• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    SPM
    SPM --- ---
    F_RACEK: Tvl tohleto mě včera napadlo... Ale říkal jsem si, když jsem se díval na tu elektroniku, že by to max nevyhřívalo desku, že to přece neveme napájení z tý elektroniky. A zjevně vzalo :-D
    F_RACEK
    F_RACEK --- ---
    Tak kamarád ajtak co má větší znalosti jak já problém vyřešil :D neuvěřitelná blbost o které jsem neměl nejmenší tušení .. stačilo propojit dva piny v tom konektoru do základní desky aby se pustil ten zdroj :D každopádně díky za rady byly také užitečné :D
    PECA
    PECA --- ---
    PECA: *pak = psal!
    PECA
    PECA --- ---
    SPM: Jasně. Já si neuvědomil, že pak, že mu stolek hřeje.
    Takhle to vypadá, že se nahřeje stolek, pak tryska a pak se sw pokusí něco vykonat a zhebne to. To může klidně být bug ve firmwaru, blbý počáteční kód pro tisk modelu, nebo tak něco...
    SPM
    SPM --- ---
    PECA: zas ikdyby měl to napájení stolku zapojené blbě, tak mu nebude sice hřát strojek, ale elektronika by se neměla restartovat...

    Ještě mě napadá, jestli nemůže bejt nějaký pochybný mosfet nebo něco takového na té desce s elektronikou... že se to při vyhřívání stolku nebo hotendu nadměrně zahřívá, až umře i ta SW část...
    PECA
    PECA --- ---
    F_RACEK: Na tom HotBedu jsem si žádného rozumného údaje nevšiml. Jestli jsem dobře pochopil, cos napsal, tak tím 12 V × 6 A (cca 70 W) zdrojem napájíš elektroniku, motory, topení extruderu a tím PC zdrojem topení stolku (HotBed), je to tak?
    Zkontroluj si, jaký napětí posíláš do toho stolku na topení! Netuším, co myslíš tím "kabely co by normalne napajeli processor". Do toho stolku bys měl zapojit 12 V větev, která by měla utáhnout cca 200 W.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    400W by as stačit mělo.
    F_RACEK
    F_RACEK --- ---
    Jakoby si myslím že to napajeni od toho pc zdroje ( co je v heatbed power input ) by mělo stačit ne ?
    F_RACEK
    F_RACEK --- ---
    jinak ten heatbed na fotce je starej .. prisel mi poskrabanej a dala se zachranit jen polovina .. ten druhe je normalne v tiskarne
    F_RACEK
    F_RACEK --- ---
    A tady je navod na pripojeni
    how to use hotbed on Kossel.pdf - Disk Google
    https://drive.google.com/file/d/0B8VIB533cgdMQ3BRVXRDUi1QVlk/view

    Mam za tím pc zdroj a vedu vlastne kabely co by normalne napajeli processor do HotBed power input i do mainboard power )



    F_RACEK
    F_RACEK --- ---
    Tento zdroj mi to napaji ( je to vedeny konektorem msi normal do diry jak je ve schematu mainboard power input )

    F_RACEK
    F_RACEK --- ---
    Tady je schema desky

    F_RACEK
    F_RACEK --- ---
    Takze takhle to vypada ( jen se chci pochlubit hezkym tezitkem ) :D :D


    BIDAK
    BIDAK --- ---
    F_RACEK: Já původně chtěl napsat tramvaj. :D
    F_RACEK
    F_RACEK --- ---
    co se do ni strká elektrika :) konecne nekdo mluví mou řečí :D hned nafotim a najdu vse co k tomuto problemu mam a postnu to sem .. cca 10 min
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    F_RACEK: Na té desce by to mělo být fakt napsáno. A na zdroji taky. Deska si vezme málo, jde o to kolik dá zdroj, než se pokaká. To je ta věc s usměrňovačem co se do ní strká eletrika.
    F_RACEK
    F_RACEK --- ---
    Tak měřák nemám .. to je pro mě Španělska vesnice ale zkusím si ho vypůjčit a změřit to .. a pak tedy musím mít zdroj co má víc W jestli to dobře chápu ... Jinak tam mám desku mk2y kdyby náhodou někdo měl a věděl kolik si bere
    PECA
    PECA --- ---
    F_RACEK: Jednak by to u té desky mělo být uvedeno - příkon. Ale stačí změřit odpor topného tělesa (na přívodu do desky) a podle napětí zdroje to spočítáš (znáš ze základní školy, že: U = I × R => I = U / R). Proud je rovný napětí zdroje děleno odporem desky. P = U × I (příkon se rovná napětí krát proud).
    F_RACEK
    F_RACEK --- ---
    To zjistím hned jak dorazim domu z práce. .. to kolik dává .. ale jak zjistím kolik si bere ? Kdyztak ještě doplním. Info .. má to trigorilla desku . Jestli to něčemu pomůže .. jak říkám na elektroniku kabilky waty amlery apod jsem strašně neuměl
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    F_RACEK: Jen tak od voka - kolik W dá zdroj? A kolik ty bereš?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam