• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    HONCKA: stesti, me chytli blbej mobil v diskretnim baleni kolem $100 ... hned stal o $50 vic :)
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    GANDALFSEDY: Z ciny objednavam jak pro sebe tak i dily na servis pro firmu a zatim mi chytili akorat rc auto pro synka za $80 a to jsem objednavali bga rework station cca za $500
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    THERIDANE: presne ...
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    GANDALFSEDY: hlavně jak je balík těžkej nebo v něm je něco kovovýho, to se jim hned rozzáří očička a už počítají výkupný
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    HONCKA: bacha na import a dane ... cesky celnici sou ku*vicky ;)
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    ZALI: Na rebel jsem se díval taky, ale u tohodle mě zaujala cena, to ze je ta konstrukce je celokovova.
    ZALI
    ZALI --- ---
    HONCKA: Podle fotek je v tom taky ramps a arduino, kterej potřebuje dobastlit. Mechán nejsem, takže konstrukci komentovat asi nebudu :-)
    To zle co tady padlo od JVCNC už zjevně podle nicku jde z uplně jiný strany, než je nějaký hobby tisknutí se strojem, kterej koupíš za 8 tisíc hotovej.
    Co jsem viděl od kolegy, tak Průša má výhodu, že dodává vcelku odladěnou tiskárnu s profilama, který hned ze začátku produkujou solidní tisky. Já osobně mám doma rebel II a jsem spokojenej. Ze začátku mi teda trvalo odladit tisk, ale dneska už je na forech daleko víc informací a lidí, co si tím prošlo.
    Spousta se jich prodává hotovejch z druhý ruky:
    REBEL 3D • Zobrazit fórum - Nabídky
    http://www.rebelove.org/viewforum.php?f=23&sid=b943a6167cfe34b1126b344ae4607e8e

    Pokud jsi z nějakýho většího města, tak určitě i najdeš někoho ochotnýho ti tiskárnu ukázat a můžeš si to omrknout sám.

    JVCNC: jestli za 8 tisíc pořídíš nějakej fakt solidní CNC základ, tak sem s tim.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    Chci si koupit svoji prvni 3d tiskarnu, bude to na modelarsky ucely a na blbnuti, puvodne jsem chtel prusu, ale z toho, co jsem zde cetl se mi do toho prachy davat nechce, na razil jsem na cinu FlyingBear P902 mel by to bejt klon ultimakeru, co na to rikate? https://www.aliexpress.com/...Full-metal-Large-printing-size-High-Quality-Precision/32677798453.html
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    BIDAK: Je to rychlý. Díky!
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    GANDALFSEDY: Diky. Zkusim jak je to rychly.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Co používáte na závity v OpenSCAD? Threads je neskutečně pomalej. Jakože hodiny renderování šroubové tyče 85 mm?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    GANDALFSEDY: A ty míň crazy a víc užitečný se kupují na e3d, případně u čínských kopírek.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    AXTHEB: zalezi jen na tom kdo ma k cemu pristup, vyrobit se da uplne vsechno ... nektery crazy vetve hotendu se daji vyrobit i bez soustruhu ;)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    SVJETLUSHKA: reprap je oshw tiskárna, která dělá některé své díly. Nikdo netvrdí, že všechny.
    Ceny má takové, jaké jsou lidi ochotni platit (a konkurence je veliká). Z hlediska reprap projektu je podstatné, že věci co dělá jsou oshw - můžeš si je sám vyrobit nebo poskládat z dílů či se dají koupit.
    SVJETLUSHKA
    SVJETLUSHKA --- ---
    1) Vytiskneš si Hotend? Na tiskárně za statisíce až miliony. Elektronika, DPS..
    2) Ceny rozšíření tiskárny, trysky. Ceny dle mého úplně mimo. Ale je na každé větší výstavě.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    SVJETLUSHKA: co to meleš?
    SVJETLUSHKA
    SVJETLUSHKA --- ---
    TEAPACK: RepRap je zatím sci-fi, finančně. Tištěných dílů máš dvě hrsti? Průša už jede byznys.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    JVCNC: ale to už by nebyla RepRap, to by přišel o celou filosofii, na které postavil svojí firmu a rozjel 3D tisk a 3D tiskárny =)
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    TEAPACK: ja to spis myslel tak, ze ty dily by si nechal vylisovat primo prusa, ze vstrikolisu ty dily budou minimalne o rad levnejsi (pevnejsi a presnejsi taky o rad), prodaval by je sam jako nahradni dily a to co usetri na lisovanych dilech by mohl vrazit do kvalitnejsich jinych komponent. Tiskarna by mohla byt celkove lepsi za stejnou cenu se stejnym ziskem. Navic na plasty pri mensich serii lisovani se ty formy nechaji udelat hlinikove, sice s mensi zivotnosti (tisice az deseti tisice vylisku misto milionu) ale s mensimi naklady. S trochou sikovnosti neni problem aby mohly byt i tisknutelne verze tech lisovanych dilu (nebo ke stavajicim tisknutym dilum pridat do nabidky dily lisovane)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam