• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    HONCKA: neuznali prodejcem deklarovanou cenu, ignorovali oznaceni gift a dozadovali se faktury, to ze na gift fakturu nemam jim bylo sumak, tak mi to spocitali podle cenny za kterou to prodaval nejakej ceskej eshop, smula byla ze v te dobe meli znacku doggee uz i ceske shopy
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    HONCKA: Mě chytli v posledních letech úplně všechno. Je to šťístko.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    GANDALFSEDY: to je ono, mobil, velky rc auto, to vi o co jde, hromada soucastek v krabici muze stat cokoli. Btw jakto ze te stal o $50 vic, kdyz ti meli domerit akorat DPH?
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    HONCKA: stesti, me chytli blbej mobil v diskretnim baleni kolem $100 ... hned stal o $50 vic :)
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    GANDALFSEDY: Z ciny objednavam jak pro sebe tak i dily na servis pro firmu a zatim mi chytili akorat rc auto pro synka za $80 a to jsem objednavali bga rework station cca za $500
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    THERIDANE: presne ...
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    GANDALFSEDY: hlavně jak je balík těžkej nebo v něm je něco kovovýho, to se jim hned rozzáří očička a už počítají výkupný
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    HONCKA: bacha na import a dane ... cesky celnici sou ku*vicky ;)
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    ZALI: Na rebel jsem se díval taky, ale u tohodle mě zaujala cena, to ze je ta konstrukce je celokovova.
    ZALI
    ZALI --- ---
    HONCKA: Podle fotek je v tom taky ramps a arduino, kterej potřebuje dobastlit. Mechán nejsem, takže konstrukci komentovat asi nebudu :-)
    To zle co tady padlo od JVCNC už zjevně podle nicku jde z uplně jiný strany, než je nějaký hobby tisknutí se strojem, kterej koupíš za 8 tisíc hotovej.
    Co jsem viděl od kolegy, tak Průša má výhodu, že dodává vcelku odladěnou tiskárnu s profilama, který hned ze začátku produkujou solidní tisky. Já osobně mám doma rebel II a jsem spokojenej. Ze začátku mi teda trvalo odladit tisk, ale dneska už je na forech daleko víc informací a lidí, co si tím prošlo.
    Spousta se jich prodává hotovejch z druhý ruky:
    REBEL 3D • Zobrazit fórum - Nabídky
    http://www.rebelove.org/viewforum.php?f=23&sid=b943a6167cfe34b1126b344ae4607e8e

    Pokud jsi z nějakýho většího města, tak určitě i najdeš někoho ochotnýho ti tiskárnu ukázat a můžeš si to omrknout sám.

    JVCNC: jestli za 8 tisíc pořídíš nějakej fakt solidní CNC základ, tak sem s tim.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    Chci si koupit svoji prvni 3d tiskarnu, bude to na modelarsky ucely a na blbnuti, puvodne jsem chtel prusu, ale z toho, co jsem zde cetl se mi do toho prachy davat nechce, na razil jsem na cinu FlyingBear P902 mel by to bejt klon ultimakeru, co na to rikate? https://www.aliexpress.com/...Full-metal-Large-printing-size-High-Quality-Precision/32677798453.html
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    BIDAK: Je to rychlý. Díky!
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    GANDALFSEDY: Diky. Zkusim jak je to rychly.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Co používáte na závity v OpenSCAD? Threads je neskutečně pomalej. Jakože hodiny renderování šroubové tyče 85 mm?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    GANDALFSEDY: A ty míň crazy a víc užitečný se kupují na e3d, případně u čínských kopírek.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    AXTHEB: zalezi jen na tom kdo ma k cemu pristup, vyrobit se da uplne vsechno ... nektery crazy vetve hotendu se daji vyrobit i bez soustruhu ;)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    SVJETLUSHKA: reprap je oshw tiskárna, která dělá některé své díly. Nikdo netvrdí, že všechny.
    Ceny má takové, jaké jsou lidi ochotni platit (a konkurence je veliká). Z hlediska reprap projektu je podstatné, že věci co dělá jsou oshw - můžeš si je sám vyrobit nebo poskládat z dílů či se dají koupit.
    SVJETLUSHKA
    SVJETLUSHKA --- ---
    1) Vytiskneš si Hotend? Na tiskárně za statisíce až miliony. Elektronika, DPS..
    2) Ceny rozšíření tiskárny, trysky. Ceny dle mého úplně mimo. Ale je na každé větší výstavě.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    SVJETLUSHKA: co to meleš?
    SVJETLUSHKA
    SVJETLUSHKA --- ---
    TEAPACK: RepRap je zatím sci-fi, finančně. Tištěných dílů máš dvě hrsti? Průša už jede byznys.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam