• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    DIMOUSE: co třeba lego kostku? 2x4 / 2x2 =)
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    BIDAK: aha - tak se omlouvam,asi jsem to prehlidnul
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SALAM23: Coz uz udelali a nechtej.
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    Nejaka klicenka nebo logo by se za 30minut dalo zvladnout
    DIMOUSE
    DIMOUSE --- ---
    BIDAK: Hmm... toho jsem se bál. Ale i tak děkuji za odpověď.
    SPM
    SPM --- ---
    Tak jsem zatím na tu PETG zkusil černý kapton a vypadá to celkem pozitivně. Drží celkem fest, až bych řekl, že lépe, než ABS, na který jsem to pořizoval :-)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    DIMOUSE: Hele, do 30 minut toho moc nevytiskneš. Sorryjako. :)
    SPM
    SPM --- ---
    Tak mi dneska dorazila cívka PETG. Nějakej tip na co to tisknout? Respektive chytí se to na stejné podklady co ABS nebo je potřeba nějaký další experiment?
    DIMOUSE
    DIMOUSE --- ---
    Zdravim parto, odborníci,

    pořádáme sci-film festival (futuregate.cz) a přemýšlíme nad něčím jako pozornost pro sponzory a vlastně i pro návštěvníky.
    Tiskárnu (PrusaMK2) jsme dostali měsíc před festival a jediný co jsme zvládli bylo logo festivavu ve 3D.
    Něco jako jako logo viz: http://www.vanili.cz/uws_images/partneri/future-gate/2015/futuregate.jpg

    Brána byla ve finále 70x70x4 mm

    Nemáte nějaký nápad co do budoucího ročníku? nejde ni ani tak o tiskové soubor, ale o nápad, který je v souladu s možnostmi tiskárny? Preference je to že za A bude vytištěno do 15-20 minut, nebo za B do 30-ti ale nebude to na počkání, skoč si na film a až příjdeš, tak to tu bude.

    Předem díky. Práva už nějak ošetříme. Dim.


    QYDO
    QYDO --- ---
    BIDAK: To teda ne :)
    Hučení větráku slyším až do druhý místnosti a právě mě to docela sere
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    QYDO: Motory rvou vic.
    QYDO
    QYDO --- ---
    Dělal někdo něco s větrákem extruderu u průši? Na můj vkus to hrozně řve
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    PECA: Neboj. Vetracek je na tom skoro to nejtissi. Motory jsou mnohem vic nahlas.
    SPM
    SPM --- ---
    PECA: Tak ono ten extruder můžeš zregulovat napevno třeba odporem nebo něčím - tak, aby to foukalo dost na to, aby se to uchladilo a neřvalo to. Měnit otáčky na tom asi nebude potřeba nikdy.
    PECA
    PECA --- ---
    QYDO: To asi ano a dává to smysl, to PLA byl příklad, kde to jinak fakt nejde. A hlavně jsem chtěl napsat "Tak jednak...", ale korektura swipe klávesnice v telefonu mi z toho udělala "Tak nějak..." a já to přehlíd. :)

    Každopádně, pokud se nepletu, tak je prostě potřeba nezávisle regulované chlazení (ofuk) výrobku i extruderu. Přičemž ten extruder může běžet i naplno, bez regulace - pokud to nevadí třeba z důvodu hluku.

    Nicméně rád bych dosáhl co nejtiššího chodu. Jakýkoliv zbytečný zvuk mi dost hodně vadí a i relativně malý hluk snáším dost špatně.
    QYDO
    QYDO --- ---
    PECA: nad heatbreakem se chladí vše, ne jen PLA ne?
    PECA
    PECA --- ---
    Tak nějak se chladí extruder nad heatbreakem, aby se struna netavila moc brzo (PLA), a potom se chladí výtisk, aby se omezilo pnutí (zvedání rohů). Na extruder může být větráček s pevnými otáčkami. Ofuk na výtisk je potřeba řízený.
    AFAIK
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    TEAPACK: Minimálně E3D extruder musí být chlazen.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    PECA: větráky na extruder jsou jenom kvuli tomu, aby se to lépe regulovalo ne? Takže pokud nechceš stavět Lo-Power tiskárnu, tak asi netřeba =)
    PECA
    PECA --- ---
    OK, na těch z Ali píšou 12/24V, tak snad.
    Akorát nevidím, kam připojit větráky... Je tam jenom jeden výstup označený FAN, ale předpokládám, že každý extruder by měl mít svůj vlastní, ne?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam