• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    SPM
    SPM --- ---
    BIDAK: jo, na houby to je, ale slic3r mi ho jednak nasere i tam, kde to neni potřeba (zapnu support kvůli nějakýmu převisu, ale ono to pak supportem zacpe každou díru, kterou jinak ta tiskárna přebridguje úplně v pohodě bez něj) a jednak v některejch místech ho prostě udělá tak plnej, že se to napevno spojí s tím modelem... nevím proč. Leckde to jde ulámat úplně krásně a v pohodě a jinde je to na vrtačku...
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SPM: Hele, jednomateriálovej support stojí vždycky za starou bačkoru. S3D má tu výhodu, že ho tam můžeš mít obecně méně.
    SPM
    SPM --- ---
    No, třeba zrovna ten support na slic3ru je příšernej (obvykle ho tam namatlá nějak tak, že to z toho zaboha nejde dolů a parametry ať měním jak chci, tak to vypadá furt stejně). Ale s S3D zkušenost nemám... začínám přemýšlet, jak to protlačit do firmy :-)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    QYDO: No, já to zkoušel a není to špatné. Za ty prachy to ale ani náhodou nestojí. Cca srovnatelné se slic3rem.
    QYDO
    QYDO --- ---
    Má tu někdo simplify 3d? Je to opravdu tak nabitý jak se mi zdá z videí co jsem s tím viděl?
    Třeba za editace support materiálu... Hmmmm...
    Dost o tom uvažuji
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    SELECTOR_IX:mam - dostal jsem to k tiskarne,je to hroznej shit - aby ti to fungovalo,musis mit nainstalovanou bud Cura nebo Slic3r - program sam o sobe funguje,ale neslicoval - psalo mi to at pouziju Cura nebo Slic3r slicing engine -nevim o jakou konkretni verzi Repetieru se jednalo,ale jelikoz mi to nabizelo aktualizaci, tak asi nejakou starsi,moc jsem to netestoval ,pac mi prijde ujety pouzivat slicer z Cury v jinym programu,kdyz to vsechno muzu udelat v ty cure nebo slic3ru a vysledek je uplne shodnej ale jen to vyleze z jinyho programu - relativne pouzitelna zdarma je Matter Control nebo ten Slic3r
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    Máte tu někdo zkušenosti s Repetitierem? Nějak se mnou nekamarádí a Cura mi přijde čím dál víc nepoužitelná...
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    BIDAK: PP prý ne, PVA jakžtakž. (Ani jedno nemam vyzkoušené...)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    GRAGAGROGOG: Drží na tom PP? A PVA?
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    OPIZEC: http://reprap.org/wiki/PEI_build_surface ... Je s tím nejmíň práce.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    OPIZEC: No já na skle. Umělohmotný podložky halt prostě nefungujou.

    OPIZEC: Za kolik?
    OPIZEC
    OPIZEC --- ---
    možná bych dokázal sehnat nejakou zbylou tiskovou strunu 1.75mm v metráži většinou abs černý, oranžový (toho asi nejvíc) a možná pet-g musel bych to nějak rozumně domluvit, kdyby byl nějaký zajem
    OPIZEC
    OPIZEC --- ---
    ahoj na čem tisknete?
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    QYDO: zajede to pod ni ani nevíš jak, že? :)

    mně tu fólii zase strhnul smršťující se ABS výrobek, držela líp na něm než na desce
    QYDO
    QYDO --- ---
    Btw včera jsem si špachtlí udělal díru do pei fólie :)
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    QYDO: to je docela snadny - to by nemusel byt problem,kamarad si udelal skoro stejnou ale o dost vetsi,je to celkem pevna konstrukce
    QYDO
    QYDO --- ---
    SALAM23: jak rikam, lakala me treba ta hypercube --- http://www.thingiverse.com/thing:1752766

    dela se to z nejakejch standardnich profilu + tisteny dily a naky dalsi picoviny co koupim a max zakratim... teda aspon takovej jsem z toho mel dojem, nechci vynalezat vlastni tiskarnu, jen ji postavit podle nejakyho jiz hotovyho navrhu, thats all, to snad takovej hell neni ne?
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    QYDO: ona je to taky dost otazka penez - nikdy nepostavis masinu o moc levnejc nez to koupis hotovy od Tronga - stavim cnc frezku - respektive uz ji mam hotovou,jen to musim nakalibrovat a nastavit grbl ,jsem v tom uz docela za palku - mimo linearniho vedeni jsem si vsechno delal sam,nebejt tiskarny co mam doma a plazmovyho cnc rezani co mam v praci,tak to nedodelam,nebo by to bylo hnusny a mozna i nepresny,navic na stavbu presny konstrukce a vyrobu dilu,to chce mit minimalne malej soustruh na kov - pokosovou pilu - presny meridla a svarecku hromadu materialu atd atd- tim te nechci od stavby odrazovat,ale nejdriv si sepis na papir co vsechno budes potrebovat,pak si secti nakupku + pripocti cas vyroby a zjistis,ze to neni uplne tak jak se to na prvni pohled muze zdat a vysledek nejisty - vetsinou prvni prototyp ma nejaky mouchy pokud to nestavis podle osvedcenyho planu budes urcite case neco predelava/vychytavat
    ...nemam v tabletu fotku komplet masiny,tak aspon 2 osy pro predstavu

    QYDO
    QYDO --- ---
    BIDAK: Tak to zas ne... Rozhodně si chci postavit něco vlastního. Jsem v tomhle směru, troufnu si říct, celkem zbehlej, baví mě stavět si svoje zařízení a hrabat se v nich. S 3d tiskem teprve začínám, ale jinak se třeba věnuji servírování techniky a stavbě synthů a mám na to vybavenou dílnu
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    QYDO: Tak to si kup něco hotovýho s duální extruzí. Slibuju ti, že sraní je s tím i tak dost.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam