• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    QYDO: Jj, na TV je spousta bullshitu. Pošli odkaz a já na to mrknu...
    QYDO
    QYDO --- ---
    BIDAK: tohle je zrovna vec s thingiverse, kterou po me chtel kamarad a tam je jen stl soubor
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Hm, tak jsem si vytisknul ten parní strojek a kupodivu to i funguje. Myslel jsem že funkční píst vytisknout nejde.
    V běhu: https://drive.google.com/file/d/0BzTxoHJgC8_sUHlpQ2xOQTRhRHM/view?usp=sharing
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    QYDO: To je nejspíš chyba v stl souboru a ta je nejspíš špatnou geometrií toho závitu. Předělej ten závit. To je dělaný v OpenSCADu?
    QYDO
    QYDO --- ---
    trochu mi blbne slicer u jednoho modelu, pouzivam prusovskej slicer... dil co se do tohodle zasroubovava to slicuje v klidu - tan zavit tam je.... u tyhle "matky" to ale uplne vypusti ten zavit a misto toho to udela tenouckou stenu, ktera je misty derava...

    co s tim?





    JENIIK
    JENIIK --- ---
    QYDO: co se týče množství materiálu, zkalibruj si to podle tady kalibru3:
    Calibration objects by jeniik - Thingiverse
    http://www.thingiverse.com/thing:591238/#files
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Nemáte někdo multiextruzi od Průši?
    RAPIDJO
    RAPIDJO --- ---
    BIDAK: diky moc. postupoval jsem podle špatneho návodu :)

    BIDAK
    BIDAK --- ---
    RAPIDJO: Datasheet:
    Properties reported here are average of a typical batch. The 3D printed tensile bars were printed in the XY plane, using
    the normal quality profile in Cura 2.1, an UM2+, a 0.4 mm nozzle, 90% infill, 250 ˚C nozzle temperature and 70 ˚C build
    plate temperature. The values are the average of 5 white and 5 black tensile bars. Ultimaker is constantly working on
    extending the TDS data.
    RAPIDJO
    RAPIDJO --- ---
    Ahoj prosím vás máte někdo zkušenosti s tiskěm CPE+ na ultimaker2+ ? zkouším tisk z tohoto materiálu s ne moc uspokojivým výsledkem. Z podložky (100C) se to odlepuje a tryska mi degraduje materiál při 265C. diky za jakekoliv poznatky :)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    QYDO: No, viz Gandalf. Kdyby to nepomohlo, hoď fotku a nastavení. PLA je na tisk jednoduchá, to se určitě povede. Alternativně ti můžu poslat svoje PLA nastavení.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    QYDO: pokud je to pla tak je nejspis pes v tom flow-extrusion multip ... ale i tak bych napred poresil vysku prvni vrstvy hned po optimalizaci teploty
    QYDO
    QYDO --- ---
    GANDALFSEDY:
    TEAPACK: ano je to prusa a slicer, PLA.. zatim jsem pouzival ten jejich preset a nijak se v tom moc nevrtal
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    QYDO: záleží, jestli si průša na první vrstvu přizvedne trysku nebo ne... já měl dlouhou dobu nastavenou první vrstvu na 0.1mm a když jsem to v modelu přenastavil na 0.3, tak mi to začalo blbnout přesně jak popisuješ a vydrželo to dokud jsem nepřizvedl Ztko...
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    QYDO: jaky slicer? v cura je to Flow ale to co popisujes muze byt i teplota headbedu a teplota hot endu ... zaroven jaky material? pokud tisknes abs tak je potreba pocitat s tim ze se to srazi takze pak ti nemusi sedet velikosti der pokud s tim nepocitas uz pri modelovani (abs se muze scvrtknout okolo 8%, taky se ujisti ze kyz nastauj wall thickness ze pouzivas nasobky velikosti trisky (pokud mas trisku 0.3mm skus dodrzovat tloustku steny 0.3,0.6,0.9 ....) sice se da prezit kdyz to nedodrzis ale je to lepsejsi prej ...... u z si jen posteluj prvni vrstvu aby se to neodlepovalo a zaroven ti triska neskrabala po headbedu

    takze nejdriv bych posteloval teploty, az najdes optimalni pro danej matros, zacni stelovat flow (extrusion multiplier to je ve Slic3ru?) ... a potom se ujisti ze pokud pouzivas abs tak ze dany model je designovany pro abs nebo ho pred tiskem zvetsi o ... % dokud nenajdes hodnotu kdy je vsechno velky tak jak ma
    QYDO
    QYDO --- ---
    tak, muj prvni zacatecnickej dotaz - hlavne u prvnich vrstev, mi prijde ze v ty vrstve je az moc materialu - ty linky se tak ruzne prekrejvaj a jak je tam toho moc, material jde i nahoru a tryska ktera pak odjizdi tisknout jinam do toho zajede a tvori se bordel... navic mi nesedi nektery rozmery - tisknul jsem hmatnik potenciometru a vnitrni prumer diry byl misto 6,5mm 5,8 - mam pocit jakoby ta linka byla moc rozplacla

    po cem jit? mam zkusit trochu prizvednout Z, nebo snizit etrusion multiplier?
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    THERIDANE: Ne, to mi to trvalo rozbehat tak dlouho. Mel jsem neco nahodnyho doma...
    QYDO
    QYDO --- ---
    Tak prusa uz dorazil, stavba celkem vycerpavajici, ale da se to vcetne kalibrace atd za cca 10-12h

    Zatim vsechno facha dost plug and play, po lehkvym zaseku s kalibraci a resenim krive smontovany konstrukce, jinde umistenyho cidla atd - coz jsem si ale opravdu hlidal a mel to postaveny podle navodu, ale proste to i tak bylo blbe...

    Demo vytisky vypadaj na prvni dobrou super, uvidime az pristi tyden vyzkousim vytisknout par vlastnich modelu :) ale zatim fakt spokojenost, co vic si prat na uvid do 3d tisku
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    BIDAK: to přiletělo z ČÍny takhle rychle?
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    THERIDANE: Děkuji, díky tobě jsem to nevzdal. Digispark už bliká.
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    BIDAK: zatím jsem nenašel kus bez bootloaderu, a o driverech jsem ani neslyšel :) koupil jsem asi 20, z toho 2 měly snadno opravitelný výrobní vady (ATtiny posunutá o 1 pin, chybějící odrušovací kond)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam