• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    BIDAK: Nerozumim...
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SALAM23: Moment, to jako HIPS v ethylacetátu?
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    TEAPACK: aha - ono je dobry to uz od druhy vrstvy zacit ofukovat ,vez ofuku se to bude nejspis furt kroutit,to ani solidni lepidlo neudrzi,oni se ty rohy zvedaji kuli pomalymu chladnuti materialu - jak chladne smrstuje se a zveda rohy
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    SALAM23: větrák nemám, potřebuju na to vytisknout díly a nejde mi to :-D
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    TEAPACK: chladis vetrakem?
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    BIDAK: a kdyz neni vterinak stejne dobre poslouzi i lepidlo na plastikovy modely - treba revell,ocistit jde acetonem jako vterinak,ale nad 110 uz mekne tak pak mit podlozku do 110 stupnu,xkrat lepsi jak juice
    SPM
    SPM --- ---
    TEAPACK: 3. Případně i abs juice nebo kapton asi bude držet pořád líp, než čistý kores (ten dávám na PLA, tam zase teda drží kurevsky).
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    Co mám řešit dřív, když se mi neustále zvedají rohy? (ABS, 220°C hotend, 120°C bed, sklo+cores) Napadají mě tyhle varianty:
    1) box
    2) poštelovat teplotu podložky
    3) vyměnit sklo za kyanoakrylát
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Tož jsem zkusil tisk ABS na ten kyanoakrylát.

    Děkuju, děkuju tomu kdo to tady radil! Funguje to výborně.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    SPM: Dělá, ale není to dobře.
    SPM
    SPM --- ---
    BIDAK: ok, já to bral jenom podle nastavení slic3ru, kde jsem ten profil takhle dostal i k tiskárně, takže jsem myslel, že se to dělá běžně, že se do první vrstvy cpe víc materiálu :-)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SPM: Hele, tohle nastaveni fakt normalne nepotrebujes. Ax ma pravdu.
    SPM
    SPM --- ---
    AXTHEB: no, to jsem si na fóru S3D přečetl taky o tomhle problému :-) Nicméně slic3r jsem s tímhle nastavením dostal a nastavil Z tak, aby to fungovalo. Ale asi zkusím ještě v S3D nechat width na 100% a snížit výšku první vrstvy.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    SPM: Mas spatne nastanvenou nulu na ose Z :)
    SPM
    SPM --- ---
    Teda, koukám, že u S3D to asi půjde řešit tak, že na první vrstvu naaplikuju jinej profil s nastaveným Extrusion multiplierem... ale je to už trochu hack čistě na to, aby to vytisklo pořádně první vrstvu :-)
    SPM
    SPM --- ---
    THERIDANE: hmm, ve slic3ru tuhle option nevidím vůbec :-) v S3D je, ale dá se nastavit jenom globálně nebo na mosty :-/
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    SPM: Nejde tam pro první vrstvu nastavit vyšší flow rate extruderu? Jako má slic3r "Extrusion multiplier".
    PECA
    PECA --- ---
    Co čtu, tak Arduino zvládá obsluhovat tiskárnu celkem na hraně, jako že ještě zvládá, ale už to občas drhne. Nabízí se možnost namísto Arduina tam něco s rychlejším CPU. Na Rebel fóru jsem narazil na nějaký Maker base s CPU STM 32bit s integrovanými drivery. K tomu displej jako samostatná periferie, která nezatěžuje hlavní CPU (mů svůj vlastní). Řešení je to dražší, otázka zní, je-li to řešení lepší. Chtěl bych to provozovat rovnou na 24 V - jednak kvůli hotbedu a potom je prý lepší i na motory. Hodlám postavit Rebela II v modifikaci "c" s plochou 300×200 mm.
    Chi tiskárnu konečně postavit (prasátko vykrmeno, objednávám díly), ale nechci se s tím kdoví jak moc srát. Tak mi jde i o tom, abych pak sice neměl rychlý CPU, ale nějakej pitomej FW, blbý drivery motorů apod...
    SPM
    SPM --- ---
    Tak si hraju se zkušební (torrent :-D) verzí Simplify3D. Na nějaké závěry je ještě moc brzo, ale bojuju tam s jednou věcí. V zásadě jsem okopíroval nastavení, co mám ve slic3ru a funguje. Nicméně nedaří se mi pořádně udělat první vrstvu. Ve slic3ru mám u první vrstvy nastavenou extrusion width na 200% a vypadá to dobře. Když v Simplify3D nastavím extrusion width pro první vrstvu na 200%, tak on zjevně podle toho zvětší i rozestupy, kudy ta hlava jezdí - je to vidět jak v tom gcode návrhu, co to ukáže, tak v libovolném gcode analyzátoru, že prostě ty cesty jsou v první vrstvě mnohem dál od sebe. Výsledkem potom je, že se ta první vrstva nesleje v jednotnou plochu, ale jsou v ní mezírky. Řešil tu někdo, kdo si s tím taky hrál, tenhle problém?
    QYDO
    QYDO --- ---
    Teď mi přišel colorfabb xt-cf20 - filament s příměsí carbonu... A vypadá to super!

    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    já mám STM32, když ho chci upgradeovat, dozvím se, že to nejde... asi dobrej oddíl, no :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam