• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    QYDO
    QYDO --- ---
    tak, muj prvni zacatecnickej dotaz - hlavne u prvnich vrstev, mi prijde ze v ty vrstve je az moc materialu - ty linky se tak ruzne prekrejvaj a jak je tam toho moc, material jde i nahoru a tryska ktera pak odjizdi tisknout jinam do toho zajede a tvori se bordel... navic mi nesedi nektery rozmery - tisknul jsem hmatnik potenciometru a vnitrni prumer diry byl misto 6,5mm 5,8 - mam pocit jakoby ta linka byla moc rozplacla

    po cem jit? mam zkusit trochu prizvednout Z, nebo snizit etrusion multiplier?
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    THERIDANE: Ne, to mi to trvalo rozbehat tak dlouho. Mel jsem neco nahodnyho doma...
    QYDO
    QYDO --- ---
    Tak prusa uz dorazil, stavba celkem vycerpavajici, ale da se to vcetne kalibrace atd za cca 10-12h

    Zatim vsechno facha dost plug and play, po lehkvym zaseku s kalibraci a resenim krive smontovany konstrukce, jinde umistenyho cidla atd - coz jsem si ale opravdu hlidal a mel to postaveny podle navodu, ale proste to i tak bylo blbe...

    Demo vytisky vypadaj na prvni dobrou super, uvidime az pristi tyden vyzkousim vytisknout par vlastnich modelu :) ale zatim fakt spokojenost, co vic si prat na uvid do 3d tisku
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    BIDAK: to přiletělo z ČÍny takhle rychle?
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    THERIDANE: Děkuji, díky tobě jsem to nevzdal. Digispark už bliká.
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    BIDAK: zatím jsem nenašel kus bez bootloaderu, a o driverech jsem ani neslyšel :) koupil jsem asi 20, z toho 2 měly snadno opravitelný výrobní vady (ATtiny posunutá o 1 pin, chybějící odrušovací kond)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    THERIDANE: Maj všechny bootloader? Nepotřebují speciální drivery?
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    BIDAK: libovolnej digispark na fleaBay, za ty ceny nemá smysl řešit, že jeden z deseti bude špatně osazenej
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Hele, jakej kupujete board ve smyslu Digispark? Jakože Attiny85, Arduino IDE kompatibilní a aby to bez potíží fungovalo?
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    THERIDANE: myslim ty pojezdy, ne lasery ;)
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    GANDALFSEDY: to je blu-ray, DVD má červený světlo
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    H2O: hezky jak cinani zacali recyklovat ty stary dvdromky ... :)
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    H2O: to vypadá slušně... ukaž pak nějaký výstup pls :)
    H2O
    H2O --- ---
    Nechtelo se mi rozhazovat si 3D tiskárnu tak jsem pro experimenty objednal http://www.dx.com/...je-dk-8-kz-1000mw-laser-box-laser-engraving-machine-printer-430896#.WIyRFlko_qA

    Když mě to bude bavit, pořídím lepší laser a tiskárnu prebastlim...
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    pokud nekdo sledujete Bull [ http://www.imdb.com/title/tt5827228/ ] tak tam prave prezentovali tohodle ptacka (nebo napodobeninu) [ http://www.printedfirearm.com/songbird-22lr-single-shot/ ] ... pro zajimavost
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    REDGUY: Děkuji. :)
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    BIDAK: zrovna dneska jsem koukal na poněkud výkonnější Nd:YAG moduly (docela zlevňujou, ale furt drahý :D) a přemejšlim jestli je výhodnější koupit hotovej nebo si to složit ze samostatnýho krystalu a diodovejch polí ... (je k tomu ale potřeba dost přídavný optiky, která stojí $$$)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    AKA_THE_A: Děkuji. Dost se toho bojím, proto jsem chtěl nejdřív maličký...
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    BIDAK: třeba ebay? jako všechno ostatní? :P
    Ale 0.5W je dost ubohý, dělaj se mnohem výkonnější za stále rozumný peníze...
    třeba 2,5W...silnější už začínaj docela přibírat, nemá moc smysl shánět výkonnější modrej laser na pálení nesmyslů.

    Nemusim doufám připomínat, že to buď musíš dát do krabice nebo mít brejle, jinak si koleduješ o náhodnou oční operaci...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam