    BIDAK: to je těžký no, zase abs juice po všemožnym snažení z toho neumim nikdy 100% dostat dolů :-)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SPM: No... čím víc o tom čtu tím víc mi přikde že řešení je netisknout na kapton...
    H2O
    H2O --- ---
    SPM: proto si na modelech nechávám v rohu malý vykus, abych se pod model mohl dostat spachtlickou
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    SPM: esli on se ten kapton tim pouzivanim nestava trohu poreznim a pak to lip drzi ... nebo nejaky jiny slozeni filamentu ...
    SPM
    SPM --- ---
    no, tak nakonec jsem to dal zpátky na heatbed, nahřál na 100C a po pár minutách tahání kombinačkama se to odlepilo. Ale byl to boj :-)
    SPM
    SPM --- ---
    Trapná otázky - nějakej trik, jak sundat věc z kaptonu, která se fakt dobře přilepila? Nějak fungování toho kaptonu nechápu... někdy se mi to nechytí skoro vůbec, většinou tak normálně no a teď se mi tam něco zase přilepilo tak, že to z toho nemůžu dostat. Přitom je to relativně velký a vysoký objekt, je to i za co chytit, ale pokud to vezmu silou, tak dřív roztrhnu vrsty toho objektu od sebe, než se odlepí od skla... nějaký nápad co s tím? Když jsem to zkoušel posledně, tak jsem protrhnul tu kaptonovou fólii a o sklo si rozřízl několik prstů :-) Do mrazáku jsem to dával, drží to furt...
    SPM
    SPM --- ---
    Já už těch opravenejch blbin taky pár mám... do jednoho auta jsem tisknul poztrácené čudlíky na ovládání topení a z TPE podložky na uchycení deklu do kufru, aby to nerachtalo. Pak jsem jednou slavnostně přesadil adélu a zjistil, že nemám pod květináč žádnou podmisku, tak jsem jí vzápětí vytisk. A někomu jsem zase vyráběl páčku ke kávovaru, za originál, co se ulomil (takovej otočnej bazmek, kterým se nastavovalo co že to má vlastně vyrábět).
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    BIDAK: nee, je to válec s osazením v blenderu, na plášť jsem mu dal nataženou perlin noise texturu jako displacement mapu
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    THERIDANE: To jsi scanoval?

    QNEDLEEQ: To se hele tiskne samo. :)
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    312_FORREST: nám někdo prošustroval kus ošklivýho plastovýho stromečku, tak jsem taky udělal novej :-)

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam