• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    GANDALFSEDY: No, lidi říkaj, že 100°C po dobu 1h vlatnosti PLA vylepší. No nevim. Nezkoušel jsem. Každopádně na trhu je PLA která vydrží přes 100 °C, ale dost drahá.
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    SPM: a z ABS, HIPSu ani PET to takhle veliký nevytiskneš. Celkem peklo, co :(
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    BIDAK: mozna bych skusil sekundovy lepidlo nebo "nalakovat epoxydem" ... sekundakem sem utesnovat formicku na mejdlo a to fungovalo ale na teplo netusim ...
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SPM: Pry to jde zlepsit v post procesu. No nevim.
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    SPM: PLA se přesně takto chovat má - její teplota skelného přechodu je 60-65 °C (podle směsi), to v autě přes léto dosáhneš snadno :)
    SPM
    SPM --- ---
    Hmm, ta teplotní odolnost PLA je fakt hodně mizerná :-) Měl jsem v autě krabičku z PLA v kastlíku spolujezdce, byly v tom naházeny náhradní žárovky, pojistky a pod. ptákoviny. A takhle dopadla. To víko je navíc zprohýbané nahoru a dolů, takže to nejde ani otevřít :-D

    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    SELECTOR_IX: jo - ale na cnc shield a na silny motory -koukni na tohle video,je to tam hezky vysvetleny https://youtu.be/89BHS9hfSUk
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    No... Tisk proběhl... Ale nasucho. Motor nemá sílu vytlačit strunu. Jsou tam drivery na krokový motory (první tiskarna je nemá) - kdesi jsem vyčetl, že na tom trimru ma bejt 0.2V oproti zemi. Ja mam 0.5 na extruderech a 0.9 na motorech. Seřizoval to tu někdo někdy?
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    SELECTOR_IX: vidis - chvilka laborovani a pokus omyl metoda a budes fungovat :)
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    no... když jsem stopnul repetitier server, juchů, přikonektil jsem se...
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    SALAM23: protože nemám seřízenou osu Z. nicméně jsem to zkusil - nic se neděje, nic se nehřeje... easy print tuhle tiskárnu podporuje, ale ani on se neumí připojit. takže deska umí, podle všeho, jen rozsvítit displej a roztočit ventilátory. chjo. chci říct - do prdele kurva fix!
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    SELECTOR_IX:a proc netisknes s ty karty?Vzdyt je uplne jedno jestli to bude loadovat g code z karty nebo z kabelu ... Kdyz bude na hovno konstrukce,projevi se ti to uplne stejne jak pres kabel,tak pres kartu. Teploty,rychlosti,extruder,chlazeni muzes ovladat manualne pres firmware desky live,resetovat to muzes taky,tak co chces vic serizovat?Pokud mas tiskarnu sesroubovanou a kompletni,napnuty remeny,tak uz nic prece serizovat nemusis,max vysku z pri home,aby tryska neryla do podlozky pri prvni vrstve - nastavis teploty a jedes - vyhoda tisku pres usb je jen pohodli,ze se to da ovladat mysi od stolu,nic vic - jestli ti slicery nenachazi tiskarnu,zmen si pres Arduino ide driver port v arduinu na com 1 - kterej je defaultne vetsinou nastavenej jako komunikacni port ve vetsine sliceru a mela by ti to Cura najit
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    karty mám plný g kódu. ale dokud tiskárna nekomunikuje, není seřízená atd, ani mě nenapadne, abych se pouštěl do tisku z karty. v lepším případě to udělá špagety. další věc co řeším jsou slabý motory. teda spíš slabej proud. pokud stojí, jakžtakž drží a musím vyvinout určitou sílu, abych je "přecvakl". při pohybu stačí asi desetinová síla. na trimrech je nastavených 0,9 V, doporučeno je 0,2 V. mám koupený lepší drivery, nicméně, v nich to asi nebude, cosi je tu blbě. rozhodně to není ten případ jako s tou první - vybal, sestav, připoj a tiskni.
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    SELECTOR_IX: y to nerozpozná printer... musíš uložit g code na kartu
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    GRAGAGROGOG: craftprint jsem zkoušel taky. dál než k "unknow printer on COM5" jsem se ale nedostal.
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    SALAM23: nojo, jenže tahle mrdka s Curou prostě nespolupracuje. mám ji druhý týden a ještě jsem se nedostal ani k zahřátí hotendu :(
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    BTW Craftware slicer (zadarmo) též zvládá "naklikatelný" support.
    QYDO
    QYDO --- ---
    SPM: Na to ti pomůže zapnout "support on bed only" nebo jak se to jmenuje
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SPM: To první je naprostá pravda a jedna z algoritmických ubohostí. To druhé je všude stejné.
    SPM
    SPM --- ---
    BIDAK: jo, na houby to je, ale slic3r mi ho jednak nasere i tam, kde to neni potřeba (zapnu support kvůli nějakýmu převisu, ale ono to pak supportem zacpe každou díru, kterou jinak ta tiskárna přebridguje úplně v pohodě bez něj) a jednak v některejch místech ho prostě udělá tak plnej, že se to napevno spojí s tím modelem... nevím proč. Leckde to jde ulámat úplně krásně a v pohodě a jinde je to na vrtačku...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam