• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Jsou vánoce. Umyl jsem si tiskovou podložku.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    REDGUY: O žádném nevím. Ve FreeCADu se to v nové verzi myslím zlepší
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    Hele, kdyz se tak bavime o tech modelovacich programech - kterej "interaktivni" (tj. ne OpenSCAD) ma dobre fungujici parametrizaci modelu? Jako ze si nekde stranou reknu X=10 a pak pri kresleni muzu rict ze tenhle rozmer je X, tenhle X/2 a tenhle X+10? Jestli jsem neco blbe nepochopil, tak ve FreeCADu je to pres ten "spreadsheet" modul a ten byl _strasnej_ oser na pouzivani...
    SPM
    SPM --- ---
    AKA_THE_A: Jo a taky mi nechtěli dát ani trial, hadi :-D
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    QNEDLEEQ: nebudeš :P
    Ze všech CAD programů který jsem zkoušel je SW nejvíc uživatelsky přívětivej...a taky má asi nejvíc tutorialů :D
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    QNEDLEEQ: jo, to je jasny... ja jen ze zrovna na ty lego kostce jediny obly veci jsou ty cudliky a ty to vzalo v pohode... ale je fakt, delat obly hrany (nicmene proc? lego kostka je ma taky ostry), tak by to asi padlo... v kazdem pripade se uz tesim, az si zde budu nekdy na jare stezovat, ze mi to nejde a dozadovat se napovedy... na to se teste :-)
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    QNEDLEEQ: Zkusil jsem ted ve SU udelat kosticku z lega (klasicka 4x2, tedy 32x16 mm), tak mi to slic3r nakrajel uplne v pohode (STL a gcode prilozeny, krajeno s Prusa nastaveni 0,2 mm Normal). Nemaje vsak tiskarnu (snad uz v unoru na to take dojde), nemohu to zkusit vytisknout. Ale na prvni pohled to vypada OK. Ty kruhovy veci maj 128 segementu (oproti defaultnim 24 v SU).



    ZIGI
    ZIGI --- ---
    BIDAK: To se teda pletes! :-) Oboji jsem tez zkousel, dokonce se v tom snazil o nejake VR veci... ale to uz je vazne pravek :-)

    Jinak jak uz bylo napsano (abych nebyl OT), ja bych doporucil to, v cem clovek umi dostatecne, dokud jej samozrejme moznosti programu nezacnou omezovat (viz. treba ta zminena presnost u kosticky lega).
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Hele u me nebudes. Ja sttravil vetsinu svoji puberty v TrueSpace a Bryce. To nezna nikdo. :-)
    Ale jde o to ze SCAD ma nastroje ktere ti Lego kostku vytvori za par minut a uplne presne.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    QNEDLEEQ: Na cokoliv praktickyho je SCAD. Na hezky veci jsou kecupy, freecady atd...
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    QYDO: Pokud umis programovat, tak OpenSCAD je super na urcitou kategorii modelu, doporucuju ho aspon vyzkouset.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    QYDO: jake detaily tiskarna zvladne se dozvis ve specifikaci tiskarny, sketchup muzes klidne pouzivat pokud ti to vyhovuje proc ne ... kdyz si ty modelu z kecupu vyexportujes jako stl a nactes to do sliceru tak si tam muzes vrstvu po vrstve prohlidnout jak to bude vypadat pri tisku a pripadne opravit problemy v modelu na to sou takovy veci jako netfab atd
    QYDO
    QYDO --- ---
    Ahoj, před týdnej jsem objednal průšův kit a už se na ní třesu :)) takže vás tu teď budu zásobovat začátečnickejma dotazama...
    Během čekání zatím hltám všechno info a tutoriály na který narazím a rád bych si připravil pár modelů, kvůli kterym tiskárnu pořizuju. A tam směřuje i moje první otázka.
    V čem nejlíp navrhovat objekty? Už léta dělám ve sketchupu a trochu umím i cad, ale skp je pro mě nejpohodlnější.. dá se říct, že je nějaký ze softů vhodnější pro modely do 3d tisku? Dá se někde načíst jak by ty modely třeba měly vypadat - jak moc velké detaily tiskárna zvládne atd...
    Chystám se tisknout například - hmatníky potenciometrů, panely pro elektroniku, konektorové krabičky pro přípojné body v audio instalacích atd.

    Díky!
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    AXTHEB: přesně obráceně, proprietární a cloud :P
    Na druhou stranu asi zatim nejkompletnější co kdy byl pro amatéry zadara :D
    312_FORREST
    312_FORREST --- ---
    Už jsem to tady jednou cpal. Já používám DesigSpark Mechanical https://www.rs-online.com/designspark/mechanical-software Já 3D software nepolíbený, tak mi to vyhovuje a stačí mi to.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    AKA_THE_A: Jaké free software, necloudové kousky nabízíš?
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    BIDAK: tinkercad ;)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    AKA_THE_A: SketchUp?
    Ale... Nechci na všechno používat Scad a TrueSpace je už starý. Tak hledám co bych...
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    BIDAK: proč chceš používat zrovna tohle? :D
    Byť ne freeware, ale stále zadarmo (a legálně) exitujou uživatelsky přívětivější věci :P
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    BIDAK: tutorialy snad meli primo na strance, jinak sem na to nejaku dobu nesah a potreboval v tom neco udelat tak docela stacilo gugl a how to ..... a nejaky tutorial se nasel na vsechny dotazy
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam