• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    PEEP
    PEEP --- ---
    BIDAK: mas nejakou presnou specifikaci toho kaucuku? jestli jde o ethylen-propylenovy kaucuk, tak by to jit melo.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    PEEP: Děkuji. A mrkni jak na tom bude silikonový kaučuk, dík.
    PEEP
    PEEP --- ---
    nebude, protoze to je teflon a na nej jen tak neco nechytne - dela se z nej povrchova uprava hlavice na polyfuzni svarovani, aby se na nej chytal PP/PE z trubek

    poridil jsem chytrou knizku - http://uno.cz/stranky/kniha-svarovani-termoplastu_2016-08-10.html ktera mi toho v teto oblasti dost objasnila
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Co myslíte, bude PP chytat na PTFE?
    HONZA117
    HONZA117 --- ---
    Byl by někdo ochoten mi za rozumné peníze vytiskout toto http://www.thingiverse.com/thing:1872389 ???
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SPM: Našels to na TV?
    SPM
    SPM --- ---
    BIDAK: Ha, jdu to vyrobit a nalepit na WC v kanclu :-D
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Ale tohlee je pěkné. :)


    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    QNEDLEEQ: v Dassaultu se spis pouziva CATIA, ne? Koneckoncu nevidim uplne duvod pouzit cizi produkt kdyz ma firma vlastni CAD, kterej je mimochodem ve strojirenstvi standardem...
    H2O
    H2O --- ---
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Jsou vánoce. Umyl jsem si tiskovou podložku.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    REDGUY: O žádném nevím. Ve FreeCADu se to v nové verzi myslím zlepší
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    Hele, kdyz se tak bavime o tech modelovacich programech - kterej "interaktivni" (tj. ne OpenSCAD) ma dobre fungujici parametrizaci modelu? Jako ze si nekde stranou reknu X=10 a pak pri kresleni muzu rict ze tenhle rozmer je X, tenhle X/2 a tenhle X+10? Jestli jsem neco blbe nepochopil, tak ve FreeCADu je to pres ten "spreadsheet" modul a ten byl _strasnej_ oser na pouzivani...
    SPM
    SPM --- ---
    AKA_THE_A: Jo a taky mi nechtěli dát ani trial, hadi :-D
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    QNEDLEEQ: nebudeš :P
    Ze všech CAD programů který jsem zkoušel je SW nejvíc uživatelsky přívětivej...a taky má asi nejvíc tutorialů :D
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    QNEDLEEQ: jo, to je jasny... ja jen ze zrovna na ty lego kostce jediny obly veci jsou ty cudliky a ty to vzalo v pohode... ale je fakt, delat obly hrany (nicmene proc? lego kostka je ma taky ostry), tak by to asi padlo... v kazdem pripade se uz tesim, az si zde budu nekdy na jare stezovat, ze mi to nejde a dozadovat se napovedy... na to se teste :-)
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    QNEDLEEQ: Zkusil jsem ted ve SU udelat kosticku z lega (klasicka 4x2, tedy 32x16 mm), tak mi to slic3r nakrajel uplne v pohode (STL a gcode prilozeny, krajeno s Prusa nastaveni 0,2 mm Normal). Nemaje vsak tiskarnu (snad uz v unoru na to take dojde), nemohu to zkusit vytisknout. Ale na prvni pohled to vypada OK. Ty kruhovy veci maj 128 segementu (oproti defaultnim 24 v SU).



    ZIGI
    ZIGI --- ---
    BIDAK: To se teda pletes! :-) Oboji jsem tez zkousel, dokonce se v tom snazil o nejake VR veci... ale to uz je vazne pravek :-)

    Jinak jak uz bylo napsano (abych nebyl OT), ja bych doporucil to, v cem clovek umi dostatecne, dokud jej samozrejme moznosti programu nezacnou omezovat (viz. treba ta zminena presnost u kosticky lega).
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Hele u me nebudes. Ja sttravil vetsinu svoji puberty v TrueSpace a Bryce. To nezna nikdo. :-)
    Ale jde o to ze SCAD ma nastroje ktere ti Lego kostku vytvori za par minut a uplne presne.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    QNEDLEEQ: Na cokoliv praktickyho je SCAD. Na hezky veci jsou kecupy, freecady atd...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam